süs köpeği

MALTESE TERRİER

Ana Sayfa

 

maltese terrier

MALTESE TERRİER; maltese terrier yavrularımız uluslararası Irk standartları belirleme federasyonu standartlarındadır. Maltese terrier yavrusu sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpektir. Maltese terrier yavrusu, alt kürkü yoktur ve tüyleri kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Maltese terrier yavrusu rengi beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Maltese terrier yavrusu ırkının kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır.Maltese Terrier Yavrusu ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Sayfamız tasarım aşamasında anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederim.

Maltese Terrier Yavrusu Maltese terrier sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; ama sağlam yapılı bir köpektir. Maltese terrier, alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Maltese terrier rengi beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Maltese terrier ırkının kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Maltese Terrieri diğer ismi ile malta terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Maltese Terrier Fiyatları 
Maltese Terrieri yavrusu fiyatları, maltese terrier ırkının saf kanlığına ve erişkin olduğunda ulaştığı ağırlığa göre fiyatları 1.500.- ₺ ile 3.000.- ₺ arasında değişiklik göstermektedir. Maltese Terrier fiyatlarında bu konunun hassasiyetle öğrenilmesi gereken konu satıcıdan yavru köpeğin büyüdüğü zaman ulaşabileceği maksimum ağırlık kavramı olmalıdır.

Maltese Terrier Karakteri 
Maltese Terrieri canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Maltese Terrier Bakımı
Maltese Terrieri, Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da allerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Maltese Terrier  Kökeni 
Maltese Terrieri, Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

 

Maltese Terrier yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Maltese Terrier Yavrusu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

                 


Süs Köpekleri 

MALTESE TERRİER YAVRUSU

 (0532) 343 80 41