Bichon Frise Yavruları

bichon frise

Bichon frise yavru fiyat

Tüy dökmeyen, anti alerjik, koku yapmayan Bichon Frise köpek ırkı ev ortamında son derece uygundur.

Bichon Frise Yavru   

Tüy dökmeyen, anti alerjik yapıya sahip bu olağanüstü ırk, 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir.

Köpek beslemek isteyip bağışıklık sisteminden dolayı köpeklere karşı alerjisi olanlar için son derece uygun bir ırktır. Anti alerjik olan bu ırk genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir, yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır.  Kuyruğunu sırtta kıvrık taşır. Dişler makas ısırışı ile kapanır.

Bichon Frise Yavrusu ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahip olup alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar.

satılık Bichon Frise yavruları

bichon frise yavrusu

Bichon Frise Yavru    bichon frise yavrusu

Bichon Frise Yavru    bichon frise yavrusu

fiyatları

Ülkemizde satış fiyatları, yavruluk ve şecere durumuna göre 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik yansıtabilmektedir.

özellikleri

Erişkin döneme ulaştığında 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bu ırkın tüyleri alerjik değildir. Genellikle tamamen beyazdır; fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Frise boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Özellikleri :
İnsanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız bir ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu bir doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır. Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin bir parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler.

Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. 1980'lerin en popüler kucak köpeklerinden biridir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bir Bichon almak istediğinizde dikkatli bir üreticiden alınması tavsiye edilir.

Bakımı :
Sık sık taranmalı ve ayda bir yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada bir de profesyonel tıraş gereklidir. Özellikle göz ve kulak çevresi küt uçlu bir makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle alerjik kişiler için uygun bir ırktır. Bu köpek ırkı düzenli beslenme ve uygun çevre koşullarının oluşturulması durumunda oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Her daim kaliteli köpek maması ve diyete uygun beslenme ile ortalama yaşam beklentisi 12 ile 15 yıl arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Diğer pek çok köpek cinsinde olduğu gibi Bichon Frise köpeği içinde bazı kalıtsal hastalıklar görülebilmektedir.

Köpeğinizin her daim sağlıklı bir hayat sürmesi için kişisel bakım uygulamalarını ihmal etmeyiniz. Ayrıca beslenme, rutin egzersiz, temizlik ve veteriner muayenesi oldukça önemlidir. Vücut direncinin her daim yüksek kalması ve bağışıklık sisteminin korunması için köpeğinize düzenli olarak müfredatına uygun aşı uygulamaları yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

facebook bichon frisse sayfamız    süs köpekleri instagram

İletişim

Köpek Kulübü üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa