Papillon

papillon

Papillon Köpek Fiyatları Yavruları

Papillon yavru ırkının sırtta kıvrık taşınan uzun ve tüylü bir kuyruğu vardır. Bu nedenle kendisine bir zamanlar Sincap Spaniel denirdi. Uzun gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülür. Beyaz kürkün üzerindeki lekeler her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplamalıdır. Kelebek benzeri kulakları ya dik ya da düşük taşınır. Bu tür kulaklara Phalene denir. Belirgin bir beyaz burun bantı vardır. Papillon zeki ve dikkatli bir ifadeye sahiptir.

Papillon köpek ırkının burun kısmı kısa ve çok az sivridir. Bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayıp zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir, dengeli ve itaatkar olmakla beraber hırçın küçük ırklardan değildir.

Papillon yavru küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir olsalar da ancak genel eğitimi son derece kolay öğrenmekle beraber erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir.

papillon köpek

Papillon Köpek Fiyatları

Papillon fiyatları Ülkemizdeki yavru sahiplenme fiyatları 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte bu sevimli ırkın şecere durumu, maskesi ve albenisine göre rakamlarda farklılık yaşanabilmektedir. Papillon fiyat güncel bilgileri için bizimle iletişime geçiniz.

Süs köpekleri cinsinden olan bu sevimli ve şirin köpek yavrunun apartman dairesi ve bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun olmakla birlikte Papillon fiyat aralığının diğer süs köpeklerine nazaran son derece uygun durumdadır.

Papillon Köpek Yavruları

papillon yavru papillon yavru

papillon yavrusu papillon yavrusu

Özellikleri

Karakteri, Papillon köpek yavru bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi son derece kolay olmakla beraber erişkin insanlarla  ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir.

Yaşam Ortamı, İyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Egzersiz İhtiyacı, Oynamaktan keyif alsada evde kalmaktan da pek rahatsız olmaz. Her köpek gibi düzenli egzersiz zinde kalması açısından faydalı olacaktır.

Bakımı, Uzun ipeksi tüylerin günlük taranması önemlidir. Bu köpekler genellikle temiz ve kokusuzdur. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir. Düzenli olarak tırnakları kesilmeli ve tartar oluşumuna karşı dişleri fırçalanmalıdır. Bu ırka bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Hırçın küçük köpeklerden değildir.

Küçük numaraları kolay öğrenir. bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi kolaydır. Erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir. İyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Sağlık, Arka bacaklarında diz kapağı problemleri yaşayabilir. Ayrıca kafasının tepesinde tıpkı bebeklerde olduğu gibi bir açıklık vardır (Fontanel). Bu açıklık kendi kendine kapanabilir, fakat kapanmazsa köpeğin korunmaya ihtiyacı olur. Bazıları anesteziden kötü şekilde etkilenebilir.

Irk Kökeni , Avrupa' da 700 yıl öncesine uzanan tarihi ile en eski ırklardan biridir. Irk ilk başlarda Epagneul nain ya da cüce spaniel olarak tanınıyordu. Daha sonra Kontinental Toy Spaniel olarak tanınmaya başlandı. Bu küçük ırk 13 ve 15. yüzyıl İtalyan fresklerinde resmedilmiştir. Rönesans döneminde yağlı boya tablolarında dsıklıkla görülebilir. Irkın gelişimi daha bu tablolardan çıkarılmaktadır. Rönesans döneminde İtalya' da popülerken Fransızlarca mükemmelleştirilmiştir.

papillon fiyatları

İletişim

Papillon köpek üretim çftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook süs köpekleri süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği pinterest süs köpekleri

Ana Sayfa