Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Pomeranian Boo Köpek

pomeranian boo

Pomeranian Boo Köpek Fiyatları Yavruları

Son dönemlerin fenomen köpek ırkı  Pomeranian Yavruları

Pomeranian boo bir oyuncaktan farksız sevimli, derece şirin ve güzel mi güzel pomeranian yavruları. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandırdığını tahmin edebiliyorum. Son zamanların en çok tercih edilen ve bir o kadar da maliyeti yüksek olan bu sevimli pomeranian fiyatı, üretiminin az olmasından, ve erişkin olduğu dönemde teddy bear olarak şekillenmesi hayalimizden dolayı sahiplenme fiyatları şimdilik yüksek seyretmektedir. Bu sevimli ve şirin süs köpeği ırkının karakter özellikleri nelerdir, kimler beslemelidir? Pomeranian yavrularının değişik renkleri var mıdır? Tüylerinin tıraşı ve bakımı nasıl olmalıdır ve bu hassas ırka nasıl bir yaşam alanı oluşturulmalıdır? Pomeranian fiyatları ne kadar? Pomeranian yavru fiyatlarının ülkemize neden yüksek olduğuna kadar pek çok merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim.

Boo köpek yavruları, Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünya da yayılmış durumdadır. Sosyal medya da boo isimli bir köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun olarak talep edilmektedir. Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

pomeranian

Pomeranian BOO Yavruları

pomeranian   pomeranian boo

pomeranian fiyatları

BOO Özellikleri

Pomeranian Irkı Nedir ?

     Sayfanın başında da belirttiğim gibi aslında bu ırkın ismi Boo değil, Pomeranian Spitz olarak geçmektedir. İnternet üzerinde Pomeranian yavru sahibi bir kişinin köpeğinin videosunu paylaşması ve son derece yüksek bir izleyici tarafından ziyaret edilmesi esnasında köpek sahibinin köpeğine verdiği isim olan "BOO" ismi halk arasında köpeği ırk ismi olarak yorumlanmış ve bu ırk isminden daha çok Boo olarak tanınmıştır.

Pomeranian Boo neden bu kadar tercih edilmektedir ?

Her şeyden önce insan odaklı bir ırktır. Enerji dolu, stressiz, keyifli, neşeli ve her gün gezdirilme zorunluluğu olmayan ve etrafındaki herkese sürekli enerji veren, yüz ifadesinin sürekli gülüyor olması ve gözlerinin kesinlikle gözlerinizden ayırmaması gibi özellikleri ilk etapta bu ırkın bu kadar fenomen hale gelmesine neden olmuştur. Tabii bunun yanında bu ırkın tuvalet eğitimlerini çok çabuk öğrenmeleri, pomeranian besleyen kesimin son derece tanınmış ünlüler olması ve etraflarına sürekli mutlu ve olumlu hava yansıtıyor olmaları, bu ırka olan talebi ve özentiyi yükseltmekle birlikte pomeranian fiyatlarını da olması gerekenden daha üst seviyelerde seyretmesine neden olmaktadır.

 

Pomeranian ırkının bakımı nasıl olmalıdır ?

Ailemize ilk katıl sürecinde evimizin her noktasını  beslenmesi ve bakımı konularında son derece hassasiyet göstermemiz gerekir. Özellikle beslenme noktasın da kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Ona ilgimizi, sevgimizi ve saygımızı eksik bırakmamalı ve  mümkün olduğunca şımartma noktasında ayarı güzel tutturmak gerekmektedir, aksi takdirde Yorkshire ve Maltese ırklarında olduğu gibi her kese havlayan, yaptırmak istediklerini havlayarak yerine getirilmesin de ısrar eden bir karaktere dönüşmektedir. Haftada bir kaç kere fırçalanmalı ve sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır. Diş sağlığı önemlidir; en azından haftada bir kere dişler fırçalanmalıdır ancak en iyisi günde bir kere fırçalanması olacaktır. Genizlerine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları çok tehlikeli değildir. Sadece o hapşırırken boğazı ovulmalıdır. BOO ırkının ortalama ömürleri 12-16 yıldır.

 

Pomeranian Boo yavrularının fiziki çeşitler var mı dır ?

Pomeranian ırkı, kendi arasında 2 gruba ayrılmakta, Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar.

1. Grup; Fox Face olarak bilinen ismi ile tilki suratlı pomeranian. 2. Grup; Teddy Bear Pomeranian ya da bilinen isimleri ile,  Baby Face Ayı Surat Pomeranian Boo.

Fox face ve bear pomeranian fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar.

1. Standart olarak geçen Ağırlıkları 3 Kg ile 3,5 Kg arasında olan, 2. Medium Size olarak geçen Ağırlıkları 2 Kg. ile2,5 Kg. arasında olan, 3. Teacup olarak bilinen ve özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. ile 1,5 Kg. arasındadır. Pomeranian renkleri :Pomeranian yavrurenkleri benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, bu ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz.

 

Pomeranian yavru tıraşı: Kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Pomeranian tıraşı yapılırken alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır.Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi ile her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilirler. Pomeranian ırkının erkeği yılda bir kere tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy döker.

Satılık Pomeranian yavruları ilginizi çekiyorsa; hayat dolu, ufak tefek bu köpekler öğrenmeye açık ve çok sadıktırlar. Erken yaşta sahip olduğunuz takdirde, size çok iyi bir hayat arkadaşı oluyorlar. Kucak köpeği olarak da bilinen bu köpekler, oldukça dikkatli, meraklı ve mutlu tutuldukları takdirde öğrenmeyi çok seven köpeklerdir. Diğer süs köpeği cinleri hakkında bilgi almak için ana sayfa ya dönebilirsiniz.

pomeranian   pomeranian boo

Pomeranian Yavru Fiyatları

Pomeranian fiyatı, Bu sevimli ırkın safkan orijinallerinin fiyatları maalesef ki alışılmışın dışında bir miktar pahalı. Teacup, teddy bear pomeranian boo yavru fiyatları 8.000 TL. ile renk ve şecere durumuna göre 20.000 TL arasında değişmektedir. Pomeranian yavruları fiyatları diğer süs köpekleri fiyat seviyesine inecektir lakin şu an için maalesef ki fiyatları bu şekilde seyretmektedir. Pomeranian fiyatlarının ayrıntıları hakkında bilgi edinmek için lütfen bizi arayınız.
Standartları

Pomeranian Boo Resmi Standartları

Genel Görünüm: Pomeranian boo, İskandinav kökenli, kompact, kısa sırtlı, aktif bir oyun köpeğidir. Çift kat kürkü, kısa ve yoğun alt kürk ile bol ve sert dokulu uzun bir üst kattan oluşur. Yoğun tüylü kuyruk, cinsin ayırt edici özelliklerinden biridir. Arkadan öne doğru yüksek bir şekilde uzanır. Karakterde uyanıktır, ifadede zeka sergiler, neşeli ve doğası gereği meraklıdır. Kendini beğenmiş, komut alan, kendine has yürüyüş şekli olan, komposizyon ve hareketlerinde sağlıklı bir yapıya sahiptir.

Boyut, Orantı ve Sağlamlık:

Ağırlık – Pomeranian İdeal ağırlık 3 ila 7 pound arasındadır (1.3 Kg ile 3.7 Kg) . Show köpekler için 4 ila 6 pound arasındadır. (1.8 Kg ile 2.7 Kg) Sınırların üzerinde veya altında herhangi bir köpek sakıncalıdır; ancak, Genel kalite, boyut üzerinde tercih edilmelidir.

Oran – Pomeranian boo kısa sırtlı kare şekilli bir ırktır. Omuz başından yükseklik ile uzunluk oranı 1 e 1 olmalıdır. Bu
prosternumdan (ön döş) kalça noktasına ve sırttan yere kadar olan mesafe ölçüsüdür.
Pomeranian sağlamlık – Sağlam, orta kemikli. Kafa- Baş – yukarıdan bakıldığında vücut ile dengede, arkaya doğru genişleyen burun. İfade- Tilki benzeri olarak anılır, uyanık ve akıllı doğasını gösterir. Gözler: Koyu, parlak, orta boy ve badem şekilli; diğer yüz özellikleri ile dengeli dağılmış,  Göz çevresi siyah. Kulaklar – Küçük, yüksek monte edilmiş ve dik olarak taşınır. Kafatası – Kapalı, hafif yuvarlak ama kubbeli değil. Duruş – Dengeli. Ağız – Oldukça kısa, düz, ne çok kaba ne de ince. Ağız uzunluğunun kafatasına oranı ’dır. Burun -Burun rengi genelde siyahtır. Isırık – Makas ısırışı, yalnızca bir diş hizalama dışı ise kabul edilebilir.

Pomeranian boyun gövde :

Pomeranian BOO Boyun – Pomeranian boyun başını gururlu ve yüksek taşınmasına izin verecek şekilde yeterli uzunlukta ve omuzlara iyi oturmuş. Sırt Çizgisi – Omuzdan kuyruk sokumuna kadar aynı yükseklikte düz olacak. Gövde – Pomeranian kompakt ve iyi yapılmış. Göğüs – Boo belirgin bir prosternum (ön döş) ile dirsek noktasına uzanan oval konik. Arka – Kısa bağlanmış, düz ve güçlü. Bel – Pomeranian Boo hafif kıvrımlı ve kısa. Krup (but) düzdür. Kuyruk -Yoğun tüylü, yüksek ve düz. Sırt üstüne yatacak. Ana Hata– Pomeranian boo düşük kuyruk takımı

Pomeranian Boo ön gövde :
Omuzlar - Pomeranian gövdeye orantılı iyi uzanmış. Omuz bıçağı ve üst kol uzunluğu eşittir. Dirsekler - Boo vücuda yakın tutulur ve ne dışarı ne de içeri çevrik olmayacak. Bacaklar- Pomeranian yavru önden bakıldığında orta aralıklı, düz ve birbirine paralel ve ön göğüs arasına iyi oturmuş olacak. Göğüsten dirseklere olan mesafe, dirseklerden yere olan mesafeye neredeyse yakın olacak. Omuzlar ve bacaklar orta derecede kaslı. Düz ve güçlü incikler. Ayaklar-Yuvarlak, sıkı, kedi patisi şeklinde, iyi kemerli, kompakt, ne içer ne de dışarıya dönük, ayak parmakları üzerine orantılı dağılmış, Üst/Kör parmaklar çıkarılmış olabilir.

Pomeranian BOO Arka Gövde :Arka gövde ön gövdeyle orantılı olmalı,  Kalçalar kuyruk setinin arkasında. Uyluk orta derecede kaslı. Üst uyluk ve alt bacak uzunluğu eşit. Diz– Pomeranian Boo güçlü, orta derecede bükülmüş ve açıkça görünür olmalı. Bacaklar – Arkadan bakıldığında düz ve birbirine paralel olmalıdır. Yandan bakıldığında diz içi yere dik ve güçlüdür. Ayaklar ön ayakların özelliklerini göstermeli. Üst/Kör parmaklar çıkarılmış olabilir. Ana Hata- İnek bacağı şeklinde dizlerin içe ya da dışa dönük olması, bacaklarda ya da dizlerin sağlam olmaması. Kürk: Pomeranian çift kürklü bir cinstir.Gövde; uzun, sert dokulu koruyucu kıllar ve kısa, yoğun bir astar ile kaplanmalı ve vücuttan uzak duran daha uzun olan dış katın oluşmasını sağlamalıdır. Kürk, başı çerçevelemeli, omuzlar ve göğsün üzerine uzanıp, boynun etrafında bir çentik oluşturmalıdır. Baş ve bacak kürkü, sıkı bir şekilde paketlenmiş ve gövde kürk uzunluğundan daha kısa olmalıdır. Ön bacaklar iyi tüylüdür. Uyluk ve arka
bacaklar, etek oluşturacak şekilde ağır bir şekilde kürkle kaplanmalıdır. Kuyruk uzun, sert vedaha zayıf kürklü olabilir. Yavrular genel olarak yoğun ve daha kısa kürklü olabilir, koruyucu dış kürke sahip olabilir de olmayabilir de. Bir yetişkinde pamuk tipi bir kürk olması arzu edilmez. Kürk, özellikle etek bölgesi, kuyruk ve gövde de iyi ve sağlıklı durumda olmalıdır. Düzgünlük ve temiz bir dış görünüm için kırpmaya izin verilir.
Renk: Tüm renkler, desenler ve varyasyonlara izin verilir ve eşit olarak değerlendirilmelidir. Brindle – Pomeranian ırkı herhangi bir düz renk veya izin verilen desen üzerinde koyu çapraz çizgiler. Parti – Herhangi bir düz renk veya izin verilen desen ile beyaz taban. Kafasında beyaz bir alev tercih edilir. Ticking
istenmeyen.
Aşırı Piebald – Baş ve kuyruk tabanındaki beyaz renkli yamalar. Piebald –Beyaz baş, vücut ve kuyruk tabanı üzerindeki renk lekeleri.
İrlandalı – Baş ve vücutta rekkli bölgeler ile bacaklar, göğüs ve yakada beyazlık. Tan (bronz) Noktaları – Her bir gözün üstünde, kulakların içinde, ağızda, boğazda, en tepede, tüm alt bacaklarda ve ayaklarda keskin bir şekilde tanımlanmış işaretli herhangi bir düz renk veya izin verilen desen,
Kuyruk ve etek alt tarafı. Tan ne kadar zengindir ki o daha çok arzu edilir. Tan işaretleri kolayca görülebilir olmalı.
Ana Hata – Kabul edilebilir bir renk veya desen üzerinde tüm ayak üzerinde veya bir veya daha fazla tam ayak üzerinde (beyaz veya Parti hariç) belirgin beyaz. Sınıflandırmalar – Özel Gösterilerde Açık Sınıflar aşağıdaki şekilde renklere bölünebilir: Açık Kırmızı, Turuncu, Krem ve Sable; Açık Siyah, Kahverengi ve Mavi; Başka Herhangi Bir Renk, Desen veya Varyasyon. Yürüyüş: Pomeranian Boo ırkının hareketi ön planda ve etkin bir şekilde, etkisiz veya meşgul olarak görülmemesi gereken verimli bir zemin kaplama hareketi sergileyen güçlü bir sürüşe sahiptir. Kafa taşıma yüksek ve gururlu olmalıdır.
Yürüyüş pürüzsüz, özgür, dengeli ve tempolu. Bir yürüyüşte ya da yavaş süratli bir yolda hareket ederken önden ve arkadan bakıldığında, Pomeranian yürüyüşü iki ize ayrılmalı, ancak hız arttıkça bacaklar hafifçe bir orta hatta doğru yaklaşmalı. Ön ayaklar ve arka ayaklar düz bir şekilde taşınmalı, dirsekler ve de boğumlar içeri ya da dışarı dönük olmamalı. Üst sırt çizgisi, genel dengeyi koruyacak şekilde sağlam ve düz kalmalıdır.

Mizaç: Pomeranian, büyük bir zeka ve canlı bir ruh sergileyen bir dışa dönük köpektir. Bu onu iyi bir arkadaşlık köpeği ve aynı zamanda rekabetçi bir gösteri köpeği yapar. Bir oyuncak köpeği olmasına rağmen, Pomeranian, tüm ırklar için öngörülen aynı sağlamlık ve yapı şartlarına tabi olmalı ve standartta tanımlanan idealden sapma, sapmanın derecesine göre cezalandırılmalıdır. Diskalifiye: Pomeranian Boo göz renkleri, açık mavi, mavi mermer, mavi benekli.

pomeranian-boo-yavrusu

 

İletişim

Pomeranian BOO üretim ve satış merkezi

İzmir / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa