Maltipoo

mltipoo

Maltipoo Yavruları Fiyatları Özellikleri

Maltese terrier ve Toy poodle köpeği melezlenme üretiminden ortaya çıkmış olan, Maltipoo köpek cinsi, her iki türün de özelliklerine sahiptir. Ancak kişilik olarak tipik maltese terrier köpeğiyle uyumlu olduğunu söylemek isterim.

Maltipoo özellikleri arasında bu köpeklerin tüy dökmemeleri ve çeşitli renklerde olması gelir. Her zaman insanlarla iç içe olmayı seven bu hayvanlar, saldırganlık eğilimi göstermediklerinden dolayı, tam bir aile köpeği olarak yetiştirilir. Maltipoo köpek cinsi, nazik tavırları dolayısıyla, çocuklu aileler için mükemmel seçimlerdir.

Maltipoo Yavruları

Maltipoo yavruları oldukça sevimli ve aynı zamanda toy yani Türkçe olarak oyuncak diye tanımlayabileceğimiz türlerin içerisinde her zaman öne çıkar. Çok uzun yıllar boyunca özellikle Birleşik Krallık'ta en çok satılan köpek ırkı olmayı başarmıştır. Bu ırk, kaniş ve ayrıca Malta köpeklerinin birleşimi şeklindedir. Minyatür yani küçük bir köpektir. Refakatçi özelliğinin bulunması bu türü kesinlikle özel kılar. Bunun yanı sıra satılık olarak piyasada birçok farklı örneği söz konusu olmasından dolayı kolaylıkla edinimi mümkündür. Bunun için de belli bir ücretin ödenmesi lazım. Malta kökenli olan ve adını bu ülkeden alan ırk, özellikle İngiltere'de popüler olmuştur.

Bunun sonrasında ABD'de insanların bahçesiz evlerde köpek ihtiyacının ortaya çıkması, evde bakabilecekleri bir can dostu ihtiyaç duymalarından yavru Maltipoo bu ülkede de çok sık tercih edilmeye başlanmıştır.

maltipoo

Maltipoo Fiyatları

Maltipoo fiyatları ülkemizde alt ve üst değişken nadir köpek cinslerden biri konumundadır. Maltipoo fiyat skalası özellikle tercih nedeni olan red renginden açık ve karma renklerine göre değişmekle birlikte, ülkemizde sahiplenme fiyatları 4500 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir.

Özellikleri

Maltese terrier ve ülkemizde özellikle fino olarak benimseniş Toy poodle ırkı karışımı bir melez olan Maltipoo cinsinin davranışsal özellikleri bakımından, oldukça sadık ve sevecen bir köpek cinsi olduğunu görmekteteyiz. Aile üyelerine karşı çok sevecen olurken, oyuncu mizaçlarıyla çok sevilirler.

İnsanlarla yakın temastan çok hoşlanırlar ve mümkün olduğu kadar, kendileriyle sahiplerinin ilgilenmesini isterler. Çok zeki olmalarının yanında sabır göstererek eğitimleri gerçekleştirilip devaonda ülke yararına kazandırımak için yeniden anlamda söz sahibi olununcaya kadar, Belli bir noktaya ulşıncaya kadar son derece, tüm takımları ile sizi susturmuşuz ANLAMINA GELMEKTEDİR...

Zekâları dolayısıyla zihinsel uyarılmaya ihtiyaç duyarlar ve yıkıcı hale gelebilirler. Talepkâr yapıları vardır ve bu konuda inatçı olabilirler.

Maltipoo özellikleri farklı kategoriler içinde sıralanabilir. Buna göre;

  • Bahçesiz ev yaşam standartlarına çok iyi uyum sağlarlar. Acemi sahipler için idealdirler.

  • Hassasiyet seviyeleri yüksektir ancak yalnızlık korkusu onlar için dünyanın sonu anlamına gelmektedir.

  • Soğuk ve sıcak havayı az da olsa tolere ederler.

  • Aile ve çocuk sevgisi üst seviyededir. Yabancılara karşı ve diğer köpeklere karşı, orta düzeyde dostluk gösterirler.

  • Eğitimleri çok kolaydır ve av sürüşü orta düzeyden daha azdır.

  • Havlama ve uluma eğilimleri yüksektir. Yolculuk potansiyeli yüksektir.

  • Enerji seviyeleri ortanın biraz üzerindedir. Egzersiz ihtiyaçları orta düzeydedir.

  • Oyunculuk potansiyelleri yüksektir.

Özellikle bekar insanlar için, tam bir terapi köpeğidir. Refakatçi köpekler olarak bilinirler. Eğer uzun soluklu yalnız nırakılmaları durumunda terk edildim kaygısı duyabilmektedirler. Tanıştığı herkesle olumlu iletişim kurmaya bayılırlar. Zekâsı, sevecenliği, eğlenceyi seven yapısıyla oldukça sevilirler. Aynı zamanda nazik ve özverili bir yapıya sahip olan Maltipoolar, sahiplerinin kucağında olmaktan ya da yanlarında yürümekten çok hoşlanırlar.

Aktif ve alıngan olabildikleri gibi; uzun bir kucaklaşmanın tadını da sonuna kadar çıkarırlar.  Böyle zamanlarda tam bir oyun seansı sizi bekler. Çevreye karşı uyanıktır ve bekçi köpeği özelliği gösterir. Ancak koruma içgüdüleri çok yüksek seviyede değildir.

Diğer evcil hayvanlar gibi sosyalleşmeye, farklı insanlarla tanışmaya, manzara ve sese karşı duyarlıdırlar. Yavru Maltipoonuzun çok yönlü bir köpek olarak yetişmesini istiyorsanız, sosyalleşmesine izin vermeniz gerekir.

maltipoo fiyat

İletişim

Maltipoo üretim çiftliği

05323438041
Tayfun Hoca

süs köpeği instagram sayfası

Ana Sayfa