süs köpeği

 

Bichon Frise Yavru

bichon frise yavru

Ana Sayfa

bichon frise yavru | tüy dökmeyen köpek

BİCHON FRİSE YAVRU; Bichon frise ev ortamında köpek tüyüne allerjisi olanlar için son derece uygun bir köpektir. Bichon Frise 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bichon frise ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır, fakat gri yada kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frie tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. Bichon Fise kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

Satılık Bichon Frise Yavrularımız

bichon frise yavru bichon frise yavru bichon frise yavru
     
bichon frise yavru bichon frise yavru bichon frise yavru
     
bichon frise yavru bichon frise yavru bichon frise yavru
     
bichon frise yavru bichon frise yavru

Bichon frise, 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ve ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. bichon frise ırkının bu tüyleri alerjik değildir. bichon frise genellikle tamamen beyazdır; fakat gri yada kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Yarışmalarda "poodle" kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. bichon frise tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. bichon frise alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Yuvarlak ve koyu renkli gözleri, bol tüylü sarkık kulakları vardır. bichon frise boyun uzun ve göğüs gelişmiştir. Kuyruk sırtta kıvrık taşınır.

bichon frise özellikleri :
Bichon Frise yavru, insanla olmaya bayılan en sevimli küçük köpek ırklarından birisidir. Bağımsız bir ruhu vardır. Zeki, sevgi dolu, cesur ve canlıdır. Bu göz alıcı kibar köpek nedensiz yere havlayan köpeklerden değildir. Yaşanması kolay kendinden emin hayat dolu bir doğası vardır. Eğitimi kolaydır. Mutlu olmak için insana ihtiyaçları vardır. Doğal olarak sosyal köpeklerdir ve ailenin bir parçası oldukları zaman gerçekten mutlu olurlar. Ayrıca diğer ev hayvanları ve köpeklerin de bulunduğu çocuklu ailelerde de mutlu olabilirler. Pek çok diğer küçük ırk köpek gibi tuvalet eğitimini almakta biraz zorlanabilirler. Bichon Frise, 1980'lerin en popüler kucak köpeklerinden biridir. Para için dikkatsizce üretilmesi nedeniyle ısırmaya eğilimli huysuz bireyler yetiştirilmiştir. Bir Bichon almak istediğinizde dikkatli bir üreticiden alınması tavsiye edilir.

bichon friseyaşam ortamı 
Bichon frise, yeterli egzersiz sağlandığı sürece mutlu bir şekilde apartmanda yaşayabilir. Evde çok hareketli olmadıklarından bahçesiz bir evde de mutlu olabilirler.

bichon frise egzersiz ihtiyacı 
Bichon frise küçük köpekler oyun sırasında günlük egzersiz gereksinimlerinin çoğunu karşılayabilirler. Yine de açık alanda yürüyüş ve koşturmaktan da büyük keyif alırlar.

Bichon frise bakımı 
Bichon frise ırkı sık sık taranmalı ve ayda bir yıkanmalıdır. Yaklaşık her 4 haftada bir de profesyonel traş gereklidir. Göz ve kulak çevresi küt uçlu bir makasla kırpılmalı ve göz çevresi lekelenmeye karşı düzenli olarak temizlenmelidir. Bichon nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu nedenle allerjik kişiler için uygun bir ırktır.

Bichon frise kökeni 
Bichon frise ilk defa Barbet Su Spaniel'i ve Poodle melezi olarak 14. yüzyılda görüldü. Bichon, İspanyol tüccarlar tarafından Fransaya getirildi ve 16. yüzyılda Fransız sarayının maskotuna dönüştü. Popüler bir gösteri köpeğiydi. Bugün Bichon Frise temel olarak bir eşlik ve yarışma köpeğidir.

bichon frise yavru bichon frise yavru
bichon frise yavru bichon frise yavru bichon frise yavru
 

Bichon Frise yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Bichon Frise adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

                 


süs köpekleri 

BİCHON FRİSE YAVRU

 (0532) 343 80 41