FRANSIZ BULLDOG YAVRU

Ana Sayfa

fransız bulldog yavru

FRANSIZ BULLDOG YAVRU; Fransız Bulldog üretim çiftliğimizde, uluslararası ırk standartları belirleme federasyonu FCI standartlarında damızlıklarımız ve üretimdeki yavrularımızı bu sayfamızda sizlerle paylaşmaktayız. Fransız Bulldog literatürdeki ismi ile French Bulldog yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog yavrusudur. Evcil hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler. Fransız Bulldog ırkı çocuklarla iyi anlaşırlar, adaptasyon kolaylığı olan, iyi birer arkadaştırlar. Bazı Fransız Bulldog ırkı yabancılara temkinli yaklaşır ancak çoğu herkesle iyi geçinir kare düz kafası İngiliz bulldog ırkı kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır. Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniştir. Fransız Bulldog yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonunda olabilir. Derisi dokununca hoş bir his verecek şekilde yumuşak ve gevşektir. Çıkık iri gözleri koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerine gelecek şekilde kapanır. Kuyruk ya düz ya da tirbüşonvari kıvrıktır.

Fransız Bulldog Fiyatları :
Fransız Bulldog iyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçidir. Farelerin de acımasız avcısıdır. Tek bir kişi ile bağ kurar. Tek başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. Rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir. Genelde sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürlerse diğer ev hayvanları ile arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara tavsiye edilir. Özellikle yaşlılarla araları iyidir. Irk salyalı olabilir . Fransız bUlldog yavru fiyatları renklerine ve fiziki özelliklerine göre 1800 ₺ ile 6000 ₺ arasında fiyat farklılığı görülmektedir.

Satılık Fransız Bulldog Yavrularımız

   
   
   
   
   
 

Fransız Bulldog Kulübümüze yeni katılan damızlıklarımız

   
   

Fransız Bulldog yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Fransız Bulldog sayfamızı ziyaret ediniz.

Fransız Bulldog Yaşam Ortamı 
Fransız Bulldog ırkı iklim aşırılıklarına karşı duyarlıdır. Aşırı ısı bu köpekte kalp krizine neden olabilir. Bu nedenle serin iklimleri tercih ederler. Apartman hayatı için uygundur.

Fransız Bulldog Egzersiz İhtiyacı
fransız (french) bulldog, Bu basık burunlu köpekler sıcak havada fazla egzersiz yaptırılmamalıdır. Zaten fazla egzersize gereksinim duymaz.

Fransız Bulldog Bakımı 
Fransız Bulldog Çok az tüy bakımı yeterlidir. Düzenli fırçalama tüylerin sağlıklı ve temiz görünmesine yardımcı olacaktır.

Fransız Bulldog Kökeni 
Fransız Bulldog, İngiliz Bulldog'un minyatür versiyonu olarak İngiltere'de üretildi. 1860'larda Fransız köpek yetiştiricileri bu küçük köpeklerin bazılarını Fransa'ya ithal edip onları Fransız Terrieri ile çaprazladı. Fransız yürüyüş severler arasında bu köpekler çok tutunca Fransız Bulldog ismi kabul edildi. Showlar için ırk İngiltere'ye geri getirildiğinde İngilizler bulldog'un kendi kültürlerine ait bir sembol olduğunu öne sürerek büyük tepki göstermişlerdi.

 

                 

Süs Köpekleri 

FRANSIZ BULLDOG ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

 05323438041