Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Pekinez

pekinez

Pekinez köpek fiyatları yavrusu | Pekingese

Pekinez Çirkin ve aptal bakışlı bakışlı ama bir o kadar da sevimli ve dünyalar tatlısı bu köpek ırkı, aile köpeği olarak son derece başarılı süs köpeği ırkları arasındadır. Pekinez köpek ırkında gri, siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz rengi olup, bu renk en fazla talep gören renktir. Bu cins Çin ırkından gelmektedir.

Pekinez yavrusu ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Yoğun ve uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda ırkında imperial Pekinez olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir. Biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır.

Özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir süs köpeği ırkı olmakla birlikte, bu ırkın seçiminde korumacı ve kıskanç yapısı da göz ardı edilmemelidir.

Pekinez Yavrusu

pekinez köpek pekingese fiyat

pekinez köpek pekinez fiyatları

pekinez yavrusu pekinez fiyatları

pekinez fiyatları  pekinez fiyat

Pekinez fiyatları

Pekinez fiyatları, Pekinez fiyatları öncelikle renklerine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Pekinez ırkında tercih edilen renk imperial pekinez olarak tabir edilen beyaz renkli ve basık burunlu olanlardır. Genel olarak pekinez fiyatları skalası 3.000 TL ile 6.000 TL arasında farklılık yansıtabilmektedir.

Pekinez fiyatları Pandemi öncesi sürecinde, mevcut fiyat skalasının yarı yarıya altında seyretmekle birlikte bir çok dünya ülkesi ile sınırlarımızın kapatılması ve insanların evlerine kapanma zorunluluğundan dolayı fiyatları iki katı aşkın bir oranda değişiklik göstermiştir.

Pekinez Yavrusu Köpek Özellikleri

Pekinez köpek Ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan rengi beyaz Pekinez renkli olanıdır. Pekinez ırkı çin ırkından gelmektedir. Pekinez yavrusu ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir.

Pekingese ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır.  Pekinez ırkında burun basık olmasından dolayı aşırı sıcak havalarda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Pekinez ırkının yoğun tüy dökümü olmamasından dolayı evde beslenmesi son derece kolaydır ve bunun yanında küçük ırk olmasından dolayı evde beslenmesi son derece uygundur. Pekinez ırkı diğer evcil hayvanlarla arasında iletişim açısından temkinli davranılması gerekmektedir. Pekinez ırkı tabiri caiz ise kapı zili konumunda olup ufak bir tıkırda da tepki gösterebilmektedir. 

Pekinez yavrusu her renk olabilen uzun, düz ve gösterişli tüylere sahiptir. Büyük, koyu renkli, canlı ve hafif dışarı çıkık birbirinden uzak gözleri iri kafatasını tamamlar. Koyu renkli kırışık burun kısmı ve sarkık uzun tüylü kulakları ile düz bir yüzü vardır. Boyun kısa ve kalındır. Ağzı kapandığında ne dişleri ne de dili görünmemelidir. Bu küçük ancak oldukça kemikli olan köpeklerin kendilerine has yuvarlanmaya benzeyen bir yürüyüş şekli vardır.

Pekinez kendini tehlikeye atacak kadar cesur ve gözü pek bir köpektir. Duyarlı, bağımsız ve sahibine karşı aşırı sevgi doludur; ancak yabancılara karşı mesafelidir. İnatçı ve kararlıdır ve sahibine dediğini yaptırma isteğinin yanı sıra iştahsızlık nedeniyle de yemek yedirmek bazen güç olabilir. Fazla beslendiğinde Pekingese kolaylıkla şişmanlayabilir. Kıskançlık düzeyinde sevgi dolu olabilirler. Fazla havlamaya eğilimleri olduğundan iyi birer bekçi köpeğidirler. Sert oynanmaya gelmeyeceğinden çocuklu ailelere tavsiye edilmez. Tuvalet eğitimi alması zaman alabilir.

Yaşam ortamı : Apartman hayatı için uygundur. Ev içinde çok hareket etmezler ve bahçesiz bir evde de yapabilirler.

egzersiz İhtiyacı : Bazı Pekinez köpek ırkı yürüyüş yapmaktan pek hoşlanmazlar. Fazla egzersize gereksinimleri olmasa da düzenli oyun onları zinde tutacaktır.

Bakımı : Uzun tüylerin günlük bakımı ve fırçalanması şarttır. Düğümlenmemeleri için arka kısımlara özellikle dikkat edilmelidir. Dişiler çiftleşme dönemlerinde alt kürklerini döker. Düzenli olarak kuru şampuanlama yapılmalıdır. Yüz ve gözleri günlük olarak temizlenmeli ve parmak araları temiz tutulmalıdır. Bu köpekler orta derecede tüy dökerler.

Irk kökeni : kötü ruhları kovan efsanevi Foo Köpeğinin günümüzdeki devamı olarak görülür. Çinliler tarafından yarı kutsal varlıklar olarak kabul edilirlerdi. Sıradan halk onlara selam vermek zorundaydı ve çalınması ölüm demekti. İmparator öldüğünde diğer yaşamda korunmasını sağlamak için köpeği ile birlikte gömülürdü. 1860 'da Pekinez batıya getirildi. 1893 'da ırk ilk defa İngiltere'de showlarda tanıtıldı. Amerika'da tanınması 1909 lu yılları buldu.

İletişim

Pekinez üretim ve satış merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa