Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Bichon Frise

bichon frise

Bichon Frise yavruları fiyatları

Bichon Frise köpek ırkı tüy dökmemesi ve anti alerjik bir yapıya sahip olmasından dolayı, ev içerisinde beslenen süs köpeği ırkları arasında öncelikli bir yapıya sahiptir. Anti alerjik özelliğe sahip olmasından dolayı köpek ırklarının kıllarına karşı hassasiyeti bulunan ve alerjik tepki verenler için son derece tercih nedeni olan bir süs köpeği ırkıdır.

7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Köpek beslemek isteyip bağışıklık sisteminden dolayı köpeklere karşı alerjisi olanlar için son derece uygun bir ırktır. Anti alerjik olan bu ırk genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir, Yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır.  Kuyruğunu sırtta kıvrık taşır. Dişler makas ısırışı ile kapanır.

İlk kez köpek sahibi olacaklar için uygun bir karakteri vardır. Zorlayıcı bir karaktere sahip olmamaları işinizi kolaylaştırır. Ayrıca son derece uyarlanabilir ve inanılmaz derecede sevimli hayvanlardır. Farklı ortamlara kolay adapte olabilirler. Zeki ve doğru ortamda eğitime gayet açık canlılardır. Ayrıca sizin mutlu olduğunuz şeyleri yapmaya meraklı olmaları sayesinde aşılması imkânsız zorluklar yaratmazlar.

Düşük egzersiz ihtiyaçları vardır. Günlük sadece 30 dakika kadar koşuşturma içeren bir oyun oynamak bile onların enerjilerini atmaya yetecektir. Bunun yerine dışarı çıkarsanız da, uzun uzuna yürüyüşlere gerek yoktur. 30 dakikalık dışarıda yürüyüş yapmanız kâfidir. Belki de bir market alışverişine çıkmak bile onun bu ihtiyacını karşılar.

Sahipleri ve aileleri ile güçlü bağlar oluşturur. Bulunduğu ortama mutlak neşe ve eğlence katacak evcillerdir. Eğlenceli olmalarının yanında diğer küçük ırklara göre daha sakindir. Bu özellikleri sayesinde çocuklu aileler içinde uygun bir köpek. Her türlü ortamda bakım için uygunlar. Küçük bir ev veya apartman dairesi onlar için fark etmez. Ancak havlama huyları ile çevreyi rahatsız etmesini istemiyorsanız erken yaşta sosyalleştirmeniz bunun için önemli. Koruma için uygun olmasa da, bekçilik konusunda iyidir. Şüphe duyduğu bir şey olur ise hızlı bir tepki vererek sizi haberdar edeceğinizden şüpheniz olmasın.

bichon, frise

satılık Bichon Frise yavruları

bichon-frise  bichonfrise

bichon frise köpek  tüy dökmeyen köpek

Bichon Frise fiyatları

Bichon Frise Fiyatları, Ülkemizde sahiplenme fiyatları, yavruluk ve şecere durumuna bu sevimli anti alerjik köpek ırkının ortalama satış fiyatları göre 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik yansıtabilmektedir. Fiyat skalasında dikkat edilmesi gereken husus bu yavrunun maliyetinden daha öncelikli olarak, karakteristik ve anatomik özelliklerini tam olarak taşıyor olması gerçeği olmalıdır.

Özellikleri

Erişkin döneme ulaştığında 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bu ırkın tüyleri alerjik değildir. Genellikle tamamen beyazdır; fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları ve boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Bichon Frise Özellikleri :
Anti alerjik tüy dökmeyen yapısı ve insanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız bir ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu bir doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır. Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin bir parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler.

Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. 1980'lerin en popüler kucak köpeklerinden biridir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bir Bichon almak istediğinizde dikkatli bir üreticiden alınması tavsiye edilir.

Bichon Frise Bakımı :
Sık sık taranmalı ve ayda bir yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada bir de profesyonel tıraş gereklidir. Özellikle göz ve kulak çevresi küt uçlu bir makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle alerjik kişiler için uygun bir ırktır. Bu köpek ırkı düzenli beslenme ve uygun çevre koşullarının oluşturulması durumunda oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Her daim kaliteli köpek maması ve diyete uygun beslenme ile ortalama yaşam beklentisi 12 ile 15 yıl arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Diğer pek çok köpek cinsinde olduğu gibi Bichon Frise köpeği içinde bazı kalıtsal hastalıklar görülebilmektedir.

Köpeğinizin her daim sağlıklı bir hayat sürmesi için kişisel bakım uygulamalarını ihmal etmeyiniz. Ayrıca beslenme, rutin egzersiz, temizlik ve veteriner muayenesi oldukça önemlidir. Vücut direncinin her daim yüksek kalması ve bağışıklık sisteminin korunması için köpeğinize düzenli olarak müfredatına uygun aşı uygulamaları yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Bichon Frise ırkının diğer özellikleri
Karakteristik yapısı : Uyumlu karakteri sayesinde günlük olarak egzersiz yaptırılabilmektedir. Enerjili bir karaktere sahiptir. Günlük olarak taranabilmektedir. Eğitilebilmektedir. Oyuncu bir karaktere sahip olması sayesinde çocuklar ile oyun oynamaktan hoşlanmaktadır. Oldukça sıcak kanlı bir karakter yapısına sahiptir. Sosyal alanlarda da son derece sempatik ve uyumlu bir karakter yapısı sergilemektedir. Eğitildiği takdirde diğer köpekler ve hayvanlar ile iyi düzeyde dostluk bağları kurabilmektedir. Yabancılara karşı dostluk bağları kurabilmektedir. Güçlü yapısı sayesinde sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Koruma içgüdüsü geliştiğinden bekçilik kabiliyetine sahiptir. Oldukça hareketli ve zekidir. Netice olarak, iyi huylu bir karaktere sahiptir. Bichon Frise ırkı için sosyal bir köpek demek yanlış olmayacaktır. Bu köpekler genel olarak çocuklarla çok iyi anlaşır. Aynı zamanda çocuklarla vakit geçirmekten de büyük keyif almaktadır. Bunun yanı sıra yabancılara karşı da oldukça hoşgörülüdür. Bu köpekler diğer köpeklere ve diğer hayvanlara karşı da sevecen bir tavır takınır. Genel anlamda herhangi bir sorun yaratmayacak bir köpektir.

Bichon Frise Yavru Sağlığı : Bu köpekler pek çok köpeğe göre daha uzun bir yaşantıya sahip olabilir, ancak pek çok köpekte olduğu gibi bu köpeklerde de bir takım genetik hastalıklar bulunmaktadır. Bu hastalıklar; göz akıntısı, katarak, deri hastalıkları, kulak hastalıkları, epilepsi, diz kapağı bozuklukları, pire alerjisi olarak sıralanabilir.

Bichon Frise Yavru Bakımı : Sevimli küçük köpekler familyasından olan Bichon Frise köpek cinsi, uyumlu ve sempatik karakteri sayesinde ev ve apartman hayatına son derece uyum göstermekte ve bu sayede başta Amerika Birleşik Devletleri ülkesi olmak üzere birçok ülkelerde ev ve apartman hayatında tercih edilmektedir. Ülkemizde de son yıllarda ev ve apartman hayatında yoğun olarak tercih edilen Bichon Frise köpek cinsi, özellikle de çocuklar ile muhteşem dostluklar kurması sayesinde çocuklarda gelişim sürecinin ciddi anlamda hızlanmasını ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedir.

Bichon Frise köpek cinsi bakımında mutlak olarak dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, ayak bölgesinde yer alan tüylerin sıklıkla ve profesyonel biri tarafından kırpılması gerekmektedir. Diğer küçük köpeklerde olduğu gibi günlük olarak son derece kolay bir şekilde bakım yapılabilen Bichon Frise köpek cinsi, günlük olarak yalnızca 5 dakika kadar bakımı yapılması yeterlidir.

bichon frise yavruları

İletişim

Bichon Frise üretim ve satış merkezi

İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa