Fransız Bulldog üretim çiftliği

fransız bulldog

Fransız bulldog fiyatları yavruları

fransız bulldog yavrusu

Fransız Bulldog ırkı ne çok sıcağı ne çok soğuk iklimi sevmezler. Apartman daireleri için son derece uygun köpek  ırkı konumundadırlar. Siyah beyaz, mavi, siyah, beyaz, black and tan, çikolata gibi çok renkli tüy rengi yapısına sahiptir. Çocuklarla herhangi şekilde problemi olmasa da diğer köpek ile aralarının çok iyi olduğu söylenemez.

Bu ırk 10 ile 12 sene arasında ömürleri bulunmakla beraber, deri hastalıklarına karşı hassas durumdadır. Bu ırk inatçı yapıya sahip olmasının yanında itaat eğitimlerine son derece olumlu cevap vermekle beraber, öz güveninden dolayı bulunduğu bölgeyi son derece koruma meyillidir.

Fransız bulldog yavruları

Fransız BulldogFransız Bulldog Yavrusu

fransız bulldog fiyatlarıFransız Bulldog

fransız bulldogfransız bulldog yavru  fransız bulldog yavru

Özellikleri, Literatürdeki ismi ile French Bulldog yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler ve çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi beraber arkadaştırlar.

Bazı Bulldog ırkı yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir kare düz kafası İngiliz bulldog ırkı kadar iri ve gösterişli değildir ve alın yuvarlaktır. Erişkin olması halinde omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece, önemli değildir.

Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynı olup omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniş olup, yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonundan olabilmekle beraber derisine dokunulduğunda hoş duygu verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır, Kuyruğu düz ya da tirbüşonvari biçimde kıvrık olabilmektedir.

Fransız Bulldog Fiyatları

Fransız Bulldog fiyat renklerine ve fiziki görselliklerine göre 2500 TL ile 9000 TL fiyat aralığında ülkemizde satışı yapılmaktadır. Fiyat aralığının bu kadar yüksek olmasının nedeni fransız bulldog fiyatları bu ırkın albenisini oluşturan renklerin ona kattığı güzellikten dolayı bulldog familyasında apartman dairesinde beslenmesi için son derece uygun ırk pozisyonundadır.

Bakımı

Köpeğinizi yavru olduğu zamanlar sahiplenmişseniz, işe veya okula giderken alışveriş için dışarı çıkacakken onun için endişelenmeniz çok normal. Ama evin içinde yalnız kalmayı öğrenmeli. Her ne kadar sizinle olmak istese de siz de onu tek bırakmakta zorlansanız da alışması için bazı ipucu var bunlar,

Belirli zaman dilimlerinde değil her hangi zaman diliminde onu bırakıp çıkın böylece sizin yanınızda olmayışınızı kendi yaptığı hareketlerle ilişkilendirmez (örneğin tuvaletini yapmaması gereken yere yaptığında cezalandırdığını gibi olmayacaktır, gitmenizi normal görecektir) Evden çıkmadan onu yoracak oyunlar oynayarak mutlu olmasını ve ardından uyumasını sağlayabilirsiniz. Her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak onun kendine güvenini ve duygularını kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır. Sakin olun ve onu bırakırken acele etmeyin böylece oda endişelenecek konu olmadığını hissedecektir. 

Beslenme konusunda diğer köpeklere oranla daha dikkat olmalı çünkü obezite ve kilo almaya aşırı eğilimli cins. Kilo alımı kontrollü olmazsa eğer obezite olur ve yaşamından çokça yıl kaybeder. Eklem problemleri ve bağırsak , mide hastalıklarına yakalanabilir. Sırt ağrılarına eklemlerin enfekte olmasına ve sindirim problemlerine kalp ve damar hastalıklarına yakalanma ihtimali oldukça yüksek olur.

Yürüyüşlerini ihmal etmemeye dikkat edilmeli ve yemek yeme saatleri düzenli olmalı.Yürüyüşlerinde nefes alma sıklığının nasıl olduğuna dikkat edip kilosunun solunum sıkıntısına sebep olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yemek yemesini azalmakta zorlanıyorsanız, Oyalanacağı oyuncaklar ile onunla zaman geçirin veya yemek yeme saati dışında yemek istemesine izin vermeyin.

Fransız Bulldog Yavrusuna Cilt Bakımı İçin Özel Zaman Harcayın

Köpeğiniz bakımı oldukça kolay kısa ince ve pürüzsüz tüylere sahiptir. Haftada bir kez taranması uygundur. Yumuşak uçlu plastik bir tarak kullanılabilir.Taramak için olan eldivenlerden de kullanabilirsiniz. Tüylerin temiz olması için aylık banyo yaptırmak ya da gerektiğinde banyo yaptırmak yeterlidir.

Bunların haricinde asıl önemli olan kıvrımlı ir yüz hattına sahip köpeğinizin yüzündeki kıvrımlarının arasının temizliğidir.Her 2 güne bir düzenli olarak kıvrımlarının arasını temizlemeniz gerekir. Yumuşak bez veya pamuk ile kıvrımların arasını temizleyip kurutun. Kıvrımlarının arasında nem toplanması, bakteri oluşumu ve tahriş olmaya yönelik düzenli olarak temizliği yapın.

Şayet yaşam alanınızda sevecen, şapşik ve dünyalar tatlısı can dostu arıyorsanız Fransız Bulldog yavrusu son derece hayalinizdeki köpek ırkı olduğunu söyleyebilirim. Son derece iyi huylu ve bakımı oldukça kolay arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bekçi köpeği sayılır. Ayriyeten farelerin de acımasız avcısıdır. Bu sevimli köpek ırkı pozitif eğitim proğramı ile yetiştirilmesi durumunda ve tek kişi ile iletişim kurması olumlu geri dönüş sağlayacaktır.

French bulldog tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. Lakin anne sütünden kesilmeyi müteakip belli süre yalnız kalmaya alıştırılması durumunda her hangi olumsuzluk yaşanmayacak olup bu davranış kalıbı günümüz dünyasında anne ve babanın çalışıyor olması ve çocukların da gündüz eğitimlerine gidecek olmalarından dolayı son derece merak edilen bir konu noktasındadır. Rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilirler.

Sevimli ve çirkin bu ırk sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara ve özellikle yaşlılarla araları iyidir. Netice olarak bahçeli ya da bahçesiz eviniz olsun bu ırk son derece uygun olmakla birlikte size yaşamı boyunca her türlü günlük aktivitenizde partner olmaya hazırdır.

fransız bulldog fransız bulldog

İletişim

Fransız Bulldog üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter süs köpekleri  süs köpekelri youtube kanalı  bursa köpek çiftliği

Ana Sayfa