COCKER YAVRU

cocker yavru

Ana Sayfa

Cocker Yavrusu

Cocker Yavru, Amerikan Cocker orta uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan bir ırktır. Baş sanki bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir. Cocker ağız ve çene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Cocker Yavru, dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir. Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir. Cocker ırkı vücudu kompakt bir yapıda, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre biraz daha aşağıya meyillidir. Cocker Yavru ırkında ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür. Amerikan Cocker Yavru, arka bacakların, ön bacaklardan bağımsız, meyilli güzel bir duruşu vardır. Siyah, kızıl, devetüyü, siyah üzerine-bej lekeli, beyaz üzerine-bej/siyah gibi çeşitli beden ve tüy rengine sahiptir. Kuyruk genellikle kesik tercih edilir ve daima hareket halindedir. İyi bir avcılık yeteneği vardır.

Satılık Cocker Yavruları

Cocker Yavru Cocker Yavru
   
Cocker Yavru Cocker Yavru
   
Cocker Yavru Cocker Yavru
   
Cocker Yavru Cocker Yavru
   
Cocker Yavru Cocker Yavru
   
Cocker Yavru Cocker Yavru
 
Cocker Yavru Özellikleri,  Orta-uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan bir ırktır. Baş sanki bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir.Cocker Ağız veçene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Cocker yavruları, Dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir. Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir. Vücudu kompakt bir yapıda, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre biraz daha aşağıya meyillidir. Ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür.Cocker yavrusu, Arka bacakların, ön bacaklardan bağımsız, meyilli güzel bir duruşu vardır. Siyah, kızıl, devetüyü, siyah üzerine-bej lekeli, beyaz üzerine-bej/siyah gibi çeşitli beden ve tüy rengine sahiptir. Kuyruk genellikle kesik tercih edilir ve daima hareket halindedir. İyi bir avcılık yeteneği vardır.

Cocker Karakteri
Cocker yavruları; Hem avda hem de evde gözüpek ve dayanıklıdır. Neşeli, tatlı ve hassastır. Çocuklarla çok iyi geçinir ve onlarla sanki çocuk olur. İnsanlara karşı saygılı ve hürmetkar olmasına rağmen eğer iyi eğitilmezse laf dinlemez, başına buyruk olur. Kuyruğunu devamlı sallayarak her zaman sevecen ve cana yakın olduğunu belli eder. Akıllı ve güvenilirdir. Genellikle tanıdık-yabancı ayırt etmeden insanların yanında her zaman mutludur. Başka köpeklerle birlikte eğitiliyorsa onlar havlarken dikkatleri dağılabilir. Fakat buna rağmen rahat ve iyi bir eğitim alır. Eğitimde garip davranışlardan ve laubalilikten kaçınılmalıdır. Çünkü bu durumda kafası karışabilir ve istenen yanıtlar alınamayabilir sinirli davranışlar gösterebilir.

Cocker Egzersiz İhtiyacı
Cocker yavruları, Günlük egzersizi aksatılmadan yaptırılmalıdır. Çalıların içine girmeye çok meraklı ve uzun kulaklı oldukları için dolaştırırken bilhassa böyle yerlerden uzak durulmalıdır.

Cocker Yavru Bakımı
Cocker, Göz ve kulakları hassas olduğu için düzenli pansuman ve temizlik gerekir. Çeşitli tüy kısaltma yöntemleri vardır. Bunlardan biri seçilip uygulanabilir. Ayda bir yıkamak gerekebilir.

Cocker Kökeni
Cocker yavrusu, English Cocker Spaniel' in Amerika' ya götürülmesinden sonra geliştirilen bir ırktır. English Cocker Spaniel' den biraz daha küçüktür. Cocker ismi Woodcock (çulluk) dediğimiz kuştan gelmektedir. Eskiden kuş avında kullanılmıştır. Bugün daha çok arkadaş olarak ve şov amaçlı beslenmektedir.

İletişim

Cocker Üretim Çiftliği

Osmangazi / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpeği facebook   süs köpekleri instagram   süs köpeği pinterest