King Charles

cavalier king charles spaniel

King Charles Fiyatları Yavruları

King charles İngiltere Kralı II. Charles'ın favorisi olan eski Toy Spaniellerin görüntüsüne sahip yeni bir Toy Spaniel ırkıdır. Küçük ve güzel köpek olan bu şirin süs köpeği düz kafatasına ve konik burun yapısına sahiptir. Gözleri yuvarlak ve canlı, fakat dışa çıkıntılı olmayıp, kulakları uzun, düşük ve tüylüdür. Uzun, ipeksi güzel kürke sahiptir.

Cavalier king charles spaniel ırkı tüy yapısı uzun, ince, düz veya hafif dalgalıdır. Kürk rengi siyah-ten, tricolor (üç renk) veya Blenheim denen inci beyazı üzerine koyu kestane renklerde olabilir. Blenheim köpeklerde baş üzerinde kulakların arasında koyu kestane renk olması arzu edilir. Kuyruk isteğe bağlı olarak kısaltılabilir, fakat normal uzunluğun 1/3 ünden kısa olmamalıdır.

King Charles Yavruları

cavalier king charles fiyatları

cavalier king charles yavru

Cavalier King Charles    cavalier yavrusu

cavalier king charles yavruları    King Charles Fiyatları

Cavalier King Charles Fiyat    Cavalier King Charles Fiyat

King Charles Fiyatları

Cavalier king charles spaniel fiyatları Pandemi öncesi 1.800 TL - 3.500 TL arasında değişmekte iken, bu fiyat skalası sınırların kapatılmasından kaynaklı fiyat skalası 3.500 TL - 6.000 TL arasında değişiklik göstermeye başlamıştır. Fiyatları etkileyen faktörler, bu ırkın yüz görünümünde oluşan maskenin albenisinden, şecere durumuna, anne ve babanın soy ağacına göre değişiklik yansıtabilmektedir.

Cavalier king charles spaniel güncel sahiplenme fiyat skalası için bizimle iletişime geçiniz. king

Özellikleri

Canlı, hareketli, coşkulu cinstir. Coşkusunu en güzel şekilde heyecanla kuyruk sallayarak belli eder. Sportif ve dışa dönük ırktır. Korkusuzdur ve sahibini memnun etmekten hoşlanır. Yeterince zeki ırk olan Cavalier, eğitimi kolay, nazik, itaat eğitimine başarıyla yanıt veren bir ırktır. Diğer köpeklerle ve petlerle iyi anlaşır.

Cavalier king charles yalnız kalmak istemez, özellikle ilgiyi üzerinde tutmaktan çok hoşlanır. Bu ırk pet olarak yetiştirilmiş olmasına rağmen köken aldığı ırkların avcılık içgüdülerini taşır. Koku ve görme duyusu kuvvetlidir. Bazen ilgisini çeken kokunun veya köpeğin peşine düşebilir, bu nedenle güvenli olmayan çevrelerde tasmasız dolaştırılmamalıdır. Belli yaşın üstündeki çocuklarla daha iyi anlaşır. Cavalier, Düzenli olarak fırçalanması ve taranması gerekir.

İhtiyaç duyulduğunda banyo veya kuru şampuanla yıkanabilir. Özellikle kulaklardaki ince tüyler dolaşmaya ve düğümlenmeye yatkındır. Kulak içindeki ve parmak aralarındaki tüyler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Banyo sonrasında tamamen kurutulmalı ve vücudun ısısına dikkat edilmelidir. Gözler enfeksiyon belirtisi olup olmadığı yönünde takip edilmelidir. Cavalier orta derecede tüy döker. Genellikle uzun tüylere sahiptir.

King charles spaniel cinsi köpek ırkının tüy dökülmelerine engel olmak amaçlı haftada birkaç kez tüyler taranmalı. Tüylerin parlak ve sağlıklı olması köpeğinizin genel sağlığının göstergesidir. Bu yüzden köpeğinizin genel sağlığı hakkında tüylere bakılarak sonuç çıkarılabilir. Soluk aşırı seyrek ve gevşek görüntü sağlıksızdır.

Köpeğinize banyo yaptırırken tüylerin kolay taranması ve zarar görmesini engellemek için köpekler şampuanı kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra cildin tahriş olmasını engellemek ve olası rahatsızlıklarına karşı iyi bir tercih olacaktır. Yaz aylarında tüyleri çok fazla kısaltmamaya özen gösterin. Çünkü tüyler köpeğin cildini güneş ışınlarından ve sıcaktan koruyacaktır.

English Toy Spaniel' in alt tipi olan Cavalier King Charles Spaniel ile Cocker Spaniel arasında yapılan çaprazlamalar sonucu elde edilmiştir. Yetiştiriciler, Kral II. Charles'ın portrelerinde görülen güzel Toy Spanielleri andıran köpekler yetiştirmeyi amaçlamışlardır. 1920'lerde Londra'da yapılan showda Cavalier king charles ırkından uzun burunlu olanlara ödül verilerek Van Dyck'in tablolarında görülen köpeklere çok benzeyenler seçilmiş ve ırkın elde edilmesinde kullanılmışlardır. 1940'larda bu köpekler ayrı bir ırk olarak kabul edilmiş, 1980 yılında UKC tarafından resmi olarak tanınmış, 1996'da ise AKC tarafından Toy grubuna dahil edilmiştir.

Yapı olarak Pug burunlu cavalier king charles spaniel'den farklı olsa da isim benzerliği nedeniyle zaman zaman karışıklıklar yaşanmaktadır.

Beslenmesi ve Bakımı, Sahipleri tarafından titizlik ile araştırılmalıdır. Sofrada yemek yendiği zaman köpekler beslenmemelidir. Bu durum onların alışkanlık kazanmasına neden olarak, siz ne zaman sofraya otursanız onların sizden yemek istemesi manasına gelecektir. Bu nedenle sofrada yemek yerken hiçbir zaman rahat edemezsiniz. Bu canlıların yavruları kemirme ihtiyacı hissettiklerinden çevrelerinde onun kemirmesi muhtemelen olan, sizin için değerli eşyaları çevresinde bırakmamalısınız. Ayakkabı, terlik ve çorap gibi. Bunun yerine onların rahat kemirebileceği ve zarar vermeyeceği özel oyuncakları ya da topları tercih edebilirsiniz. Yemek yedikten sonra bu canlılar çok aktif olurlar.

Evin içinde hızlı şekilde koşturabilir ve çok istekli şekilde sizinle yemek yedikten sonra oyun oynamak isteyebilir. Köpeğin mamasını her 12 saatte bir olacak şekilde verebilirsiniz. Onları beslemek için en uygun olan saatler sabah 9 ile akşam 9 saatleridir. Kuru mama tercih etmeniz onların sağlığı açısından uygun olacaktır. İçeriğindeki proteinlerin yüksek olması köpeğiniz için faydalı olacağı kanaatindeyim. Şahsi düşüncem özellikle 4 ayın bitimine kadar Royal Canin mini starter mama ile beslenmesi yerinde olacakır.

İletişim

Cavalier Üretim Çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook cavalier king charles spaniel süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği pinterest süs köpekleri

Ana Sayfa