Chihuahua Şivava

chihuahua yavrusu

chihuahua yavrusu özelikleri

Chihuahua Yavrusu, Chihuahua ülkemizde bilinen diğer ismi ile Şivava Yavrusu elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir köpektir. Şivava köpek yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Chihuahua köpek ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Chihuahua yavrularının kafa taslarında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır. Chihuahua köpek ırkının açık kahve, sarı, kestane rengi, gümüş rengi ve çelik grisi başta olmak üzere her renk olabilir. Chihuahua yavrusu düz sırtı ve yere dik basan bacakları ile göründüğünden daha dayanıklıdır.

Satılık Chihuahua Yavruları

chihuahua şivava yavrusu chihuahua şivava yavrusu
   
şivava köpek chihuahua köpek
   
şivava köpek şivava köpek
   
chihuahua şivava yavrusu chihuahua şivava yavrusu
   
chihuahua şivava yavrusu chihuahua şivava yavrusu

chihuahua özellikleri

Chihuahua Karakteri
Chihuahua iyi bir eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan bu köpek verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına imkan verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister. Bazıları için eğitimi biraz zor olsa da zeki, öğrenmeye açık ve pozitif pekiştirmeye dayanan kibar bir eğitime iyi yanıt verir. Bu ırk, kızdırılırsa çocukları ısırmayı seçebilir. Sonuçta kaçamayacak kadar küçüktür. Chihuahua   savunma için keskin dişlerine güvenmek zorundadır. Kısaca bir çocuk köpeği değildir. Gürültücü bir köpektir ve tuvalet eğitimi biraz sabır isteyebilir. Pek çok köpek sahibi gazete kağıdı eğitimini tercih eder. Chihuahua ırkının diğer köpeklere karşı saldırganlığı ve yabancılara karşı şüpheciliği kontrol altında tutulması için daha yavruyken (2-4 ay) çok iyi sosyalleştirilmesi gerekir. Diğer köpeklerden hoşlanmama eğilimi vardır; hatta Chihuahu köpek yavruları kendi ırklarını diğerlerinden ayırabilir. Yine de çok iyi sosyalleştirilmiş bir Chihuahua her ırktan köpekle anlaşabilir.

Chihuahua Bakımı
Chihuahua düz ve kısa tüylü olanı haftalık bakımla temiz tutulabilir. Uzun kürklü olanlar yumuşak bir tarakla her gün fırçalanmalıdır. Her iki tipte kulak ve gözlerine su kaçırmamaya dikkat edilerek ayda bir yıkanabilir. Kulaklar düzenli olarak kontrol edilmeli ve tırnaklar kısa tutulmalıdır. Irk orta derecede tüy döker.

Chihuahua Kökeni
Chihuahua Yavrusu Amerikan kıtasının en eski ve dünyanın en küçük köpek ırkıdır. Meksika'ya ait olsa da görünüşe göre bu ülkeye Çin'den getirilmiştir. Avrupa'ya getirilmesi 19. yüzyılın sonlarındadır. Chihuahua adını Meksika'nın aynı adlı eyaletinden almıştır. Bu ırk, eski Güney Amerika yerlilerince kutsal kabul edilmekteydi. Bazıları bir insanın avucunun içine bile sığabilir. Yarışmalarda uzun kürklü tipi aynı köpek olmasına rağmen kısa tüylü olanlardan ayrı değerlendirilir. Chihuahua popüler ve ekonomik bir ev köpeğidir.

chihuahua yavru fiyatları

Chihuahua Şivava fiyatları, Ülkemizde erişkin olduğunda ulaşacağı ebatlar, yavruluk durumu ve şecere durumuna göre fiyatları 1.500 TL ile 4.000 TL arasında değişiklikler gösterebilmektedir.
şivava köpek

chihuahua yavrusu

şivava köpek yavrusu

İletişim

Chihuahua Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa