Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Chihuahua Şivava

şivava

Chihuahua şivava fiyat yavru

Chihuahua Şivava, Chihuahua köpek ülkemizde bilinen diğer ismi ile Şivava köpek elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir köpektir. Şivava köpek yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Chihuahua köpek ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır.

Şivava yavru köpek kafa taslarında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır. Chihuahua köpek ırkının açık kahve, sarı, kestane rengi, gümüş rengi ve çelik grisi başta olmak üzere geniş bir renk skalasına sahip bulunmaktadır. Chihuahua yavrusu düz sırtı ve yere dik basan bacakları ile göründüğünden daha dayanıklıdır.

chihuahua fiyat

chihuahua fiyat

Chihuahua Şivava fiyat, chihuahua fiyat ülkemizde erişkin olduğunda ulaşacağı ebatlar, yavruluk durumu ve şecere durumuna göre chihuahua fiyat  3.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklikler gösterebilmektedir.

Chihuahua yavruları

chihuahua şivava yavrusu   chihuahua şivava yavrusu

şivava yavrusu   şivava yavruları

şivava yavru özellikleri

Chihuahua Karakteri
Chihuahua yavrusu iyi bir eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan bu köpek verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına imkân verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister. Bazıları için eğitimi biraz zor olsa da zeki, öğrenmeye açık ve pozitif pekiştirmeye dayanan kibar bir eğitime iyi yanıt verir. Bu ırk, kızdırılırsa çocukları ısırmayı seçebilir. Sonuçta kaçamayacak kadar küçüktür.

chihuahua yavrusu  şivava köpek  Şivava

Şivava genel bilgiler

Chihuahua Mizaç : Chihuahua iyi bir eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan bu köpek verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına fırsat verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister. Bazıları için eğitimi biraz zor olsa da zeki, öğrenmeye açık ve pozitif pekiştirmeye dayanan kibar bir eğitime iyi yanıt verir.

Bu ırk, kızdırılırsa çocukları ısırmayı seçebilir. Sonuçta kaçamayacak kadar küçüktür. Chihuahua savunma için keskin dişlerine güvenmek zorundadır. Kısaca bir çocuk köpeği değildir. Gürültücü bir köpektir ve tuvalet eğitimi biraz sabır isteyebilir. Diğer köpeklerden hoşlanmama eğilimi vardır; hatta Chihuahualar kendi ırklarını diğerlerinden ayırabilir. Yine de çok iyi sosyalleştirilmiş bir Chihuahua her ırktan köpekle anlaşabilir. Soğuktan etkilenen bir köpektir; serin havalarda bir kazak giydirilmesi faydalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Bu şirin küçük köpekleri kucakta taşımak çok kolay olsa da düzenli olarak yürütülürse çok daha sağlıklı ve zinde olacaklardır.

Şivava Sağlık : Şivava, romatizma, soğuk algınlığı ve diş eti sorunları yaşayabilir. Ayrıca, çıkıntılı gözleri nedeniyle gözlerde problem olabilir, örneğin kornea kuruluğu ve glokom karşılaşabileceği göz hastalıklarıdır. Kilo almaya yatkındır. Bu nedenle, beslenmesine özen göstermek gerekir. beslenmesinin özenli yapılmasını gerektiren bir diğer neden ise bu köpeğin çok çabuk zehirlenebiliyor olmasıdır.

Özellikle çikolata ve gübre gibi toksin içeren ürünlere karşı tedbirli olunmalıdır. Genellikle sezer yanla doğdukları için yeni doğduklarında vücutları oldukça hassas olur ve ilk yıllarında dikkat edilmezse kırıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yavruların kafa taslarında yumuşak nokta veya "molera" bulunur. Bu çoğu zaman büyüdükçe sertleşmez ya da kapanmaz. Bu nedenle, Chihuahua ırkının kafaları oldukça hassastır ve zedelenmeye müsaittir. Bu nedenle, Chihuahua yavrusuna hayat boyu özen göstermeniz gerekir.

Chihuahua Bakımı : Düz ve kısa tüylü olanı haftalık bakımla temiz tutulabilir. Uzun kürklü olanlar yumuşak bir tarakla hergün fırçalanmalıdır. Her iki tipte kulak ve gözlerine su kaçırmamaya dikkat edilerek ayda bir yıkanabilir. Kulaklar düzenli olarak kontrol edilmeli ve tırnaklar kısa tutulmalıdır. Irk orta derecede tüy döker.

Şivava Kullanımı : Gürültücü bir köpek olduklarından ve yabancılardan çok hoşlanmadıklarından doğru bir eğitimle bekçi köpeği olarak da kullanılabilirler. Fakat, Chihuahua genellikle popüler ve ekonomik bir kucak köpeğidir.

İletişim

Chihuahua üretim ve satış merkezi

İstanbul / İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa