Bichon Frise

bichon frise

Bichon Frise Fiyatları Yavruları ve Özellikleri

Bichon Frise yavru ırkı tüy dökmemesi ve anti alerjik yapıya sahip olmasından dolayı, ev içerisinde beslenen süs köpeği ırkları arasında öncelikli yapıya sahiptir. Anti alerjik özelliğe sahip olmasından dolayı ırklarının kıllarına karşı hassasiyeti bulunan ve alerjik tepki verenler için son derece tercih nedeni olan süs köpeği cinsidir.

Bichon Frise 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağıdır. Köpek beslemek isteyip bağışıklık sisteminden dolayı köpeklere karşı alerjisi olanlar için son derece uygun cinstir. Genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir, Yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü ırk sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak görüntü verecek şekilde yapılır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır.  Kuyruğunu sırtta kıvrık taşır. Dişler makas ısırışı ile kapanır.

İlk defa yavru sahibi olacaklar için özellikleri açısından evde beslenebilecek en uygun ırklar arasındadır. Zorlayıcı karaktere sahip olmamaları işinizi kolaylaştırır. Ayrıca son derece uyarlanabilir ve inanılmaz derecede sevimli hayvanlardır. Farklı ortamlara kolay adapte olabilirler. Zeki ve doğru ortamda eğitime gayet açık canlılardır. Ayrıca sizin mutlu olduğunuz şeyleri yapmaya meraklı olmaları sayesinde aşılması imkânsız zorluklar yaratmazlar.

Düşük egzersiz ihtiyaçları vardır. Günlük sadece 30 dakika kadar koşuşturma içeren oyun oynamak bile onların enerjilerini atmaya yetecektir. Bunun yerine dışarı çıkarsanız da, uzun uzuna yürüyüşlere gerek yoktur. 30 dakikalık dışarıda yürüyüş yapmanız kâfidir. Belki de market alışverişine çıkmak bile onun bu ihtiyacını karşılar.

Sahipleri ve aileleri ile güçlü bağlar oluşturur. Bulunduğu ortama mutlak neşe ve eğlence katacak evcillerdir. Eğlenceli olmalarının yanında diğer küçük ırklara göre daha sakindir. Bu özellikleri sayesinde çocuklu aileler içinde uygun köpek. Her türlü ortamda bakım için uygunlar. Küçük ev veya apartman dairesi onlar için fark etmez. Ancak havlama huyları ile çevreyi rahatsız etmesini istemiyorsanız erken yaşta sosyalleştirmeniz bunun için önemli. Koruma için uygun olmasa da, bekçilik konusunda iyidir. Şüphe duyduğu şey olur ise hızlı tepki vererek sizi haberdar edeceğinizden şüpheniz olmasın.

bichon, frise

Bichon Frise Fiyatları

Bichon frise fiyatları ülkemizde sahiplenme fiyat aralığı, yavruluk ve şecere durumuna bu sevimli anti alerjik cinsin ortalama sahiplenme bichon frise fiyat 4.000 TL - 9.000 TL arasında değişiklik yansıtabilmektedir. Bichon Frise fiyatları skalasında dikkat edilmesi gereken husus bu yavrunun maliyetinden daha öncelikli, karakteristik ve anatomik özelliklerini tam taşıyor olması gerçeği olmalıdır.

Bichon frise fiyatları, aynı özellikleri taşıyan diğer süs köpeği ırklarına nazaran daha makul seyretmekte olup, söz konusu kıstas özelliği benzer köpek ırklarının özelliklerine münhasır konulardır.

   bichonfrise

 

bichon frise köpek   tüy dökmeyen köpek

 

Bichon Frise Yavruları

Aynı özellikleri taşıyan diğer süs köpeği ırklarına göre maltese terier, minyatür schnauzer, toy poodle ırkları bichon frise yavruları maaliyetidaha makul seviyededir.

Bichon frise yavruları düşüncemizi etkileyen Özellikleri, tüy dökmeyen yapısı ve insanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır.

bichon frise fiyatları

Özellikleri

Bichon frise özellikleri Erişkin döneme ulaştığında 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı ırktır. Bu ırkın tüyleri alerjik değildir. Genellikle tamamen beyazdır; fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek cinsi gibi sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta yüze sahiptir. Alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı olatak kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları ve boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler. Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. 80' li yılların en popüler kucak köpeklerindendir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bichon almak istediğinizde dikkatli üreticiden alınması tavsiye edilir.

Bakımı, sık sık taranmalı ve ayda yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada 1 de profesyonel tıraş gereklidir. Özellikle göz ve kulak çevresi küt uçlu makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle alerjik kişiler için uygun ırktır. Bu köpek ırkı düzenli beslenme ve uygun çevre koşullarının oluşturulması durumunda oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Her daim kaliteli köpek maması ve diyete uygun beslenme ortalama yaşam beklentisi 12 - 15 yıl arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Diğer pek çok köpek cinsinde olduğu gibi içinde bazı kalıtsal hastalıklar görülebilmektedir.

Köpeğinizin her daim sağlıklı hayat sürmesi için kişisel bakım uygulamalarını ihmal etmeyiniz. Ayrıca beslenme, rutin egzersiz, temizlik ve veteriner muayenesi oldukça önemlidir. Vücut direncinin her daim yüksek kalması ve bağışıklık sisteminin korunması için köpeğinize düzenli olarak müfredatına uygun aşı uygulamaları yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Karakteristik özellikleri, uyumlu karakteri sayesinde günlük olarak egzersiz yaptırılabilmektedir. Enerjili karaktere sahip olmakla birkitr, günlük olarak taranabilmektedir. Oyuncu bir karaktere sahip olması sayesinde çocuklarla oyun oynamaktan hoşlanmaktadır. Oldukça sıcak kanlı bir karakter yapısına sahiptir. Sosyal alanlarda da son derece sempatik ve uyumlu bir karakter yapısı sergilemektedir. Eğitilmesi durumunda diğer hayvanlarla iyi düzeyde dostluk bağları kurabilmektedir. Yabancılara karşı dostluk bağları kurabilmektedir. Güçlü yapısı sayesinde sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Koruma içgüdüsü geliştiğinden bekçilik kabiliyetine sahiptir.

Bichon frise oldukça hareketli ve zekidir. Netice olarak, iyi huylu bir karaktere sahiptir. Sosyal bir köpek demek yanlış olmayacaktır. Bu köpekler genel olarak çocuklarla çok iyi anlaşır. Aynı zamanda çocuklarla vakit geçirmekten de büyük keyif almaktadır. Bunun yanı sıra yabancılara karşı da oldukça hoşgörülüdür. Bu köpekler diğer köpeklere karşı da sevecen bir tavır takınır. Genel anlamda herhangi bir sorun yaratmayacak bir köpek cinsidir.

Can dostunuzdan zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

bichon frise yavruları

İletişim

Bichon Frise üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Acar

facebook süs köpekleri süs köpekleri instagram sayfası süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği süs köpeği

Ana Sayfa

Toy Poodle | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Labrador