Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Cavalier King Charles

cavalier king charles spaniel

Cavalier King Charles fiyatları yavruları

Cavalier King Charles yavruları İngiltere Kralı II. Charles'ın favorisi olan eski Toy Spaniellerin görüntüsüne sahip yeni bir Toy Spaniel ırkıdır. Küçük ve güzel bir köpek olan bu şirin süs köpeği düz bir kafatasına ve konik bir burun yapısına sahiptir. Gözleri yuvarlak ve canlı, fakat dışa çıkıntılı olmayıp, kulakları uzun, düşük ve tüylüdür. Uzun, ipeksi güzel bir kürke sahiptir.

Cavalier tüy yapısı uzun, ince, düz veya hafif dalgalıdır. Kürk rengi siyah-ten, tricolor (üç renk) veya Blenheim denen inci beyazı üzerine koyu kestane renklerde olabilir. Blenheim köpeklerde baş üzerinde kulakların arasında koyu kestane renk olması arzu edilir. Kuyruk isteğe bağlı olarak kısaltılabilir, fakat normal uzunluğun 1/3 ünden kısa olmamalıdır.

Cavalier King Charles Yavruları

cavalier king charles fiyatları

cavalier king charles yavru   King Charles

Cavalier King Charles   cavalier yavrusu

cavalier king charles yavruları   Cavalier King Charles Fiyatları

Cavalier King Charles Yavru   Cavalier King Charles Yavruları

Cavalier King Charles fiyatları

Cavalier King Charles Spaniel sahiplenme fiyatları Pandemi öncesi 1800 TL ile 3000 TL arasında değişmekte iken, bu fiyat skalası sınırların kapatılmasından dolayı, cavalier king charles fiyatları 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik göstermeye başlamıştır. Fiyatlarını etkileyen faktörler, bu ırkın yüz görünümünde oluşan maskenin albenisinden, şecere durumuna, anne ve babanın soy ağacına göre değişiklik yansıtabilmektedir.

Cavalier özellikleri

Canlı, hareketli, coşkulu bir köpektir. Coşkusunu en güzel şekilde heyecanla kuyruk sallayarak belli eder. Sportif ve dışa dönük bir ırktır. Korkusuzdur ve sahibini memnun etmekten hoşlanır. Yeterince zeki bir ırk olan Cavalier, eğitimi kolay, nazik, itaat eğitimine başarıyla yanıt veren bir ırktır. Diğer köpeklerle ve petlerle iyi anlaşır.

Cavalier yalnız kalmak istemez, özellikle ilgiyi üzerinde tutmaktan çok hoşlanır. Bu ırk pet olarak yetiştirilmiş olmasına rağmen köken aldığı ırkların avcılık içgüdülerini taşır. Koku ve görme duyusu kuvvetlidir. Bazen ilgisini çeken bir kokunun veya bir hayvanın peşine düşebilir, bu nedenle güvenli olmayan çevrelerde tasmasız dolaştırılmamalıdır. Belli yaşın üstündeki çocuklarla daha iyi anlaşır. Cavalier, Düzenli olarak fırçalanması ve taranması gerekir.

İhtiyaç duyulduğunda banyo veya kuru şampuanla yıkanabilir. Özellikle kulaklardaki ince tüyler dolaşmaya ve düğümlenmeye yatkındır. Kulak içindeki ve parmak aralarındaki tüyler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Banyo sonrasında tamamen kurutulmalı ve vücudun ısısına dikkat edilmelidir. Gözler bir enfeksiyon belirtisi olup olmadığı yönünde takip edilmelidir. Cavalier orta derecede tüy döken bir ırktır. Genellikle uzun tüylere sahiptir

Cavalier King cinsi köpekler. Dökülmelere engel olmak amaçlı haftada birkaç kez tüyler taranmalı. Tüylerin parlak ve sağlıklı olması köpeğinizin genel sağlığının bir göstergesidir. Bu yüzden köpeğinizin genel sağlığı hakkında tüylere bakılarak bir sonuç çıkarılabilir. Soluk aşırı seyrek ve gevşek bir görüntü sağlıksızdır.

Köpeğinize banyo yaptırırken tüylerin kolay taranması ve zarar görmesini engellemek için köpekler şampuanı kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra cildin tahriş olmasını engellemek ve olası rahatsızlıklarına karşı iyi bir tercih olacaktır. Yaz aylarında tüyleri çok fazla kısaltmamaya özen gösterin. Çünkü tüyler köpeğin cildini güneş ışınlarından ve sıcaktan koruyacaktır.

English Toy Spaniel' in bir alt tipi olan King Charles ile Cocker Spaniel arasında yapılan çaprazlamalar sonucu elde edilmiştir. Yetiştiriciler, Kral II. Charles'ın portrelerinde görülen güzel Toy Spanielleri andıran köpekler yetiştirmeyi amaçlamışlardır. 1920'lerde Londra'da yapılan bir showda King Charles ırkından uzun burunlu olanlara ödül verilerek Van Dyck'in tablolarında görülen köpeklere çok benzeyenler seçilmiş ve ırkın elde edilmesinde kullanılmışlardır. 1940'larda bu köpekler ayrı bir ırk olarak kabul edilmiş, 1980 yılında UKC tarafından resmi olarak tanınmış, 1996'da ise AKC tarafından Toy grubuna dahil edilmiştir.

Yapı olarak Pug burunlu King Charles Spaniel'den farklı olsa da isim benzerliği nedeniyle zaman zaman karışıklıklar yaşanmaktadır.

Beslenmesi

Sahipleri tarafından titizlik ile araştırılmalıdır. Sofrada yemek yendiği zaman köpekler beslenmemelidir. Bu durum onların alışkanlık kazanmasına neden olarak, siz ne zaman sofraya otursanız onların sizden yemek istemesi manasına gelecektir. Bu nedenle sofrada yemek yerken hiçbir zaman rahat edemezsiniz. Bu canlıların yavruları kemirme ihtiyacı hissettiklerinden çevrelerinde onun kemirmesi muhtemelen olan, sizin için değerli eşyaları çevresinde bırakmamalısınız. Ayakkabı, terlik ve çorap gibi. Bunun yerine onların rahat kemirebileceği ve zarar vermeyeceği özel oyuncakları ya da topları tercih edebilirsiniz. Yemek yedikten sonra bu canlılar çok aktif olurlar.

Evin içinde hızlı bir şekilde koşturabilir ve çok istekli bir şekilde sizinle yemek yedikten sonra oyun oynamak isteyebilir. Köpeğin mamasını her 12 saatte bir olacak şekilde verebilirsiniz. Onları beslemek için en uygun olan saatler sabah 9 ile akşam 9 saatleridir. Kuru mama tercih etmeniz onların sağlığı açısından uygun olacaktır. İçeriğindeki proteinlerin yüksek olması köpeğiniz için faydalı olacağı kanaatindeyim. Şahsi düşüncem özellikle 4 ayın bitimine kadar Royal Canin mini starter mama ile beslenmesi yerinde olacakır.

İletişim

Cavalier King Charles üretim ve satış merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook instagram
 

Ana Sayfa