Minyatür Pincher

minyatür pincher

Pincher köpek yavrusu fiyatları özellikleri

Pincher yavrusu köpek küçük, kompakt, adaleli ancak zarif köpek cinsidir. Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir. Minyatür pincher ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Pincher köpek ırkı çenesi güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir. Köpek ırkının kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Kendine has şekilde adımlarını yüksek atar. Kendine güvenen ve başına buyruk küçük köpek olmakla birlikte sahiplenme açıcından fiyatları emsallerine göre son derece uygundur.

Pincher köpek yavrusu bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşıdığı ifade edilmekle birlikte, orta derecede bir koruma güdüsü vardır.

Pincher yavrusu diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak bu cinsin davranışı tamamen yavruluk döneminde nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır.

Pincher Köpek Yavrusu

pincher köpek pincher köpek

pincher fiyatları

Pincher köpek fiyatları

Pincher fiyatları yavru sahiplenme fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre, ortalama pincher fiyat skalası Ülkemizde 2000 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Bu ırkı sahiplenirken önceliğimiz pincher fiyatları yerine köpeğin safkanlığı olmalıdır.

Minyatür Pinscher Özellikleri

Karakteri, Kendine güvenen ve başına buyruk küçük bir köpektir. Bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşır. Diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak davranışı tamamen yavruyken nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır. Çok şımartılmamalı aksi halde bir despota dönüşebilir.

Pincher yavrusu çabuk öğrenir. 2-4 aylıkken diğer insan ve köpeklerle tanıştığı sosyalleşme sınıflarına götürülmesi tavsiye edilir. Tuvalet eğitimine dikkat edilmelidir. Bu ırka sık sık "Kucak Köpeklerinin Kralı" denir. Bu küçük köpekler bazen eşyaları kemirerek boğazlarına kaçırabilir. Aşırı beslenmemelidir.

Yaşam Ortamı, Apartman hayatı için idealdir. İçerde oldukça aktiftir. Soğuk havalardan korunmalıdır.

Egzersiz İhtiyacı, yavrusu yeterince koşma ve oynama fırsatı tanınırsa fazla egzersize gereksinim duymaz. Bahçenin onun kaçabileceği küçük deliklerden muaf olmasına dikkat edilmelidir.

Yavru Bakımı, Kısa kürkünün bakımı oldukça kolaydır. Düzenli fırçalama ve gerekirse kuru şampuanlama yeterlidir. Bu ırk orta derecede tüy döker.Ortalama yaşam süreleri 12-16 yıldır. Bu arada önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, sağlık bölümünde bahsettiğim hastalıkları okurken lütfen gözünüz korkmasın. Bunların kimileri nadir görülen, kimileri de basit tedavileri olan hastalıklardır. İşini profesyonelce, kurallara ve hayvanların doğasına uygun yapan üreticilerden ve en az üç nesil öncesine kadar sağlık durumunu ve soyunu takip edebildiğiniz üreticilerden yavru edindiğiniz takdirde çok büyük ihtimalle bu hastalıkların hiçbiriyle karşılaşmayacaksınız.

Tarihçesi, Kökenini destekleyen kanıtlar çok kısıtlı. Yine de bilinen konu var ki, o da Minyatür Pincher’ın Doberman ırkının küçük versiyonu olmadığı. Hatta Minyatür Pinscher ırkının Dobermandan daha eski tür olduğu net biçimde bilinmektedir. Minyatür Pincherın Alman Pinscher, İtalyan Tazısı ve Dachsund türlerinin soylarının birleşiminden geldiği düşünülmektedir.

Minyatür Pinscher, Pinscher/Schnauzer yavrusu ailesinin üyesidir. Bu ailenin ataları zaman içinde yok olmuş olsa da bu köpeklerin yüzyıllarca çiftlik köpekleri olarak hayatlarını sürdürdükleri bilinmekte. Görevleri temel olarak fare,sıçan, haşarat gibi zararlıları öldürmekti. Zaman zaman büyükbaş hayvan sürme gibi görevler de üstlenmişlerdir.

İletişim

Pincher üretim ve satış merkezi

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter süs köpekleri  süs köpekelri youtube kanalı

Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa