Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Pomeranian Boo

pomeranian boo

Pomeranian boo yavrusu

Son dönemlerin fenomen köpek ırkı  Pomeranian BOO

Bir oyuncaktan farksız sevimli, derece şirin ve güzel mi güzel Pomeranian boo yavrusu. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandırdığını tahmin edebiliyorum. Son zamanların en çok tercih edilen ve bir o kadar da rakamı maalesef ki yüksek pomeranian boo yavruları.

Bu sevimli ve şirin süs köpeği ırkının karakter özellikleri nelerdir, kimler beslemelidir? Pomeranian yavrusunun değişik renkleri var mıdır? Tüylerinin tıraşı ve bakımı nasıl olmalıdır ve bu hassas ırka nasıl bir yaşam alanı oluşturulmalıdır? Pomeranian fiyatları ne kadar? Pomeranian yavrusu fiyatlarının ülkemize neden yüksek olduğuna kadar pek çok merak edilen soruların cevaplarını birlikte görelim.

Pomeranian köpek ırkı Polonya ve Almanya da görülmekle birlikte şu an tüm dünyada yayılmış durumdadır. Sosyal medya da boo isimli bir köpeğin tanınmasıyla, tüm dünya da yoğun olarak talep edilmektedir. Bu sevimli ırkın talebinde bu kadar yüksek talep edilmesinin nedeni, son derece güzel bir yüzünün olmasından kaynaklanmaktadır.

pomeranian

satılık pomeranian boo yavruları

booBooboo yavrusu

Pomeranian boo özellikleri

Pomeranian Irkı Nedir ?

     Sayfanın başında da belirttiğim gibi aslında bu ırkın ismi Boo değil, Pomeranian Spitz olarak geçmektedir. İnternet üzerinde Pomeranian yavrusu sahibi bir kişinin köpeğinin videosunu paylaşması ve son derece yüksek bir izleyici tarafından ziyaret edilmesi esnasında köpek sahibinin köpeğine verdiği isim olan "BOO" ismi halk arasında köpeği ırk ismi olarak yorumlanmış ve bu ırk isminden daha çok Boo olarak tanınmıştır.

Pomeranian Boo neden bu kadar tercih edilmektedir ?

Her şeyden önce insan odaklı bir ırktır. Enerji dolu, stressiz, keyifli, neşeli ve her gün gezdirilme zorunluluğu olmayan ve etrafındaki herkese sürekli enerji veren, yüz ifadesinin sürekli gülüyor olması ve gözlerinin kesinlikle gözlerinizden ayırmaması gibi özellikleri ilk etapta bu ırkın bu kadar fenomen hale gelmesine neden olmuştur. Tabii bunun yanında bu ırkın tuvalet eğitimlerini çok çabuk öğrenmeleri, pomeranian besleyen kesimin son derece tanınmış ünlüler olması ve etraflarına sürekli mutlu ve olumlu hava yansıtıyor olmaları, bu ırka olan talebi ve özentiyi yükseltmekle birlikte pomeranian fiyatlarını da olması gerekenden daha üst seviyelerde seyretmesine neden olmaktadır.

 

Boo ırkının bakımı nasıl olmalıdır ?

Ailemize ilk katıl sürecinde evimizin her noktasını  beslenmesi ve bakımı konularında son derece hassasiyet göstermemiz gerekir. Özellikle beslenme noktasın da kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Ona ilgimizi, sevgimizi ve saygımızı eksik bırakmamalı ve  mümkün olduğunca şımartma noktasında ayarı güzel tutturmak gerekmektedir, aksi takdirde Yorkshire ve Maltese ırklarında olduğu gibi her kese havlayan, yaptırmak istediklerini havlayarak yerine getirilmesin de ısrar eden bir karaktere dönüşmektedir. Haftada bir kaç kere fırçalanmalı ve sadece ihtiyacı olduğunda banyo yaptırılmalıdır. Diş sağlığı önemlidir; en azından haftada bir kere dişler fırçalanmalıdır ancak en iyisi günde bir kere fırçalanması olacaktır. Genizlerine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları çok tehlikeli değildir. Sadece o hapşırırken boğazı ovulmalıdır. BOO ırkının ortalama ömürleri 12-16 yıldır.

 

Pomeranian Boo yavrusunun fiziki çeşitler var mı dır ?

Pomeranian ırkı, kendi arasında 2 gruba ayrılmakta, Bu gruplarda yine kendi içlerinde kilolarına göre 3 ayrı gruba ayılmaktadırlar.

1. Grup; Fox Face olarak bilinen ismi ile tilki suratlı pomeranian. 2. Grup; Teddy Bear Pomeranian ya da bilinen isimleri ile,  Baby Face Ayı Surat Pomeranian Boo.

Fox face ve bear pomeranian fiziki ölçülerine göre üç sınıfa ayrılmaktadırlar.

1. Standart olarak geçen Ağırlıkları 3 Kg ile 3,5 Kg arasında olan, 2. Medium Size olarak geçen Ağırlıkları 2 Kg. ile2,5 Kg. arasında olan, 3. Teacup olarak bilinen ve özellikle tercih edilendir, ağırlığı 2 Kg. ile 1,5 Kg. arasındadır.

 

Pomeranian köpek renkleri :Pomeranian yavrusu renkleri benim benzetmemle gökkuşağı renkleri kadar çeşitlilik göstermektedir, bu ırkın renklerinin ne kadar çeşitli olduklarını sayfamızda görebilirsiniz.

 

Pomeranian yavrusu tıraşı: Kesinlikle makine ile tıraş edilmemelidir. Pomeranian tıraşı yapılırken alt katman tüylerinin hassas olmasından dolayı makas kullanılmalıdır. Üst katman tüyleri kabarıktır; alt katman tüyleri ise kalındır.Siyah, mavi, çikolata rengi olabilirler. Ten rengi ile her rengin karışımı, turuncu, krem, kırmızı; sade veya samur olabilirler. Aslına bakarsanız pembenin üzerinde çizgiler hariç her şekilde olabilirler. Pomeranian ırkının erkeği yılda bir kere tüy döker ve dişisi sıcakta veya doğumdan sonra tüy döker.

Satılık Pomeranian yavruları ilginizi çekiyorsa; hayat dolu, ufak tefek bu köpekler öğrenmeye açık ve çok sadıktırlar. Erken yaşta sahip olduğunuz takdirde, size çok iyi bir hayat arkadaşı oluyorlar. Kucak köpeği olarak da bilinen bu köpekler, oldukça dikkatli, meraklı ve mutlu tutuldukları takdirde öğrenmeyi çok seven köpeklerdir. Diğer süs köpeği cinleri hakkında bilgi almak için ana sayfa ya dönebilirsiniz.

pomeranian-boo-yavrusu

Pomeranian yavrusu fiyatları

Bu sevimli ırkın safkan orijinallerinin fiyatları maalesef ki alışılmışın dışında bir miktar pahalı. Teacup, teady bear pomeranian boo yavrusu 8.000 TL. ile renk ve şecere durumuna göre 20.000 TL arasında değişmektedir. Pomeranian fiyatları diğer süs köpekleri fiyat seviyesine inecektir lakin şu an için maalesef ki fiyatları bu şekilde seyretmektedir.

Bizi Takip Edin

pomeranian BOO sayfamız    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

İletişim

Pomeranian BOO üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa