Maltese Terrier üretim çiftliği

maltese terrier

Maltese terrier fiyatları yavru özellikleri

Maltese terrier üretim çiftliğinden, teacup sıfır numara yavrularımızın güncel durumları hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Maltese terrier seven ve beslemek isteyen herkesin ve ailenin kesinlikle kısa süreliğine dahi olsa bu ırkla vakit geçirmesini öneririm. Onu anlatabilmek ancak onunla yaşayabilmekle mevcuttur. Bebeklik döneminden, yaşlılık dönemine kadar her yaşam evresinde size fedakarca hayat partneri olacağı, bunun yanında aynı özelliklerine sahip diğer ırkların fiyatlarına göre daha uygun olmasıdır.

maltese terriermaltese terrier

Bahçesiz evlerde ve apartman dairelerinde beslenebilecek köpek ırklarından popülaritesi son derece yüksek olan bu cins ilk defa yavru besleyecekler için uygundur. Her ne kadar familyası yaygaracı bir kimlik algısına sahip olsada, bu olarak tabir edilse de tamamen bu davranış kalıbı sahibi tarafından bebeklik döneminde terbiyesi ve şımartılmasıyla ilgilidir.

Maltese terrier yavru sahiplenildikten sonraki süreçte aileye adaptasyonu ve eğitilmeleri noktasında sevimli ve şirin görünümüne aldanılmadan disiplinli yöntemle eğitilmelidir. Bu sayede ömür boyu uyum içerisinde yaşanabileceği gibi verdiğiniz komutları da rahatlıkla yerine getirecektir.

Önemli olan yavru köpeğin bebeklik döneminde tuvalet, yemek, havlama gibi konularda taviz verilmeden eğitim müfredatı uygulanmalıdır. İtaat eğitimine profesyonel anlamda ihtiyaç duyulması halinde profesyonel bir eğitimci arkadaştan yardım alınması yerinde olacaktır. Eğitim fiyatları umut ettiğimizden yüksek seyretmesi ya da bütcemizi aşıyor olması halinde, her daim blok yazılarımda da belirttiğim şekilde en iyi eğitmen tabii ki köpeğin kendi sahibi gerçeğidir.

maltese terriermaltese terrier

Maltese terrier yavru terrier familyasında tüy dökmeme koku yapmama ve antialerjik yapıya sahip olmalarından dolayı bahçesiz evlerde ve apartman dairelerinde beslenmesi son derece uygun cinstir.

Maltese terrier fiyatları

Maltese terrier fiyatları erişkin olma hallerinde ulaşacakları ebatlara göre 3.500 TL ile 8.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Maltese terrier fiyatları sevimli ve şirin süs köpeği ırkının tam erişkin olma sürecini tamamladığında ulaşabileceği ebatlara göre fiyatları farklılık göstermektedir.

Ülkemizde bahçesiz evler için talebi en yüksek ırk olup, bahçeli ve bahçesiz evlere adaptasyonundan dolayı maltese terrier fiyatları bir çok süs köpeği ırkına nazaran bir miktar daha yüksektir.

maltese terrier fiyat

Bu cinsi sahiplenirken öncelik maltese terrier fiyat skalasını sorgulamak yerine erişkin olduğunda temsil edeceği ebatları araştırmak daha yerinde karar olacaktır. Süs köpekleri sınıfında daire de beslenebilecek  yavru köpekler içinde maltese terrier fiyatları ev içerisinde beslenebilecek cinsler seçiminde en uygun süs köpeği konumundadır. Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Maltese terrier yavruları

Yavru köpek sahiplenmeden önce bu sevimli cinsin, ırk ve karakteristik yapısını araştırıp öğrenmemiz ve buna bağlı bizimle yaklaşık zaman geçireceği 13 senelik yaşam sürecine göre yaşam alanı oluşturmamız gerekmektedir. Rivayetlere göre 3000 yıllık geçmişe sahip olup, geçmişi ile eski ırk konumunda olup oldukça yoğun astarı ile adeta uzun saçlara sahip olup, günümüzde en fazla talep gören cinslerin başında gelmektedir.

maltese terrier yavrumaltese terrier yavrusu

maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier maltese terrier teacup maltese terrier maltese terrier yavru maltese terrier fiyatları maltese terrier fiyat

Özellikleri

Canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Dışarıda oynamaya bayılır, ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu cins dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Irk Kökeni: Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı şeklinde tanımlanmıştır. Minyatür Spaniel ve poodle kanı karıştırılarak İtalya' da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de hanımların seçiminde yaygın tercih nedenidir. Malta' nın Romalı Valisi Publius, Malta ırkını o kadar severdi ki onun resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün çok sevilen evcil dostlardandır.

maltese terrier 0 numaramaltese terrier fiyat

Diğer süs köpeklerine göre özellikleri ve fiyatları konularından kaynaklı talebi daha yüksek konumdadır. Bu minik cinslerin karakterleri de gerçekten yumuşacıktır, ailelerine karşı aşırı düşkün ve sevgi dolu olan bu sevimli ırk hayatları boyunca neşeli ve canlı olmaya devam ederler. Yalnızca çocuklarla anlaşma konusunda pek başarılı değildir, diğer köpeklerle ve kedilerleyse gayet iyi anlaşabilirler. Yabancılara karşı da sevecen olma eğiliminde olup, bu ırkı sahiplenmeniz durumunda onu rahatlıkla her yere yanınızda götürebileceğiniz anlamına gelir. Son derece zeki olmakla beraber bu küçük köpekler oyun oynamayı da severler.

Sözün özü, karakteri uyumlu, neşeli ve sevecen olarak tanımlanabilir.

Bakımı: Uzun ve ipeksi tüylerini mutlaka düzenli olarak taramak gerekir. Ayrıca bu köpeklerde ağız çevresinde ve göz çevresinde lekelenme görülebilir, bunu engellemek için bu bölgeler düzenli olarak temizlenmelidir.

Bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken konuda kulak temizliğidir. Kulaklarının içi oldukça tüylüdür, kulak sağlığı için kulak içindeki tüyleri kısaltmak ve kulaklarını da düzenli temizlemek gerekir. Ortalama ömrü 12-15 yıl arasında olup bu cinsin fazla egzersiz ihtiyacı yoktur, günlük kısa yürüyüşler yaptırmak egzersiz ihtiyacını karşılamak için yeterlidir. Rastlanabilecek rahatsızlıkları, Patellar lüksü kısaca dizkapağı çıkığı olarak tanımlanabilecek bu hastalık çoğu ırklarda görünebilmektedir.

Sağırlık: Beyaz renkli cinslerinde sağırlık görülme riski diğer köpeklere kıyasla oldukça yüksektir. Beyaz renkli cinslerde titreme sendromu: Beyaz köpekleri etkileyen bu hastalık tüm vücutta titreme, gözlerin hızlı hareket etmesi ve koordinasyon bozukluğuna neden olur. Semptomlar genellikle köpekler 6 aylık ila 3 yaşındayken ortaya çıkar. Ayrıca aşırı strese girdiğinde de bu durum ortaya çıkabilir.

Trake çökmesi: Bazı ufak cinslerin akciğerlere hava taşıyan trake borusunun çökmesi durumuna yatkındır. Bu sorunun en önemli belirtisi kronik, kuru ve sert öksürüktür. Burada unutulmaması gereken önemli konu, ama hepsinin bu hastalıklara yakalanma riski bulunmamaktadır, biz insanlarda da yüzlerce hastalık var, kendinizi düşünün, ne demek istediğimi sanırım anlayacaksınız.

teacup maltese terriermaltese terrier teacup yavru

Genel Bilgiler

Maltese terrier yavru en eski bilinen cinsler arasındadır, öyle ki milattan önce 500’lü yıllara ait amforanın üzerindeki köpek resminin bu cins olduğuna inanılıyor. Bu cinsten Antik Yunan ve Roma edebiyatında da bahsediliyor, yani gerçekten çok eski köpek cinsi olduğu bilinen bu spitz köpeğinden geliştirildiği düşünülse de bu bilgi kesin değil. Bu arada ünlü filozof Aristotales’in de bu ırktan bahsettiği bilinmekle beraber en eski oyuncak köpek cinslerindendir.

Apartman dairesi ve bahçesiz evlerde bakılabilecek tüy dökmeyen anti alerjik köpek ırkları arasında en uygunudur. Beslemek isteyen ailelerin en fazla tercih ettiği ırklar arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni apartman hayatına en alışık olan tür maltese cinsidir. Aynı zamanda tüy dökmeyen yapısıyla sahiplerine rahat bakım imkanı sunmaktadır. Eğer ilk defa köpek besliyorsanız bakımı ve eğitimi kolay olduğu için Malta Köpeği tam size göredir. Bu türü besleme kararı almadan önce ırkın özellikleri hakkında size vereceğimiz bilgileri mutlaka göz ardı etmemelisiniz.

Maltese beslemenin güzel olduğu kadar zahmet gerektirecek bazı yönleri de vardır. Burada tür hakkında verilen bilgiler sizin doğru türü seçip seçmediğinize karar vermenizde size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu sevimli ırkın özelliklerinin başında sıcakkanlı tür olması sebebiyle ilk kez gördüğü insanlara kolay şekilde ısınıp iletişim kurabiliyor. Şımarık tavırları kalabalık ortamlarda tüm dikkati üzerine çekmekte üzerine yoktur. İlgi bağımlısı olduğu için bakımı süresinde ona aldığınız oyuncaklara dikkat etmelisiniz.

Diğer ufak yapılı köpeklere göre başka arkadaşa ihtiyaç duymadan tek başına kolayca eğlenebilen türlerden sadece bir kaçının arasında bulunur. Alışma süreci haricinden evde beslediğiniz kediniz ile beraber dahi yan yana oyun oynayabilirler. Sadece paylaşımcı olması konusunda ufak sorunlar olabilir. Eğer evde farklı hayvan besliyorsanız bu ırkının oyuncakları ve maması sadece ona özel olmalıdır. Şımarık olduğu kadarda bencildir.

Dünya standartlarında bu tür için belirlenmiş ağırlık 3 kg ve daha altıdır. Boy konusuna gelindiğinde belirlenmiş satandartı olduğunu söylemek zordur. Erkek cinsi 21 25 cm arasında boyutlara sahiptir. Dişi olanlar ise erkeklerden daha kısadır. Bu cinsin en fazla talep gören tarafı “teacup” olarak adlandırılan kilosu 3 kilonun altında olanlarıdır. Bu boyuta sahip köpekler sıcak havalardan çabuk etkilenmektedir.

satılık maltese terriersatılık maltese terrier yavrusu

Genel görünüm olarak her zaman beyaz renktedir. Sağlıklı türün karın bölgesinin rengi pembe olmak zorundadır. Yaşı ilerledikçe alt bölgesinde başlayan kararmalar tamamen güneş ışığı sebebiyle oluşmaktadır. Bu tür yaşı ilerledikçe hissedilmeyecek kadar renk değişikliği yaşayabilir. Beyaz renkli göz, burun ve patileri siyah olmalıdır. Eğer tüylerine karşı alerjiniz var ise bu türün tüylerinin hipoalerjenik yapıda olması sebebi ile size hiçbir türlü zarar vermeyeceğini bilmelisiniz. Ardından bu tür hiperaktif ırklar insan psikolojisini düzeltme tedavilerinde kullanılmaktadır. Hareketli yapıya sebep oldukları için yaptığı şebekliler ile insanı kolayca eğlendirebilirler.

Sahiplenmeden Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz, Soğuk havalara karşı dayanıksız bu ırk eğer fazla soğukla temas halinde olursa kolay şekilde hastalanabilir. Eğer 2.5-3 yaş aralığında bebek sahibiyseniz, bu tür sizin için kesinlikle uygun olmayabilir. Irk küçük olması sebebiyle bebeğiniz ile anlaşamayabilir. Ağız ve göz çevresinin bakımını kesinlikle aksatmamalısınız. Tüylerinin lekeli kalmaması için bu çok önemlidir. Tek başına eğlenebilen cins bile olsa uzun süreli yalnız bırakılmamalıdır.

Can dostunuzdan zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

maltese terrier yavruları

İletişim

Maltese Terrier üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Acar

facebook maltese terrier süs köpeği youtube kanalı süs köpeği süs köpeği instagram sayfası

Ana Sayfa

Toy Poodle | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Labrador