Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Papillon Köpek

papillon köpek

Papillon Köpek Fiyatları Yavrusu

Papillon yavru ırkının sırtta kıvrık taşınan uzun ve tüylü bir kuyruğu vardır. Bu nedenle Papillon ırkına bir zamanlar Sincap Spaniel denirdi. Papillon ırkı, uzun gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülür. Beyaz kürkün üzerindeki lekeler her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplamalıdır. Papillon, kelebek benzeri kulakları ya dik ya da düşük taşınır. Bu tür kulaklara Phalene denir. Belirgin bir beyaz burun bantı vardır. Papillon yavrusu zeki ve dikkatli bir ifadeye sahiptir.

Papillon köpek ırkının burun kısmı kısa ve çok az sivridir. Papillon köpek ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan Papillon köpek ırkı zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir, dengeli ve itaatkar olmakla birlikte hırçın küçük ırklardan değildir.

Papillon yavru küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir olsalar da ancak genel eğitimi son derece kolay öğrenmekle birlikte erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir. Bahçesiz evlerde bakılabilecek ırklar içerisinde papillon fiyatları açısından makul bir köpek ırkıdır.

papillon köpek

Papillon köpek fiyatları

Papillon fiyatları, Papillon yavrularının ülkemizdeki Papillon fiyatları satış skalası 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte bu sevimli ırkın şecere durumu, maskesi ve albenisine göre rakamlarda farklılık yaşanabilmektedir. Papillon fiyat güncel bilgileri için bizimle iletişime geçiniz.

Süs köpekleri cinsinden olan bu sevimli ve şirin köpek ırkının apartman dairesi ve bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun olmakla birlikte Papillon fiyatları aralığının diğer süs köpeklerine nazaran son derece uygun durumdadır.

Papillon Köpek Yavruları

papillon yavru papillon yavru

papillon yavrusu papillon yavrusu

Özellikleri

Karakteri : Papillon köpek ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi son derece kolay olmakla birlikte erişkin insanlarla  ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir.

Yaşam Ortamı : İyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Egzersiz İhtiyacı : Oynamaktan çok hoşlansa da evde kalmaktan da pek rahatsız olmaz. Her köpek gibi düzenli egzersiz zinde kalması açısından faydalı olacaktır.

Bakımı : Uzun ipeksi tüylerin günlük taranması önemlidir. Bu köpekler genellikle temiz ve kokusuzdur. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir. Düzenli olarak tırnakları kesilmeli ve tartar oluşumuna karşı dişleri fırçalanmalıdır. Bu ırka bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Hırçın küçük köpeklerden değildir.

Papillon küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi kolaydır. Papillon erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir. İyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Sağlık : Papillon, arka bacaklarında diz kapağı problemleri yaşayabilir. Ayrıca kafasının tepesinde tıpkı bebeklerde olduğu gibi bir açıklık vardır (Fontanel). Bu açıklık kendi kendine kapanabilir; fakat kapanmazsa köpeğin korunmaya ihtiyacı olur. Bazıları anesteziden kötü şekilde etkilenebilir.

Papillon Kökeni : Papillon Avrupa'da 700 yıl öncesine uzanan tarihi ile en eski ırklardan biridir. Irk ilk başlarda Epagneul nain ya da cüce spaniel olarak tanınıyordu. Daha sonra Kontinental Toy Spaniel olarak tanınmaya başlandı. Bu küçük ırk 13 ve 15. yüzyıl İtalyan fresklerinde resmedilmiştir. Rönesans döneminde pek çok yağlı boya tabloda görülebilir. Irkın gelişimi daha çok bu tablolardan çıkarılmaktadır. Rönesans döneminde İtalya'da çok popülerken Fransızlarca mükemmelleştirilmiştir.

papillon fiyatları

İletişim

Papillon üretim ve satış merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa