Maltese Terrier Yavrusu

maltese terrier fiyatı

maltese terrier yavrusu fiyat

Maltese Terrier ırkı için şahsi düşüncem çocuklu aile ortamında bakılabilecek süs köpekleri arasında en uygun ırk konumundadır. Maltese Terrier Yavrularının bakımları diğer süs köpeği ırklarına göre daha basit ve daha az masraflıdır. Maltese terrier yavrusu anatomik yapılarından dolayı, sütten kesilmelerinden 5. ayına kadar olan dönemde ana aşılarına dikkat edildiği sürece viral hastalıklara yakalanma riskleri yok denecek kadar azdır. 

Maltese Terrier yavrularının özellikle anne sütünden kesildikten sonraki dönemde dahil oldukları aile yaşantılarına adaptasyon döneminde kısa bir süreliğine uygulanacak disiplin müfredatı köpeğin ilerleyen ömründe son derece olumlu şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Maltese Terrier ırkı en eski köpek ırklarından biri olup, köken olarak orta Akdeniz ülkelerinden olan İtalya’ dan geldiği bilinmektedir

0 numara maltese terrier

satılık maltese terrier yavrusu

maltese terrier fiyatı    satılık maltese terrier fiyat

satılık maltese terrier yavrusu    teacup maltese terrier fiyat

maltese terrier fiyatı    maltese terrier teacup

satılık maltese terrier yavru fiyat    satılık maltese terrier yavru fiyatları

Maltese Terrier Özellikleri

Maltese Terrier Özellikleri
Maltese Terrier Yavrusu ırkı canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir

Maltese Terrier  Irk Kökeni
Maltese Terrier Yavru, Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak
Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

Bu minik köpeklerin karakterleri de gerçekten yumuşacıktır, ailelerine karşı aşırı düşkün ve sevgi dolu olan Maltese terrier köpekler hayatları boyunca neşeli ve canlı olmaya devam ederler. Maltese terrieri yalnızca çocuklarla anlaşma konusunda pek başarılı değildir, diğer köpeklerle ve kedilerleyse gayet iyi anlaşabilirler. Yabancılara karşı da sevecen olma eğilimindedirler, bu da bir Maltese terrier evlat edindiğinizde onu rahatlıkla her yere yanınızda götürebileceğiniz anlamına gelir. Son derece zeki de olan bu küçük köpekler oyun oynamayı da severler. Sözün özü, Maltese terrier karakteri uyumlu, neşeli ve sevecen olarak tanımlanabilir.

Maltese Terrier Bakımı

Maltese terrier yavrusu uzun ve ipeksi tüylerini mutlaka düzenli olarak taramak gerekir. Ayrıca bu köpeklerde ağız çevresinde ve göz çevresinde lekelenme görülebilir, bunu engellemek için bu bölgeler düzenli olarak temizlenmelidir. Maltese terrieri bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir unsur da kulak temizliğidir. Kulaklarının içi oldukça tüylüdür, kulak sağlığı için kulak içindeki tüyleri kısaltmak ve kulaklarını da düzenli temizlemek gerekir. Ortalama ömrü 12-15 yıl arasında olan Maltese terrier cinsinin fazla egzersiz ihtiyacı yoktur, günlük kısa yürüyüşler yaptırmak egzersiz ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Maltese terrier ırkında rastlanabilecek rahatsızlıklar

Patellar lüksü: Kısaca dizkapağı çıkığı olarak tanımlanabilecek bu hastalık çoğu küçük köpek cinsi gibi Maltese terrier cinsini de etkileyebilir.

Sağırlık: Beyaz köpek cinslerinde sağırlık görülme riski diğer köpeklere kıyasla oldukça yüksektir.

Beyaz köpek titreme sendromu: Beyaz köpekleri etkileyen bu hastalık tüm vücutta titreme, gözlerin hızlı hareket etmesi ve koordinasyon bozukluğuna neden olur. Semptomlar genellikle köpekler 6 aylık ila iç yaşındayken ortaya çıkar. Ayrıca köpek aşırı strese girdiğinde d bu durum ortaya çıkabilir.

Trake çökmesi: Maltese terrierin de dahil olduğu bazı köpek cinsleri akciğerlere hava taşıyan trake borusunun çökmesi durumuna yatkındır. Bu sorunun en önemli belirtisi kronik, kuru ve sert öksürüktür.

Burada unutulmaması gereken önemli konu, her maltese terrier yavrusunun bu hastalıklara yakalanacak diye bir risk olmamasıdır, biz insanlarda da yüzlerce hastalık var, kendinizi düşünün, ne demek istediğimi sanırım anlayacaksınız.

Fiyatları

Maltese Terrier Yavrusu fiyat, erişkin olma hallerinde ulaşacakları ebatlara göre 1.500 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Maltese terrier ırkı sahiplenirken öncelik maltese fiyatını sorgulamak yerine erişkin olduğunda ulaşacağı ölçüleri sorgulamak en doğrusudur.

maltese terrier yavruları satılık

süs köpekleri facebook    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

İletişim

Maltese Terrier Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa