Maltese Terrier

maltese terrier yavrusu

Maltese Terrier Yavru

MALTESE TERRİER YAVRUSU;  Günümüz şehirleşme koşullarından dolayı apartman dairesinde beslenebilecek köpek ırklarının küçük ve minyatür köpek ırkları arasından seçilmesini popüler hale getirmiştir. Küçük köpek ırkını seçmemiz hem kendi yaşam alanımızın kullanılması hem seçtiğimiz minik sevimli dostlarımızın dairede enerjilerin rahatlıkla atabilmeleri açısından faydalı olmaktadır. Bazen apartman dairesinde günlük enerji ihtiyacı yüksek olan (ör : Dalmaçyalı gibi) ırkların ortalama 100 metrekarelik bir dairede bakılmak zorunda kaldıklarını üzülerek görmekteyim, her ne kadar köpeğimizi çok seviyor olsak ta ve ondan ayrılmamızın söz konusu bile olamayacağını düşün sekte o ırklar için apartman dairesinde yaşam maalesef ki eziyet haline dönüşmektedir. Bundan dolayı sevimli dostlarımızın sonraki yaşamlarının bir kabus haline dönüşebileceği barınaklara terk edilmemeleri için apartman dairelerinde beslenebilecek ırk seçiminde küçük ve minyatür ırklardan seçmemiz son derece önemlidir. Maltese Terrier ırkı gerek boyutu gerek apartman dairesindeki sergilediği karakteristik yapısı ile son derece uygun bir ırktır.

Satılık Maltese Terrier Yavruları

maltese terrier yavrusu maltese terrier yavrusu
   
maltese terrier yavrusu maltese terrier yavrusu
   
Maltese Terrier Yavru maltese terrier yavrusu
   
Maltese Terrier Yavru maltese terrier yavrusu
   
Maltese Terrier Yavru maltese terrier yavrusu
   
Maltese Terrier Yavru maltese terrier yavrusu

Maltese Terrieri Yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Maltese Terrier adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Maltese Terrier Özellikleri

Maltese Terrier Yavru Özellikleri
Maltese Terrier Yavru ırkı canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Maltese Terrier Yaşam Ortamı
Maltese Terrier Yavru ırkı apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.

Maltese Terrier Yavru Bakımı
Maltese Terrier, Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmezler bu özellikleri alerjik duyarlılığı olanlar için uygun bir seçenektir.

Maltese Terrier  Irk Kökeni
Maltese Terrier Yavru, Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak
Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

Maltese Terrier Fiyatları

Maltese Terrier yavrusu fiyatları,erişkin olma hallerinde ulaşacakları ebatlara göre 1.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
Maltese Terrier Yavru maltese terrier yavru

İletişim

Maltese Terrier üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa