Fransız Bulldog

fransız bulldog

Fransız Bulldog Fiyatları Yavruları

Fransız Bulldog ırkı ne çok sıcağı ne çok soğuk iklimi sevmezler. Apartman daireleri için uygun köpek  ırkı konumundadırlar. Siyah beyaz, mavi, siyah, beyaz, black and tan, çikolata gibi çok renkli tüy rengi yapısına sahiptir. Çocuklarla herhangi şekilde problemi olmasa da diğer köpeklerle aralarının çok iyi olduğu söylenemez.

Fransız bulldog yavruları 10 - 12 sene arasında ömürleri bulunmakla beraber, deri hastalıklarına karşı hassas durumdadır. İnatçı yapıya sahip olmasının yanında itaat eğitimlerine son derece olumlu cevap vermekle beraber, öz güveninden dolayı bulunduğu bölgeyi son derece koruma meyillidir.

Fransız Bulldog Yavruları

Fransız Bulldog

fransız bulldog fiyatları Fransız Bulldog

fransız bulldog fransız bulldog yavru

Fransız bulldog özellikleri, Literatürdeki ismi yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler ve çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi beraber arkadaştırlar.

Bazı Fransız bulldog yavruları yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir kare düz kafası İngiliz ırkı kadar iri ve gösterişli değildir ve alın yuvarlaktır. Erişkin olması halinde omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece, önemli değildir. fransız bulldog fiyatları

Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynı olup omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniş olup, yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonundan olabilmekle beraber derisine dokunulduğunda hoş duygu verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır, Kuyruğu düz ya da tirbüşonvari biçimde kıvrık olabilmektedir.

Fransız Bulldog Fiyatları

Fransız bulldog fiyatları skalası renklerine ve fiziki görselliklerine göre 2.500 TL / 9.000 TL fiyatları aralığında ülkemizde satışı yapılmaktadır.

Fransız bulldog yavru fiyatları aralığının bu kadar yüksek olmasının nedeni fransız bulldog yavruları fiyatları bu ırkın albenisini oluşturan renklerin ona kattığı güzellikten dolayı familyasında apartman dairesinde beslenmesi için uygun ırk pozisyonundadır.

Özellikleri

Fransız bulldog özellikleri, Köpeğinizi yavru olduğu zamanlar sahiplenmişseniz, işe veya okula giderken alışveriş için dışarı çıkacakken onun için endişelenmeniz çok normal. Ama evin içinde yalnız kalmayı öğrenmeli. Her ne kadar sizinle olmak istese de siz de onu tek bırakmakta zorlansanız da alışması için bazı ipuçları;

Belirli zaman dilimlerinde değil her hangi zaman diliminde onu bırakıp çıkın böylece sizin yanınızda olmayışınızı kendi yaptığı hareketlerle ilişkilendirmez (örneğin tuvaletini yapmaması gereken yere yaptığında cezalandırdığını gibi olmayacaktır, gitmenizi normal görecektir) Evden çıkmadan onu yoracak oyunlar oynayarak mutlu olmasını ve ardından uyumasını sağlayabilirsiniz. Her gün düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmak onun kendine güvenini ve duygularını kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır. Sakin olun ve onu bırakırken acele etmeyin böylece oda endişelenecek konu olmadığını hissedecektir. fransız bulldog fiyatları

Beslenme konusunda diğer köpeklere oranla daha dikkat olmalı çünkü obezite ve kilo almaya aşırı eğilimli cins. Kilo alımı kontrollü olmazsa eğer obezite olur ve yaşamından çokça yıl kaybeder. Eklem problemleri ve bağırsak , mide hastalıklarına yakalanabilir. Sırt ağrılarına eklemlerin enfekte olmasına ve sindirim problemlerine kalp ve damar hastalıklarına yakalanma ihtimali oldukça yüksek olur.

Fransız bulldog yavruları günlük egzersiz ve yürüyüşlerini ihmal etmemeye dikkat edilmeli ve yemek yeme saatleri düzenli olmalı.Yürüyüşlerinde nefes alma sıklığının nasıl olduğuna dikkat edip kilosunun solunum sıkıntısına sebep olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yemek yemesini azalmakta zorlanıyorsanız, Oyalanacağı oyuncaklar ile onunla zaman geçirin veya yemek yeme saati dışında yemek istemesine izin vermeyin.

Fransız yavrusuna cilt bakımı için özel zaman harcayın. Köpeğiniz bakımı oldukça kolay kısa ince ve pürüzsüz tüylere sahiptir. Haftada bir kez taranması uygundur. Yumuşak uçlu plastik bir tarak kullanılabilir. Taramak için olan eldivenlerden de kullanabilirsiniz. Tüylerin temiz olması için aylık banyo yaptırmak ya da gerektiğinde banyo yaptırmak yeterlidir.

Bunların haricinde asıl önemli olan kıvrımlı ir yüz hattına sahip köpeğinizin yüzündeki kıvrımlarının arasının temizliğidir.Her 2 güne bir düzenli olarak kıvrımlarının arasını temizlemeniz gerekir. Yumuşak bez veya pamuk ile kıvrımların arasını temizleyip kurutun. Kıvrımlarının arasında nem toplanması, bakteri oluşumu ve tahriş olmaya yönelik düzenli olarak temizliği yapın.

Şayet yaşam alanınızda sevecen, şapşik ve dünyalar tatlısı can dostu arıyorsanız Fransız yavrusu hayalinizdeki köpek ırkı olduğunu söyleyebilirim. İyi huylu ve bakımı oldukça kolay arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bekçi köpeği sayılır. Ayriyeten farelerin de acımasız avcısıdır. Bu sevimli köpek ırkı pozitif eğitim proğramı ile yetiştirilmesi durumunda ve tek kişi ile iletişim kurması olumlu geri dönüş sağlayacaktır.

Fransız bulldog tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. Lakin anne sütünden kesilmeyi müteakip belli süre yalnız kalmaya alıştırılması durumunda her hangi olumsuzluk yaşanmayacak olup bu davranış kalıbı günümüz dünyasında anne ve babanın çalışıyor olması ve çocukların da gündüz eğitimlerine gidecek olmalarından dolayı merak edilen bir konu noktasındadır. Rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilirler.

Sevimli ve çirkin bu ırk sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak yavruları birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanlarla arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara ve özellikle yaşlılarla araları iyidir. Netice olarak bahçeli ya da bahçesiz eviniz olsun bu ırk uygun olmakla birlikte size yaşamı boyunca her türlü günlük aktivitenizde partner olmaya hazırdır.

Can dostunuzdan zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

fransız bulldog fransız bulldog

İletişim

Fransız Bulldog üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Acar

facebook fransız bulldog sayfamız süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği instagram yorkshire terrier

Ana Sayfa

Toy Poodle | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Labrador