Pekinez Köpek

pekinez yavrusu

pekinez yavrusu fiyatları

Pekinez Yavrusu, Pekinez köpek ırkı ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz renkli Pekinez ırkıdır. Pekinez Beyaz rengi en fazla talep gören renktir. Pekinez ırkı Çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Pekinez yavrusu ırkı yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial Pekinez olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir.

Pekinez köpek ırkı biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Pekinez ırkı özellik le çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır.

Satılık Pekinez Yavruları

pekinez yavrusu pekingese yavrusu
   
pekinez yavru pekinez yavru
   
 pekinez yavru  pekinez yavru
   
 pekinez yavrusu  pekinez yavru
   
pekinez yavru pekinez yavru
   
 pekinez yavrusu pekinez yavrusu
   
pekinez yavrusu  pekinez yavrusu
   
pekinez yavrusu  pekinez yavrusu

pekinez özellikleri

Pekinez köpek,  Pekinez yavru ırkı ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan rengi beyaz Pekinez renkli olanıdır, Pekinez Beyaz rengi en fazla talep gören renktir. Pekinez ırkı çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Pekinez ırkı yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial pekinez yavrusu olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir. Pekinez ırkı biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Pekinez ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır.  

Pekinez ırkı ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan rengi beyaz Pekinez renkli olanıdır. Pekinez ırkı çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Pekinez ırkı yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir. Pekinez ırkı biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Pekinez ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır.  Pekinez ırkında burun basık olmasından dolayı aşırı sıcak havalarda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Pekinez ırkının yoğun tüy dökümü olmamasından dolayı evde beslenmesi son derece kolaydır ve bunun yanında küçük ırk olmasından dolayı evde beslenmesi son derece uygundur. Pekinez ırkı diğer evcil hayvanlarla arasında iletişim açısından temkinli davranılması gerekmektedir. Pekinez ırkı tabiri caiz ise kapı zili konumunda olup ufak bir tıkırda da tepki gösterebilmektedir. 

Pekinez her renk olabilen uzun, düz ve gösterişli tüylere sahiptir. Büyük, koyu renkli, canlı ve hafif dışarı çıkık birbirinden uzak gözleri iri kafatasını tamamlar. Koyu renkli kırışık burun kısmı ve sarkık uzun tüylü kulakları ile düz bir yüzü vardır. Boyun kısa ve kalındır. Ağzı kapandığında ne dişleri ne de dili görünmemelidir. Bu küçük ancak oldukça kemikli olan köpeklerin kendilerine has yuvarlanmaya benzeyen bir yürüyüş şekli vardır.

Pekinez yavrusu karakteri : Pekinez kendini tehlikeye atacak kadar cesur ve gözü pek bir köpektir. Duyarlı, bağımsız ve sahibine karşı aşırı sevgi doludur; ancak yabancılara karşı mesafelidir. İnatçı ve kararlıdır ve sahibine dediğini yaptırma isteğinin yanı sıra iştahsızlık nedeniyle de yemek yedirmek bazen güç olabilir. Fazla beslendiğinde Pekingese kolaylıkla şişmanlayabilir. Kıskançlık düzeyinde sevgi dolu olabilirler. Fazla havlamaya eğilimleri olduğundan iyi birer bekçi köpeğidirler. Sert oynanmaya gelmeyeceğinden çocuklu ailelere tavsiye edilmez. Tuvalet eğitimi alması zaman alabilir.

Pekinez yaşam ortamı : Pekinez, apartman hayatı için uygundur. Ev içinde çok hareket etmezler ve bahçesiz bir evde de yapabilirler.

Pekinez egzersiz İhtiyacı : Bazı Pekinez köpek ırkı yürüyüş yapmaktan pek hoşlanmazlar. Fazla egzersize gereksinimleri olmasa da düzenli oyun onları zinde tutacaktır.

Pekinez bakımı : Uzun tüylerin günlük bakımı ve fırçalanması şarttır. Düğümlenmemeleri için arka kısımlara özellikle dikkat edilmelidir. Dişiler çiftleşme dönemlerinde alt kürklerini döker. Düzenli olarak kuru şampuanlama yapılmalıdır. Yüz ve gözleri günlük olarak temizlenmeli ve parmak araları temiz tutulmalıdır. Bu köpekler orta derecede tüy dökerler.

Pekinez kökeni : Pekinez, kötü ruhları kovan efsanevi Foo Köpeğinin günümüzdeki devamı olarak görülür. Çinliler tarafından yarı kutsal varlıklar olarak kabul edilirlerdi. Sıradan halk onlara selam vermek zorundaydı ve çalınması ölüm demekti. İmparator öldüğünde diğer yaşamda korunmasını sağlamak için köpeği ile birlikte gömülürdü. 1860 'da Pekinez batıya getirildi. 1893 'da ırk ilk defa İngiltere'de showlarda tanıtıldı. Amerika'da tanınması 1909'u buldu.

pekinez yavru fiyatları

Pekinez yavru fiyatları, rengine ve şecere geçmişine göre 1.200 TL ile 2.000 TL arasında satış fiyatları bulunmaktadır.

İletişim

Pekinez Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram  twitter süs köpekleri sayfası  süs köpeği pinterest

Ana Sayfa