Bichon Frise

bichon frise

satılık bichon frise

Tüy dökmeyen, anti alerjik, koku yapmayan Bichon Frise köpek ırkı ev ortamında son derece uygundur.

Bichon Frise Yavru   

Bichon Frise Yavrusu 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir.

Bichon Frise Yavrusu ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Bichon Frise Yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frise tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır.

Bichon Frise Yavrusu ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise yavrusunun alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Frise Yavrusu kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

satılık Bichon Frise yavruları

bichon frise yavrusu

Bichon Frise Yavru    bichon frise yavrusu

Bichon Frise Yavru    bichon frise yavrusu

bichon frise fiyatları

Bichon Frise yavrusu ülkemizde satış fiyatları, yavruluk ve şecere durumuna göre 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik yansıtabilmektedir.

bichon frise özellikleri

Bichon frise yavrusu, Erişkin döneme ulaştığında 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bichon Frise ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır; fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise yavrusunun alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Frise boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Bichon Frise özellikleri :
İnsanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız bir ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu bir doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır. Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin bir parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler.

Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. Bichon Frise, 1980'lerin en popüler kucak köpeklerinden biridir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bir Bichon almak istediğinizde dikkatli bir üreticiden alınması tavsiye edilir.

Bichon Frise Yavrusu bakımı :
Bichon Frise Yavru
su, sık sık taranmalı ve ayda bir yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada bir de profesyonel tıraş gereklidir. Bichon Frise Yavru göz ve kulak çevresi küt uçlu bir makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Bichon Frise Yavru nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle alerjik kişiler için uygun bir ırktır. Bichon Frise köpek ırkı düzenli beslenme ve uygun çevre koşullarının oluşturulması durumunda oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Her daim kaliteli köpek maması ve diyete uygun beslenme ile ortalama yaşam beklentisi 12 ile 15 yıl arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Diğer pek çok köpek cinsinde olduğu gibi Bichon Frise köpeği içinde bazı kalıtsal hastalıklar görülebilmektedir.

Bichon Frise köpeğinizin her daim sağlıklı bir hayat sürmesi için kişisel bakım uygulamalarını ihmal etmeyiniz. Ayrıca beslenme, rutin egzersiz, temizlik ve veteriner muayenesi oldukça önemlidir. Vücut direncinin her daim yüksek kalması ve bağışıklık sisteminin korunması için Bichon Frise köpeğinize aşı uygulamaları yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

facebook bichon frisse sayfamız    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

İletişim

Bichon Frise üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa