Pekinez Köpek

pekinez köpek

Pekinez köpek yavru fiyatları

Çirkin ve aptal bakışlı bakışlı ama bir o kadar da sevimli ve dünyalar tatlısı bu köpek ırkı, aile köpeği olarak son derece başarılık süs köpeği ırkları arasındadır. Pekinez köpek ırkında  gri, siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz renkli Pekinez ırkıdır. Pekinez Beyaz rengi en fazla talep gören renktir. Pekinez ırkı Çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Yoğun ve uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda ırkında imperial Pekinez olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir.

Biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir süs köpeği ırktır.

Satılık Pekinez Yavruları

pekinez yavrusu  pekingese yavrusu

pekinez yavru  pekinez yavru

pekinez yavru  pekinez yavru

pekinez yavrusu  pekinez köpek

pekinez yavru  pekinez yavru

pekinez yavrusu  pekinez yavrusu

pekinez yavrusu  pekinez yavrusu

pekinez yavrusu  pekinez yavrusu

Irk Özellikleri

Ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan rengi beyaz Pekinez renkli olanıdır. Pekinez ırkı çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Pekinez ırkı yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmektedir. Pekinez ırkı biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Pekinez ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır.  Pekinez ırkında burun basık olmasından dolayı aşırı sıcak havalarda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Pekinez ırkının yoğun tüy dökümü olmamasından dolayı evde beslenmesi son derece kolaydır ve bunun yanında küçük ırk olmasından dolayı evde beslenmesi son derece uygundur. Pekinez ırkı diğer evcil hayvanlarla arasında iletişim açısından temkinli davranılması gerekmektedir. Pekinez ırkı tabiri caiz ise kapı zili konumunda olup ufak bir tıkırda da tepki gösterebilmektedir. 

Pekinez her renk olabilen uzun, düz ve gösterişli tüylere sahiptir. Büyük, koyu renkli, canlı ve hafif dışarı çıkık birbirinden uzak gözleri iri kafatasını tamamlar. Koyu renkli kırışık burun kısmı ve sarkık uzun tüylü kulakları ile düz bir yüzü vardır. Boyun kısa ve kalındır. Ağzı kapandığında ne dişleri ne de dili görünmemelidir. Bu küçük ancak oldukça kemikli olan köpeklerin kendilerine has yuvarlanmaya benzeyen bir yürüyüş şekli vardır.

Pekinez kendini tehlikeye atacak kadar cesur ve gözü pek bir köpektir. Duyarlı, bağımsız ve sahibine karşı aşırı sevgi doludur; ancak yabancılara karşı mesafelidir. İnatçı ve kararlıdır ve sahibine dediğini yaptırma isteğinin yanı sıra iştahsızlık nedeniyle de yemek yedirmek bazen güç olabilir. Fazla beslendiğinde Pekingese kolaylıkla şişmanlayabilir. Kıskançlık düzeyinde sevgi dolu olabilirler. Fazla havlamaya eğilimleri olduğundan iyi birer bekçi köpeğidirler. Sert oynanmaya gelmeyeceğinden çocuklu ailelere tavsiye edilmez. Tuvalet eğitimi alması zaman alabilir.

Yaşam ortamı

Apartman hayatı için uygundur. Ev içinde çok hareket etmezler ve bahçesiz bir evde de yapabilirler.

egzersiz İhtiyacı

Bazı Pekinez köpek ırkı yürüyüş yapmaktan pek hoşlanmazlar. Fazla egzersize gereksinimleri olmasa da düzenli oyun onları zinde tutacaktır.

Bakımı

Uzun tüylerin günlük bakımı ve fırçalanması şarttır. Düğümlenmemeleri için arka kısımlara özellikle dikkat edilmelidir. Dişiler çiftleşme dönemlerinde alt kürklerini döker. Düzenli olarak kuru şampuanlama yapılmalıdır. Yüz ve gözleri günlük olarak temizlenmeli ve parmak araları temiz tutulmalıdır. Bu köpekler orta derecede tüy dökerler.

Irk kökeni

Kötü ruhları kovan efsanevi Foo Köpeğinin günümüzdeki devamı olarak görülür. Çinliler tarafından yarı kutsal varlıklar olarak kabul edilirlerdi. Sıradan halk onlara selam vermek zorundaydı ve çalınması ölüm demekti. İmparator öldüğünde diğer yaşamda korunmasını sağlamak için köpeği ile birlikte gömülürdü. 1860 'da Pekinez batıya getirildi. 1893 'da ırk ilk defa İngiltere'de showlarda tanıtıldı. Amerika'da tanınması 1909'u buldu.

Pekinez köpek fiyatları

Pekinez yavru fiyatları, rengine ve şecere geçmişine göre 1.200 TL ile 2.000 TL arasında satış fiyatları bulunmaktadır.

süs köpekleri facebook    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

İletişim

Süs Köpeği Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca