Papillon Köpek

papillon köpek

Papillon Köpek Yavruları Fiyatları

Papillon köpek ırkının sırtta kıvrık taşınan uzun ve tüylü bir kuyruğu vardır. Bu nedenle Papillon köpek ırkına bir zamanlar Sincap Spaniel denirdi. Papillon ırkı, uzun gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülür. Beyaz kürkün üzerindeki lekeler her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplamalıdır. Papillon, kelebek benzeri kulakları ya dik ya da düşük taşınır. Bu tür kulaklara Phalene denir. Belirgin bir beyaz burun bantı vardır. Papillon yavrusu zeki ve dikkatli bir ifadeye sahiptir.

Papillon köpek ırkının burun kısmı kısa ve çok az sivridir. Papillon köpek ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan Papillon köpek ırkı zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Papillon yavrusu dengeli ve itaatkardır. Papillon hırçın küçük köpeklerden değildir. Papillon küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir olsalar da ancak genel eğitimi kolaydır. Papillon erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir.

Papillon Köpek Yavrularımız

papillon köpek  papillon köpek

papillon yavrusu papillon yavrusu

papillon yavrusu papillon yavrusu

Özellikleri

Papillon Karakteri
Papillon köpek ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Hırçın küçük köpeklerden değildir. Papillon küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi kolaydır. Papillon erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir.

Papillon Yaşam Ortamı
P
apillon
iyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Papillon Egzersiz İhtiyacı
Papillon yavruları, oynamaktan çok hoşlansa da evde kalmaktan da pek rahatsız olmaz. Her köpek gibi düzenli egzersiz zinde kalması açısından faydalı olacaktır.

Papillon Bakımı
Papillon, uzun ipeksi tüylerin günlük taranması önemlidir. Bu köpekler genellikle temiz ve kokusuzdur. Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir. Düzenli olarak tırnakları kesilmeli ve tartar oluşumuna karşı dişleri fırçalanmalıdır. Papillon ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir. Dengeli ve itaatkardır. Hırçın küçük köpeklerden değildir. Papillon küçük numaraları kolay öğrenir. Bazıları huzursuz ve aşırı gergin olabilir. Tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir; ancak genel eğitimi kolaydır. Papillon erişkin ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşır. Köpeklere karşı biraz saldırgan olabilir. Birlikte yetiştirilirse kedilerle arası iyidir. İyi şehir köpekleri olmalarına rağmen bazen bölgesini korumak için fazla havlayabileceğinden apartman yaşamına uygun olmayabilir. Sağlık: Papillon, arka bacaklarında diz kapağı problemleri yaşayabilir. Ayrıca kafasının tepesinde tıpkı bebeklerde olduğu gibi bir açıklık vardır (Fontanel). Bu açıklık kendi kendine kapanabilir; fakat kapanmazsa köpeğin korunmaya ihtiyacı olur. Bazıları anesteziden kötü şekilde etkilenebilir.

Papillon Kökeni
Papillon Avrupa'da 700 yıl öncesine uzanan tarihi ile en eski ırklardan biridir. Irk ilk başlarda Epagneul nain ya da cüce spaniel olarak tanınıyordu. Daha sonra Kontinental Toy Spaniel olarak tanınmaya başlandı. Bu küçük köpek 13 ve 15. yüzyıl İtalyan fresklerinde resmedilmiştir. Rönesans döneminde pek çok yağlı boya tabloda görülebilir. Irkın gelişimi daha çok bu tablolardan çıkarılmaktadır. Rönesans döneminde İtalya'da çok popülerken Fransızlarca mükemmelleştirilmiştir.

Papillon köpek fiyatları

Papillon köpek yavrularının ülkemizdeki satış fiyatları 2.500 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermekle birlikte bu sevimli köpek ırkının şecere durumu, maskesi ve albenisine göre rakamlarda farklılık yaşanabilmektedir.
 

facebook bichon frisse sayfamız    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

İletişim

Papillon Köpek üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa