Pinscher

pinscher

Minyatür Pinscher Köpek

Minyatür Pinscher yavruları küçük, kompakt, adaleli ancak zarif cinstir.Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir. Minyatür pinscher ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Pinscher ırkı çenesi güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir. Kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Kendine has şekilde adımlarını yüksek atar. Kendine güvenen ve başına buyruk küçük olmakla birlikte sahiplenme açıcından minyatür pinscher fiyatları emsallerine göre son derece uygundur. fiyatları

Pinscher köpek yavruları bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir kalbi taşıdığı ifade edilmekle birlikte, orta derecede bir koruma güdüsü vardır. fiyatları

Pinscher yavrusu diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak bu cinsin davranışı tamamen yavruluk döneminde nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır.

Pinscher Köpek Yavruları

pinscher fiyat

Minyatür Pinscher Fiyat

Pinscher fiyat sahiplenme fiyatları renklerine ve şecere durumuna göre, ortalama pinscher fiyat skalası Ülkemizde 2000 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Bu ırkı sahiplenirken önceliğimiz pinscher fiyatları yerine köpeğin safkanlığı ve erişkin olduğunda minyatür kalması önemlidir.

Minyatür Pinscher Özellikleri

Karakteri, Kendine güvenen ve başına buyruk küçük bir köpektir. Bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşır. Diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir; ancak diğer ev hayvanları ve onu sıkıştırmayan çocuklarla arası iyidir. Yabancılara karşı şüphecidir; ancak davranışı tamamen yavruyken nasıl yetiştirildiği ile alakalıdır. Çok şımartılmamalı aksi halde bir despota dönüşebilir.

Pinscher yavrusu çabuk öğrenir. 2-4 aylıkken diğer insan ve köpeklerle tanıştığı sosyalleşme sınıflarına götürülmesi tavsiye edilir. Tuvalet eğitimine dikkat edilmelidir. Bu ırka sık sık "Kucak Köpeklerinin Kralı" denir. Bu küçük köpekler bazen eşyaları kemirerek boğazlarına kaçırabilir. Aşırı beslenmemelidir.

Yaşam Ortamı , Apartman hayatı için idealdir. İçerde oldukça aktiftir. Soğuk havalardan korunmalıdır.

Egzersiz İhtiyacı, yavrusu yeterince koşma ve oynama fırsatı tanınırsa fazla egzersize gereksinim duymaz. Bahçenin onun kaçabileceği küçük deliklerden muaf olmasına dikkat edilmelidir.

Yavru Bakımı, Kısa kürkünün bakımı oldukça kolaydır. Düzenli fırçalama ve gerekirse kuru şampuanlama yeterlidir. Bu ırk orta derecede tüy döker.Ortalama yaşam süreleri 12-16 yıldır. Bu arada önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, sağlık bölümünde bahsettiğim hastalıkları okurken lütfen gözünüz korkmasın. Bunların kimileri nadir görülen, kimileri de basit tedavileri olan hastalıklardır. İşini profesyonelce, kurallara ve hayvanların doğasına uygun yapan üreticilerden ve en az üç nesil öncesine kadar sağlık durumunu ve soyunu takip edebildiğiniz üreticilerden yavru edindiğiniz takdirde çok büyük ihtimalle bu hastalıkların hiçbiriyle karşılaşmayacaksınız.

Tarihçesi , Kökenini destekleyen kanıtlar çok kısıtlı. Yine de bilinen konu var ki, O da Doberman ırkının küçük versiyonu olmadığı. Hatta Minyatür Pinscher ırkının Dobermandan daha eski tür olduğu net biçimde bilinmektedir. Minyatür ırkın Alman Pinscher, İtalyan Tazısı ve Dachsund türlerinin soylarının birleşiminden geldiği düşünülmektedir.

Minyatür Pinscher, Pinscher/Schnauzer yavrusu ailesinin üyesidir. Bu ailenin ataları zaman içinde yok olmuş olsa da bu köpeklerin yüzyıllarca çiftlik köpekleri olarak hayatlarını sürdürdükleri bilinmekte. Görevleri temel olarak fare,sıçan, haşarat gibi zararlıları öldürmekti. Zaman zaman büyükbaş hayvan sürme gibi görevler de üstlenmişlerdir.

Can dostunuzdan zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Minyatür Pinscher üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Acar

facebook süs köpekleri süs köpeği youtube kanalı süs köpeği instagram pinscher

Ana Sayfa

Toy Poodle | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Labrador