Minyatür Pincher

minyatür pincher

minyatür pincher köpek yavru fiyatları

Pincher köpek küçük, kompakt, adaleli ancak zarif bir köpektir. Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir.

pincher köpek

Ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Pincher köpek ırkı çenesi güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir. Minyatür Pinscher köpek ırkının kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Köpek kendine has bir şekilde adımlarını yüksek atar. Pincher köpek ırkı kendine güvenen ve başına buyruk küçük bir köpektir.

Pincher yavru, bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşır. Minyatür Pinscher orta derecede bir koruma güdüsü vardır. Pincher yavrusu diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak minyatür Pincher ırkının davranışı tamamen yavruyken nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır.

satılık pincher yavruları

pincher köpek   pincher yavru köpek

pincher köpek   pincher köpek

pinscher yavru köpek   pinscher köpek

Pincher fiyatları

Pincher fiyatları, minyatür pincher sahiplenme fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre, 2000 TL ile 4000 TL arsında bulunmaktadır.
Pincher özellikleri

Pincher Köpek Karakteri 
Pincher yavrusu, kendine güvenen ve başına buyruk küçük bir köpektir. Bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşır. Minyatür Pincher orta derecede bir koruma güdüsü vardır. Diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak davranışı tamamen yavruyken nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır. Çok şımartılmamalı aksi halde bir despota dönüşebilir. Minyatür Pinscher çabuk öğrenir. 2-4 aylıkken diğer insan ve köpeklerle tanıştığı sosyalleşme sınıflarına götürülmesi tavsiye edilir. Tuvalet eğitimine dikkat edilmelidir. Minyatür Pincher köpek ırkına sık sık "Kucak Köpeklerinin Kralı" denir. Bu küçük köpekler bazen eşyaları kemirerek boğazlarına kaçırabilir. Aşırı beslenmemelidir.

Pincher Köpek Yaşam Ortamı 
Pincher yavrusu apartman hayatı için idealdir. İçerde oldukça aktiftir. Soğuk havalardan korunmalıdır.

Pincher Egzersiz İhtiyacı 
Pincher yavrusu yeterince koşma ve oynama fırsatı tanınırsa fazla egzersize gereksinim duymaz. Bahçenin onun kaçabileceği küçük deliklerden muaf olmasına dikkat edilmelidir.

Pinscher Yavrusu Bakımı 
Minyatür Pinscher köpek ırkının kısa kürkünün bakımı oldukça kolaydır. Düzenli fırçalama ve gerekirse kuru şampuanlama yeterlidir. Bu ırk orta derecede tüy döker.

Sağlık : Pincher ırkı aşağıdaki rahatsızlıklar görülebilir ve bunlara karşı daima kontrol edilmeleri gerekir.

  • Patella luksasyonu
  • Legg-Perthes hastalığı
  • Hipotiroid
  • Kalp bozuklukları
  • Progresif retinal atrofi

Minyatür Pincher köpek ırkının ortalama yaşam süreleri 12-16 yıldır. Bu arada önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, sağlık bölümünde bahsettiğim hastalıkları okurken lütfen gözünüz korkmasın. Bunların kimileri nadir görülen, kimileri de basit tedavileri olan hastalıklardır. İşini profesyonelce, kurallara ve hayvanların doğasına uygun yapan üreticilerden ve en az üç nesil öncesine kadar sağlık durumunu ve soyunu takip edebildiğiniz üreticilerden yavru edindiğiniz takdirde çok büyük ihtimalle bu hastalıkların hiçbiriyle karşılaşmayacaksınız.

TARİHÇESİ :

Minyatür Pinscher’ın kökenini destekleyen kanıtlar çok kısıtlı. Yine de bilinen bir şey var ki, o da Minyatür Pincher’ın Doberman Pincher ırkının küçük versiyonu olmadığı. Hatta Minyatür Pinscher ırkının Dobermandan daha eski bir tür olduğu net bir şekilde bilinmektedir. Minyatür Pincherın Alman Pinscher, İtalyan Tazısı ve Dachsund türlerinin soylarının birleşiminden geldiği düşünülmektedir. Minyatür Pinscher, Pinscher/Schnauzer ailesinin bir üyesidir. Bu ailenin ataları zaman içinde yok olmuş olsa da bu köpeklerin yüzyıllarca çiftlik köpekleri olarak hayatlarını sürdürdükleri bilinmekte. Görevleri temel olarak fare,sıçan, haşarat gibi zararlıları öldürmekti. Zaman zaman büyükbaş hayvan sürme gibi görevler de üstlenmişlerdir.

1870’li yıllarda Prusya Krallığı neredeyse tüm Almanya’yı birleştirip tek bir devlet haline getirdiğinde köpek şovları tüm Avrupa’da fazlasıyla moda oldu. Geleneksel Alman köpeklerinin bir standarda kavuşturulması ve yeni türlerin ortaya çıkarılması için güçlü bir arzu duyan insanlar 1895’te Pinscher/Schnauzer Club’ı kurdular. Bu kulüp Pincher’ın dört farklı çeşidini kabul etti. Bunlar kaba tüylü pinscher, cüce-kaba tüylü pinscher, pürüzsüz tüylü pinscher ve cüce-pürüzsüz tüylü Pincher idi. Bu dört çeşit günümüzde birbirinden ayrı dört farklı tür olarak kabul edilmektedir; bu türler standart-minyatür Pincher’lar, German Pinscher ve Minyatür Pinscher’dır. Minyatür Pinscher’ın bir köpek şovunda ilk ortaya çıkışı 1900 yılında Stuttgart Köpek Şovu sırasında olmuştur.

İletişim

Pincher üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 - 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa