Pekinez üretim çiftliği

pekinez

 

Pekinez köpek fiyat yavru | Pekingese

Pekinez çirkin ve aptal bakışlı bakışlı ama o kadar da sevimli ve dünyalar tatlısı bu köpek ırkı, aile köpeği olarak başarılı süs köpeği ırkları arasındadır. Pekinez köpek ırkında gri, siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz rengi olup, bu renk en fazla talep gören renktir. Bu cins Çin ırkından gelmektedir.

Pekinez yavru ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Yoğun ve uzun tüy yapısına sahiptir. grubunda ırkında imperial olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir. Biraz sert mizaca sahiptir, Sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan ırk konumundadır.

Çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde dikkatli seçilmesi gereken süs köpeği ırkı olmakla beraber, bu ırkın seçiminde korumacı ve kıskanç yapısı da göz ardı edilmemelidir.

Pekinez Yavru

pekinez köpek pekinez fiyatları

pekinez yavrusu pekinez yavru

pekinez fiyat  pekinez yavru

Pekinez fiyat

Pekinez fiyat öncelikle renklerine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Bu ırkta tercih edilen renk imperial olarak tabir edilen beyaz renkli ve basık burunlu olanlardır. Genel olarak sahiplenme fiyat skalası 3.000 TL ile 6.000 TL arasında farklılık yansıtabilmektedir.

Pandemi öncesi sürecinde, mevcut yavru fiyat skalası yarı yarıya altında seyretmekle beraber bir çok dünya ülkesi ile sınırlarımızın kapatılması ve insanların evlerine kapanma zorunluluğundan dolayı fiyatları iki katı aşkın oranda değişiklik göstermiştir.

Pekinez Yavru Köpek Özellikleri

Ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan rengi beyaz renkli yavrusudur. Çin ırkından gelmekte olan Pekinez yavrusu ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Yoğun ve uzun tüy yapısına sahiptir.

Pekingese yavru ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken cinstir.  Burun basık olmasından dolayı aşırı sıcak havalarda hassasiyet gösterilmesi gerekmekte olup, yoğun tüy dökümü olmamasından dolayı evde beslenmesi kolaydır ve bunun yanında küçük ırk olmasından dolayı evde beslenmesi son derece uygundur. Diğer evcil hayvanlarla arasında iletişim açısından temkinli davranılması gerekmektedir. Pekinez ırkı tabiri caiz ise kapı zili konumunda olup ufak seste dahi tepki göstermektedir. 

Pekinez yavru her renk olabilen uzun, düz ve gösterişli tüylere sahiptir. Büyük, koyu renkli, canlı ve hafif dışarı çıkık birbirinden uzak gözleri iri kafatasını tamamlar. Koyu renkli kırışık burun kısmı ve sarkık uzun tüylü kulakları ile düz yüzü vardır. Boyun kısa ve kalındır. Ağzı kapandığında ne dişleri ne de dili görünmemelidir. Bu küçük ancak oldukça kemikli olan köpeklerin kendilerine has yuvarlanmaya benzeyen yürüyüş tarzı vardır.

Pekinez yavru kendini tehlikeye atacak kadar cesur ve gözü pek bir köpektir. Duyarlı, bağımsız ve sahibine karşı aşırı sevgi doludur, ancak yabancılara karşı mesafelidir. İnatçı ve kararlıdır ve sahibine dediğini yaptırma isteğinin yanı sıra iştahsızlık nedeniyle de yemek yedirmek bazen güç olabilir. Fazla beslendiğinde Pekingese kolaylıkla şişmanlayabilir. Kıskançlık düzeyinde sevgi dolu olabilirler. Fazla havlamaya eğilimleri olduğundan iyi birer bekçi köpeğidirler. Sert oynanmaya gelmeyeceğinden çocuklu ailelere tavsiye edilmez. Tuvalet eğitimi alması zaman alabilir.

Yaşam ortamı, Apartman hayatı için uygundur pekingese yavrusu son derece uygundur. Ev içinde çok hareket etmezler ve bahçesiz evde pekines yavrusu rahatlıkla bakılabilir.

Egzersiz ihtiyacı, Bazı Pekinez köpek ırkı yürüyüş yapmaktan pek hoşlanmazlar. Fazla egzersize gereksinimleri olmasa da düzenli oyun onları zinde tutacaktır.

Bakımı, Uzun tüylerin günlük bakımı ve fırçalanması şarttır. Düğümlenmemeleri için arka kısımlara özellikle dikkat edilmelidir. Bu köpek ırkında dişiler çiftleşme dönemlerinde alt kürklerini döker. Düzenli kuru şampuanlama yapılmalıdır. Yüz ve gözleri günlük temizlenmeli ve parmak araları temiz tutulmalıdır. Bu köpekler orta derecede tüy dökerler.

Irk kökeni, kötü ruhları kovan efsanevi Foo Köpeğinin günümüzdeki devamı şeklinde görülür. Çinliler tarafından yarı kutsal varlıklar kabul edilirlerdi. Sıradan halk onlara selam vermek zorundaydı ve çalınması ölüm demekti. İmparator öldüğünde diğer yaşamda korunmasını sağlamak için köpeği ile birlikte gömülürdü. 1860 'da batıya getirildi. 1893 'da ırk ilk defa İngiltere'de showlarda tanıtıldı. Amerika'da tanınması 1909 lu yılları buldu.

İletişim

Pekinez üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter süs köpekleri  süs köpekelri youtube kanalı

Ana Sayfa