Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Boo Pomeranian

BOO

Boo Pomeranian Köpek Fiyatları Yavruları

Dünyanın fenomen köpek ırkı  BOO Yavruları

BOO inanılması güç ama bir o kadar sevimli ve şirin süs köpeği olan boo köpek, son 10 sene içerisindeki tüm süs köpeği ve oyuncak köpek algısını yerle bir etmiş durumdadır.

Boo köpek görünümü ve oyunculuğu ile kendisine bakanları aşık eden bir görünüme sahiptir. Boo köpek özellikle son yıllarda herkesin beğenisini ve ilgisini üzerine toplayarak, fenomen hale gelmiş durumdadır. Oyuncaktan farksız bir görünüme sahip olan bu sevimli ve şirin köpek ırkı anlatmakla değil yaşanmakla anlaşılır ibaresinin tamda karşılığı olduğunu düşünüyorum. Pomeranian boo köpek ırkı maalesef ki günümüzde, içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde alışılmışının çok üzerinde seyreden boo köpek fiyatları ülkemizde ve diğer ülkelerde görünmektedir.

boo köpek

Boo köpek yavruları, Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünya da yayılmış durumdadır. Sosyal medya da boo isimli bir köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun olarak talep edilmektedir. Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

boo yavru

BOO Yavruları

boo köpekboo

Boo Fiyatları

boo fiyat

Boo fiyatları Bu sevimli fenomen köpek ırkının maalesef ki sahiplenme fiyatları biraz yüksek bunu kabul ediyorum ve tahminlerimce boo fiyatları Pandemi sürecinden sonra Pandemi öncesi fiyatlara tekrar döneceği düşüncesindeyim. İçinde bulunduğumuz covid sürecinde boo köpek fiyatları 6.000.- TL ile 30.000.- TL arasında seyretmektedir.

boo fiyatları

Pomeranian boo köpek fiyatları farklılıklarının nedeni, ülkemizdeki tabir ile tilki surat ve ayı surat görünümleri ile şecere durumuna göre farklılıklar boo fiyatlarını etkilemektedir. Bilgi edilmesi açısından Pandemi öncesi Pomeranian Boo fiyatları 3.500.- TL ile 15.000.- TL arasında seyretmekteydi. Boo pomeranian köpek ırkının fiyat skalası komşu ülkeler ile sınır kapılarımızın açılmasından sonra sanıyorum ki pandemi öncesi sahiplenme fiyatlarına tekrar dönüş yapacaktır.

boo köpek fiyatboo fiyatları

Boo Pomeranian yavru köpek seçimi yaparken fiyat skalasından önce, sahiplenmeyi düşündüğünüz yavrunun erişkin olmasında ulaşacağı ölçüler ile birlikte, ayı surat, tilki surat görünümleri olmalıdır. Ülkemizde ve Dünyada tercih edilen ayı surat teddy bear boo görünümlü olanlarıdır.

boo fiyati

BOO özellikleri

Boo Irkı Nedir?

Boo Köpek neden bu kadar tercih edilmektedir?

Boo pomeranian köpek ırkı Dünyada ve Ülkemizde tercih edilmesinin en önemli nedeninin başında, bu şirin köpeğin fiziki görünümünün alışılmış süs köpeklerinden daha farklı ve albenisinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Özellilerinin bir tanesi de oyunculuk özelliğinin diğer minyatür köpeklerle karşı daha sevimli olması gelmektedir.  

Pomeranian Boo yavrularının fiziki çeşitler nedir?

Pomeranian ırkı, kendi arasında 2 gruba ayrılmakta, Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar.

1. Grup; Fox Face olarak bilinen ismi ile tilki suratlı pomeranian. 2. Grup; Teddy Bear Pomeranian ya da bilinen isimleri ile,  Baby Face Ayı Surat Pomeranian Boo.

Fox face ve bear pomeranian fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar.

1. Standart olarak geçen Ağırlıkları 3 Kg ile 3,5 Kg arasında olan, 2. Medyum Size olarak geçen Ağırlıkları 2 Kg. ile2,5 Kg. arasında olan, 3. Teacup olarak bilinen ve özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. ile 1,5 Kg. arasındadır.

Boo Renkleri: Pomeranian yavru renkleri benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, bu ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz. 

Boo yavru tıraşı: Kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Pomeranian tıraşı yapılırken alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır. Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi ile her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilirler. Pomeranian ırkının erkeği yılda bir kere tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy döker.

boo köpek

Boo Köpek Standartları

Boo Resmi Standartları

Genel Görünüm: Boo, İskandinav kökenli, kompact, kısa sırtlı, aktif bir oyun köpeğidir. Çift kat kürkü, kısa ve yoğun alt kürk ile bol ve sert dokulu uzun bir üst kattan oluşur. Yoğun tüylü kuyruk, cinsin ayırt edici özelliklerinden biridir. Arkadan öne doğru yüksek bir şekilde uzanır. Karakterde uyanıktır, ifadede zeka sergiler, neşeli ve doğası gereği meraklıdır. Kendini beğenmiş, komut alan, kendine has yürüyüş şekli olan, komposizyon ve hareketlerinde sağlıklı bir yapıya sahiptir.

Boyut, Orantı ve Sağlamlık:

Ağırlık – Pomeranian İdeal ağırlık 3 ila 7 pound arasındadır (1.3 Kg ile 3.7 Kg) . Show köpekler için 4 ila 6 pound arasındadır. (1.8 Kg ile 2.7 Kg) Sınırların üzerinde veya altında herhangi bir köpek sakıncalıdır; ancak, Genel kalite, boyut üzerinde tercih edilmelidir.

Oran – Pomeranian boo kısa sırtlı kare şekilli bir ırktır. Omuz başından yükseklik ile uzunluk oranı 1 e 1 olmalıdır. Bu
prosternumdan (ön döş) kalça noktasına ve sırttan yere kadar olan mesafe ölçüsüdür.
Pomeranian sağlamlık – Sağlam, orta kemikli. Kafa- Baş – yukarıdan bakıldığında vücut ile dengede, arkaya doğru genişleğen burun. İfade- Tilki benzeri olarak anılır, uyanık ve akıllı doğasını gösterir. Gözler: Koyu, parlak, orta boy ve badem şekilli; diğer yüz özellikleri ile dengeli dağılmış,  Göz çevresi siyah. Kulaklar – Küçük, yüksek monte edilmiş ve dik olarak taşınır. Kafatası – Kapalı, hafif yuvarlak ama kubbeli değil. Duruş – Dengeli. Ağız – Oldukça kısa, düz, ne çok kaba ne de ince. Ağız uzunluğunun kafatasına oranı ’dır. Burun -Burun rengi genelde siyahtır. Isırık – Makas ısırışı, yalnızca bir diş hizalama dışı ise kabul edilebilir.

Pomeranian boyun gövde :

Pomeranian BOO Boyun – Pomeranian boyun başını gururlu ve yüksek taşınmasına izin verecek şekilde yeterli uzunlukta ve omuzlara iyi oturmuş. Sırt Çizgisi – Omuzdan kuyruk sokumuna kadar aynı yükseklikte düz olacak. Gövde – Pomeranian kompakt ve iyi yapılmış. Göğüs – Boo belirgin bir prosternum (ön döş) ile dirsek noktasına uzanan oval konik. Arka – Kısa bağlanmış, düz ve güçlü. Bel – Pomeranian Boo hafif kıvrımlı ve kısa. Krup (but) düzdür. Kuyruk -Yoğun tüylü, yüksek ve düz. Sırt üstüne yatacak. Ana Hata– Pomeranian boo düşük kuyruk takımı

Pomeranian Boo ön gövde :
Omuzlar - Pomeranian gövdeye orantılı iyi uzanmış. Omuz bıçağı ve üst kol uzunluğu eşittir. Dirsekler - Boo vücuda yakın tutulur ve ne dışarı ne de içeri çevrik olmayacak. Bacaklar- Pomeranian yavru önden bakıldığında orta aralıklı, düz ve birbirine paralel ve ön göğüs arasına iyi oturmuş olacak. Göğüsten dirseklere olan mesafe, dirseklerden yere olan mesafeye neredeyse yakın olacak. Omuzlar ve bacaklar orta derecede kaslı. Düz ve güçlü incikler. boo yavru köpek

BOO Arka Gövde : Arka gövde ön gövdeyle orantılı olmalı,  Kalçalar kuyruk setinin arkasında. Uyluk orta derecede kaslı. Üst uyluk ve alt bacak uzunluğu eşit.

Diz : Boo güçlü, orta derecede bükülmüş ve açıkça görünür olmalı.

Bacaklar : Arkadan bakıldığında düz ve birbirine paralel olmalıdır. Yandan bakıldığında diz içi yere dik ve güçlüdür. Ayaklar ön ayakların özelliklerini göstermeli. Üst/Kör parmaklar çıkarılmış olabilir.

Kürk : Boo çift kürklü bir cinstir.Gövde; uzun, sert dokulu koruyucu kıllar ve kısa, yoğun bir astar ile kaplanmalı ve vücuttan uzak duran daha uzun olan dış katın oluşmasını sağlamalıdır. Kürk, başı çerçevelemeli, omuzlar ve göğsün üzerine uzanıp, boynun etrafında bir çentik oluşturmalıdır. Baş ve bacak kürkü, sıkı bir şekilde paketlenmiş ve gövde kürk uzunluğundan daha kısa olmalıdır. Ön bacaklar iyi tüylüdür. Uyluk ve arka bacaklar, etek oluşturacak şekilde ağır bir şekilde kürkle kaplanmalıdır. Kuyruk uzun, sert vedaha zayıf kürklü olabilir. Yavrular genel olarak yoğun ve daha kısa kürklü olabilir, koruyucu dış kürke sahip olabilir de olmayabilir de. Bir yetişkinde pamuk tipi bir kürk olması arzu edilmez. Kürk, özellikle etek bölgesi, kuyruk ve gövde de iyi ve sağlıklı durumda olmalıdır. Düzgünlük ve temiz bir dış görünüm için kırpmaya izin verilir. Renk: Tüm renkler, desenler ve varyasyonlara izin verilir ve eşit olarak değerlendirilmelidir.

Brindle : Pomeranian Köpek ırkı herhangi bir düz renk veya izin verilen desen üzerinde koyu çapraz çizgiler.  

Piebald : Beyaz baş, vücut ve kuyruk tabanı üzerindeki renk lekeleri.

Sınıflandırmalar : Özel Gösterilerde Açık Sınıflar aşağıdaki şekilde renklere bölünebilir: Açık Kırmızı, Turuncu, Krem ve Sable; Açık Siyah, Kahverengi ve Mavi; Başka Herhangi Bir Renk, Desen veya Varyasyon.

Yürüyüş: Boo köpek ırkının hareketi ön planda ve etkin bir şekilde, etkisiz veya meşgul olarak görülmemesi gereken verimli bir zemin kaplama hareketi sergileyen güçlü bir sürüşe sahiptir. Kafa taşıma yüksek ve gururlu olmalıdır.
Yürüyüş pürüzsüz, özgür, dengeli ve tempolu. Bir yürüyüşte ya da yavaş süratli bir yolda hareket ederken önden ve arkadan bakıldığında, Boo yürüyüşü iki ize ayrılmalı, ancak hız arttıkça bacaklar hafifçe bir orta hatta doğru yaklaşmalı. Ön ayaklar ve arka ayaklar düz bir şekilde taşınmalı, dirsekler ve de boğumlar içeri ya da dışarı dönük olmamalı. Üst sırt çizgisi, genel dengeyi koruyacak şekilde sağlam ve düz kalmalıdır.

köpek boo

İletişim

BOO üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 - 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa