Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Minyatür Schnauzer

minyatür schnauzer

Minyatür Schnauzer fiyatları yavru özellikleri

Minyatür Schnauzer Kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken bir ırktır. Kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir, Ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir.

Uzun bir burun yapısı vardır, burun ucu siyah renkte olup, gözleri oval şeklinde ve koyu renklidir. İki tabakadan oluşan kaba yapılı kürkü, kırçıl, siyah, beyaz veya siyah ve gümüş renklerinde olabilir. Kırçıl, siyah ve beyaz tüylerin birlikteliğinden oluşur, beyaz tüyler siyah bantlıdır. Bu renk varyasyonunun olabilecek tonları koyu demir grisinden, gümüş rengine kadar değişen şekillerde olabilir. Kırçıl olanlarda alt tüy tabakası boz renkte olabilir, ancak gri olması tercih edilir.

Minyatür schnauzer yavru ırkının yüz bölgesindeki tüylerin daha koyu bir maske oluşturması ve kaşların, sakalların, boyun, göğüs, karın, kuyruk altı ve bacakların iç kısımlarının ise daha açık bir tonda olması istenen bir özelliktir. Düz siyah Schnauzer ırkında ise alt tüy tabakası dahil olmak üzere bütün kıl örtüsü siyah renkte olmalıdır. Göğüs bölgesinde bir miktar beyaz renk kabul edilir. Siyah ve gümüş ise "tuz ve biber" karışımına benzer ancak koyu bölgeler yoğun siyah renktedir, açık tonda olan bölgeler ise gümüş tonlarında olmalıdır.

minyatür schnauzer minyatür schnauzer fiyatları

Minyatür Schnauzer Fiyatları

Minyatür Schnauzer fiyatları şecere ve renk farklılıklarına göre 7.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmekle birlikte, minyatür schnauzer fiyat skalası pandemi dönemi öncesi yavru fiyat skalası 3.500 TL - 7.000 TL arasında değişmekteydi.

İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde tüm dünya ülkelerinin evlerine kapanmasından dolayı ev içerisinde beslenebilecek tüy dökmeyen, koku yapmayan ve anti alerjik köpek ırklarına talep artmış ve talebin yükselmesinden dolayı bu tür special süs köpeği ırklarının fiyatları % 100 üzerinde artış göstermiştir.

Minyatür Schnauzer Yavruları

minyatür schnauzer minyatür schnauzer yavru

minyatür schnauzer minyatür schnauzer

Özellikleri

Karakteri, sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır. Her şekilde yaşam koşullarına adapte olabilecek uyumlu bir köpektir. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister.

Minyatür Schnauzer yavru köpek ırkı fazla havlamaya eğilimlidir, fakat sesi çok rahatsız edici değildir. Fare yakalamakta oldukça başarılı olan ırk, aynı zamanda iyi bekçilik yapar.Sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır. Her şekilde yaşam koşullarına adapte olabilecek uyumlu bir köpektir. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister. Schnauzer yavru köpek ırkı havlamaya eğilimlidir, fakat sesi çok rahatsız edici değildir. Fare yakalamakta oldukça başarılı olan ırk, aynı zamanda iyi bekçilik yapar.

Yaşam Ortamı: Apartman yaşamı için uygun bir ırktır. Ev içinde yeteri kadar hareketli olduğundan bahçeye gereksinim duymaz.

Egzersiz ihtiyacı: Günlük uzun yürüyüşlerden, tasmasız serbest şekilde koşup oynamaktan hoşlanır.

Bakımı : Sert tüylerden oluşan kaba kürk yapısı günlük olarak kısa sık dişli bir tarakla bakımı yapılmazsa kısa sürede düğümlenir. Yılda iki kez ilkbahar ve sonbaharda bütün kürk tıraş edilerek eşitlenir. Küt uçlu bir makasla göz çevresi ve kulaklardaki tüyler kısaltılmalıdır. Ayrıca yemeklerden sonra bıyıkların ve sakalların silinmesi gerekir. Hemen hemen hiç tüy dökmez ve köpek kokusu yoktur.

Schnauzer ırklarının en eskisi Standart Schnauzer ırkıdır. Minyatür Schnauzer ise 19. yüz yıl sonlarında Standart Schnauzer ile Affenpincher ve Poodle ırklarının melezlenmesi ile elde edilmiş, Standart Schnauzer görüntüsüne sahip daha küçük bir ırktır. Alman kökenli bir ırk olan schnauzer ırkının ismi, Almanca "burun bölgesi" anlamına gelen "schnauze" kelimesinden gelmektedir. Geçmişte zararlı kemirgenleri avlamak için kullanılmıştır. Günümüzde pet olarak sahiplenilen popüler köpek ırklarından biridir. 1948 yılında UKC tarafından kabul edilmiştir.

İletişim

Minyatür Schnauzer üretim ve satış merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa