Maltese Terrier

maltese terrier

Maltese Terrier Fiyatları Yavruları

Maltese seven ve beslemek isteyen herkesin ve ailenin kesinlikle kısa süreliğine dahi olsa bu ırkla vakit geçirmesini öneririm. Onu anlatabilmek ancak onunla yaşayabilmekle mevcuttur. Bebeklik döneminden, yaşlılık dönemine kadar her yaşam evresinde size fedakarca hayat partneri olacağı, bunun yanında aynı özelliklerine sahip diğer ırkların fiyatlarına göre daha uygun olmasıdır.

Tüm köpek ırklarında olduğu gibi köpeklerin ırksal karakter özelliklerinin yanında, yetişmeye başladığı ailesinde dış öğretilerden kaynaklı oluşturulan davranış kalıpları ve sonradan edinilen prensipleri oluşmaktadır.Maltese terrier yavru ırkında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, şımarmaya çok müsait olmasından kaynaklı, gereksiz havlama eğilimine girmemesine dikkat edilmelidir.

maltese terier maltese terier

Maltese terrier, bahçesiz evlerde ve apartman dairelerinde beslenebilecek köpek ırklarından popülaritesi son derece yüksek olan bu cins ilk defa yavru besleyecekler için uygundur. Her ne kadar familyası yaygaracı bir kimlik algısına sahip olsada, bu olarak tabir edilse de tamamen bu davranış kalıbı sahibi tarafından bebeklik döneminde terbiyesi ve şımartılmasıyla ilgilidir.

Maltese Terrier yavru sahiplenildikten sonraki süreçte aileye adaptasyonu ve eğitilmeleri noktasında sevimli ve şirin görünümüne aldanılmadan disiplinli yöntemle eğitilmelidir. Bu sayede ömür boyu uyum içerisinde yaşanabileceği gibi verdiğiniz komutları da rahatlıkla yerine getirecektir.

Önemli olan maltese terrier yavru köpeğin bebeklik döneminde tuvalet, yemek, havlama gibi konularda taviz verilmeden eğitim müfredatı uygulanmalıdır. İtaat eğitimine profesyonel anlamda ihtiyaç duyulması halinde profesyonel bir eğitimci arkadaştan yardım alınması yerinde olacaktır. Eğitim fiyatları umut ettiğimizden yüksek seyretmesi ya da bütcemizi aşıyor olması halinde, her daim blok yazılarımda da belirttiğim şekilde en iyi eğitmen tabii ki köpeğin kendi sahibi gerçeğidir.

Maltese terrier familyasında tüy dökmeme koku yapmama ve antialerjik yapıya sahip olmalarından dolayı bahçesiz evlerde ve apartman dairelerinde beslenmesi son derece uygun cinstir.

maltese terier maltese terier

Maltese Terrier Fiyatları

Maltese terrier fiyat skalası erişkin olma hallerinde ulaşacakları ebatlara göre 3.500 TL - 8.000 TL fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Maltese terrier fiyat sevimli ve şirin süs köpeği ırkının tam erişkin olma sürecini tamamladığında ulaşabileceği ebatlara göre maltese terrier fiyat farklılıkları göstermektedir.

Ülkemizde bahçesiz evler için talebi fiyat kaynaklı en yüksek ırk olup, bahçeli ve bahçesiz evlere adaptasyonundan dolayı maltese terrier fiyat bir çok süs köpeği ırkına nazaran bir miktar daha yüksektir.

Malta cinsi saiplenirken öncelik maltese terrier fiyat konusunu sorgulamak yerine erişkin olduğunda temsil edeceği ebatları araştırmak daha yerinde karar olacaktır. Süs köpekleri sınıfında daire de beslenebilecek  yavru köpekler içinde maltese terrier fiyatları ev içerisinde beslenebilecek cinsler seçiminde en uygun süs köpeği konumundadır. Fiyat hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

maltese terier fiyat maltese terier fiyat

Maltese Terrier Yavruları

Maltese terrier yavru sahiplenme sahiplenmeden önce bu sevimli cinsin, ırk ve karakteristik yapısını araştırıp öğrenmemiz ve buna bağlı bizimle yaklaşık zaman geçireceği 13 senelik yaşam sürecine göre yaşam alanı oluşturmamız gerekmektedir. Rivayetlere göre 3000 yıllık geçmişe sahip olup, geçmişi ile eski ırk konumunda olup oldukça yoğun astarı ile adeta uzun saçlara sahip olup, günümüzde en fazla talep gören cinslerin başında gelmektedir.

maltese terier sahiplenme maltese terier sahiplenme

Maltese Terrier Özellikleri

Canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Dışarıda oynamaya bayılır, ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu cins dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Irk Kökeni, Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta' nın eski adı olan "Melita" ırkı şeklinde tanımlanmıştır. Minyatür Spaniel ve poodle kanı karıştırılarak İtalya' da üretilmiştir. İngiltere' ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de hanımların seçiminde yaygın tercih nedenidir. Malta' nın Romalı Valisi Publius, Malta ırkını o kadar severdi ki onun resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün çok sevilen evcil dostlardandır.

maltese terier özellikleri maltese terier özellikleri

Farklı süs köpeği cinslerine göre özellikleri ve fiyatları konularından kaynaklı talebi daha yüksek konumdadır. Bu minik cinslerin karakterleri de gerçekten yumuşacıktır, ailelerine karşı aşırı düşkün ve sevgi dolu olan bu sevimli ırk hayatları boyunca neşeli ve canlı olmaya devam ederler. Yalnızca çocuklarla anlaşma konusunda pek başarılı değildir, diğer köpeklerle ve kedilerleyse gayet iyi anlaşabilirler. Yabancılara karşı da sevecen olma eğiliminde olup, bu ırkı sahiplenmeniz durumunda onu rahatlıkla her yere yanınızda götürebileceğiniz anlamına gelir. Son derece zeki olmakla beraber bu küçük köpekler oyun oynamayı da severler.

Sözün özü, karakteri uyumlu, neşeli, oyuncu ve sevecen olarak tanımlanabilir.

Bakımı, Uzun ve ipeksi tüylerini mutlaka düzenli olarak taramak gerekir. Ayrıca bu köpeklerde ağız çevresinde ve göz çevresinde lekelenme görülebilir, bunu engellemek için bu bölgeler düzenli olarak temizlenmelidir. Bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken konuda kulak temizliğidir. Kulaklarının içi oldukça tüylüdür, kulak sağlığı için kulak içindeki tüyleri kısaltmak ve kulaklarını da düzenli temizlemek gerekir. Ortalama ömrü 12-15 yıl arasında olup bu cinsin fazla egzersiz ihtiyacı yoktur, günlük kısa yürüyüşler yaptırmak egzersiz ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Rastlanabilecek rahatsızlıkları, Patellar lüksü kısaca dizkapağı çıkığı olarak tanımlanabilecek bu hastalık çoğu ırklarda görünebilmektedir. Sağırlık, Beyaz renkli cinslerinde sağırlık görülme riski diğer köpeklere kıyasla oldukça yüksektir. Beyaz renkli cinslerde titreme sendromu: Beyaz köpekleri etkileyen bu hastalık tüm vücutta titreme, gözlerin hızlı hareket etmesi ve koordinasyon bozukluğuna neden olur. Semptomlar genellikle köpekler 6 aylık ila 3 yaşındayken ortaya çıkar. Ayrıca aşırı strese girdiğinde de bu durum ortaya çıkabilir. Trake çökmesi, Bazı ufak cinslerin akciğerlere hava taşıyan trake borusunun çökmesi durumuna yatkındır. Bu sorunun en önemli belirtisi kronik, kuru ve sert öksürüktür. Burada unutulmaması gereken önemli konu, ama hepsinin bu hastalıklara yakalanma riski bulunmamaktadır, biz insanlarda da yüzlerce hastalık var, kendinizi düşünün, ne demek istediğimi sanırım anlayacaksınız.

Genel Bilgiler

Maltese terrier fiyat yavru en eski bilinen cinsler arasındadır, öyle ki milattan önce 500’lü yıllara ait amforanın üzerindeki köpek resminin bu cins olduğuna inanılıyor. Bu cinsten Antik Yunan ve Roma edebiyatında da bahsediliyor, yani gerçekten çok eski köpek cinsi olduğu bilinen bu spitz köpeğinden geliştirildiği düşünülse de bu bilgi kesin değil. Bu arada ünlü filozof Aristotales’in de bu ırktan bahsettiği bilinmekle beraber en eski oyuncak köpek cinslerindendir.

Apartman dairesi ve bahçesiz evlerde bakılabilecek tüy dökmeyen anti alerjik köpek ırkları arasında en uygunudur. Beslemek isteyen ailelerin en fazla tercih ettiği ırklar arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni apartman hayatına en alışık olan tür maltese cinsidir. Aynı zamanda tüy dökmeyen yapısıyla sahiplerine rahat bakım imkanı sunmaktadır. Eğer ilk defa köpek besliyorsanız bakımı ve eğitimi kolay olduğu için Malta Köpeği tam size göredir. Bu türü besleme kararı almadan önce ırkın özellikleri hakkında size vereceğimiz bilgileri mutlaka göz ardı etmemelisiniz.

Beslemesenin güzel olduğu kadar zahmet gerektirecek bazı yönleri de vardır. Burada tür hakkında verilen bilgiler sizin doğru türü seçip seçmediğinize karar vermenizde size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu sevimli ırkın özelliklerinin başında sıcakkanlı tür olması sebebiyle ilk kez gördüğü insanlara kolay şekilde ısınıp iletişim kurabiliyor. Şımarık tavırları kalabalık ortamlarda tüm dikkati üzerine çekmekte üzerine yoktur. İlgi bağımlısı olduğu için bakımı süresinde ona aldığınız oyuncaklara dikkat etmelisiniz.

Diğer ufak yapılı köpeklere göre başka arkadaşa ihtiyaç duymadan tek başına kolayca eğlenebilen türlerden sadece bir kaçının arasında bulunur. Alışma süreci haricinden evde beslediğiniz kediniz ile beraber dahi yan yana oyun oynayabilirler. Sadece paylaşımcı olması konusunda ufak sorunlar olabilir. Eğer evde farklı hayvan besliyorsanız bu ırkının oyuncakları ve maması sadece ona özel olmalıdır. Şımarık olduğu kadarda bencildir.

Dünya standartlarında bu tür için belirlenmiş ağırlık 3 kg ve daha altıdır. Boy konusuna gelindiğinde belirlenmiş satandartı olduğunu söylemek zordur. Erkek cinsi 21 25 cm arasında boyutlara sahiptir. Dişi olanlar ise erkeklerden daha kısadır. Bu cinsin en fazla talep gören tarafı “teacup” olarak adlandırılan kilosu 3 kilonun altında olanlarıdır. Bu boyuta sahip köpekler sıcak havalardan çabuk etkilenmektedir.

maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier
İletişim

Maltese Terrier üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook maltese terrier süs köpeği youtube kanalı süs köpeği  pinterest süs köpekleri maltese terrier instagram sayfamız

Ana Sayfa