Cocker

cocker

Cocker yavru fiyatları cocker özellikleri

Cocker üretim çiftliğinden safkan yavru. Orta uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan köpek ırkıdır. Baş sanki heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir, ağız ve çene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir. Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir.

Cocker yavru vücudu kompakt yapıya sahip olup, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre biraz daha aşağıya meyillidir. Ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür.

Cocker Yavru

cocker yavru   amerikan cocker

fiyatları cocker   cocker yavru

Cocker Fiyat

Cocker fiyat skalası ülkemizde bu ırkın iki farklı grubu olan Spaniel ve Amerikan olmasına, dişi ve erkek cinsiyetine ve şecere durumuna göre farklılık göstermektedir.

Cocker fiyat skalası 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir.

Özellikleri

Cocker özellikleri, orta-uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan cinstir. Kafa yapısı heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir. Ağız ve çene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Bahçeli ve bahçesiz evlerde beslenmesi için ideal köpek cinsidir.

Cocker yavru Dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir. Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir. Vücudu kompakt yapıda, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre aşağıya meyillidir. Ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür.

Arka bacakların, ön bacaklardan bağımsız, meyilli güzel duruşu vardır. Siyah, kızıl, devetüyü, siyah üzerine-bej lekeli, beyaz üzerine-bej ve siyah gibi çeşitli beden ve tüy rengine sahiptir. Kuyruk genellikle kesik tercih edilir ve daima hareket halindedir. İyi bir avcılık yeteneği vardır.

Karakteri; Cocker yavru, hem avda hem de evde gözü pek ve dayanıklıdır. Neşeli, tatlı ve hassastır. Çocuklarla çok iyi geçinir ve onlarla sanki çocuk olur. İnsanlara karşı saygılı ve hürmetkar olmasına rağmen eğer iyi eğitilmezse laf dinlemez, başına buyruk olur. Kuyruğunu devamlı sallayarak her zaman sevecen ve cana yakın olduğunu belli eder. Akıllı ve güvenilirdir. Genellikle tanıdık-yabancı ayırt etmeden insanların yanında her zaman mutludur.

Başka köpeklerle birlikte eğitiliyorsa onlar havlarken dikkatleri dağılabilir. Fakat buna rağmen rahat ve iyi bir eğitim alır. Eğitimde garip davranışlardan ve laubalilikten kaçınılmalıdır. Çünkü bu durumda kafası karışabilir ve istenen yanıtlar alınamayabilir sinirli davranışlar gösterebilir.

Egzersiz ihtiyacı, Günlük egzersizi aksatılmadan yaptırılmalıdır. Çalıların içine girmeye çok meraklı ve uzun kulaklı oldukları için dolaştırırken bilhassa böyle yerlerden uzak durulmalıdır.

Bakımı, Göz ve kulakları hassas olduğu için düzenli pansuman ve temizlik gerekir. Çeşitli tüy kısaltma yöntemleri vardır. Bunlardan biri seçilip uygulanabilir. Ayda bir yıkamak gerekebilir. Kökeni, English Spaniel' in Amerika' ya götürülmesinden sonra geliştirilen bir ırktır.

English Spaniel'den biraz daha küçüktür. ismi Woodcock (çulluk) dediğimiz kuştan gelmektedir. Eskiden kuş avında kullanılmıştır. Bugün daha çok arkadaş olarak ve şov amaçlı beslenmekte olup, cocker köpek cinsi günümüzde son derece dost canlısı olarak yorumlanmaktadır.

Cocker yavru ırkının sosyal insan yaşantısına adaptasyonun da özellikle yaşam alanına katıldığı ilk 48 saat içerisinde önemli öğretileri onun anlayacağı dilde kendisine kazandırmak son derece önemlidir. Tabii bu arada onun bir bebek köpek olmasından ve algılama eşiğinin ve beyin gelişim sürecine dikkat edilmesi ve olması gerekenden fazla yüklenilmemesi de önemli bir konudur.

İletişim

Cocker üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook süs köpekleri süs köpeği instagram sayfası süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği

Ana Sayfa