Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Pug Köpek

pug köpek

Pug Köpek Fiyatları Yavrusu

Pug köpek yavrusu ülkemizde Pug olarak bilinse de literatürde Irk ismi Mops olarak geçmektedir. Kökeni Çin ülkesine ait olup, 5 ile 8 Kg. arası bir kütleye sahip olup, basık burunlu olmasından dolayı yaşam süresi 10 ile 12 yıl arasındadır. Pug yavrusu diğer petlerle ve insanlarla arası son derece iyi sayılmaktadır.

Pug köpek eğitilebilirlik seviyesi farklı bir eğitim yapısına sahip olup, eğitim müfredatında değişken aralıklı eğitim müfredatı uygulanması halinde başarı seviyesi yüksektir. Pug yavrusunun tüy dökümü orta derecededir. Pug köpek ırkı renkleri Gri, Siyah ve ülkemizde az bulunan Beyaz Pug rengi bulunmaktadır. Eğitilebilirlik seviyesine dikkat edilmesi durumunda ilk defa köpek besleyecekler için de ideal sayılır. Pug Yavru apartman dairesinde beslenmesi uygundur. Pug renkleri arasında fiyat farklılıkları yaşanmakla birlikte, siyah pug yavrusu talep gören en fazla pug familyası konumundadır.

pug köpek

Pug köpek fiyatları

Pug fiyatları, Bu sevimli ve pörtlek gözlü ve son derece sevimli köpek ırkını ülkemiz bir TV kanalında yayınlanan dizide "RIFKI" isimli Pug yavru tanımaya başlamıştır. pug fiyat skalası, renkleri ve şecere durumuna göre 3.500 TL ile 5.500 TL arasında satış fiyatları görülmektedir. pug fiyatları eşleşme ve doğum zorluklarından dolayı yüksektir. Siyah pug ırkının fiyatları açık renkli olanına göre bir miktar daha fazladır. Siyah pug fiyatları 3.500 TL ile 6.000 TL arasındadır.

Pug köpek fiyatları ülkemizde Pandemi öncesi, 1500 TL ile 2500 TL arasında seyretmekte iken, Pandemi önlemleri kapsamında sınırların kapatılmasından dolayı, iç üretimin piyasalardaki talebe yetişememesinden dolayı pug fiyatları olması gerekenden yüksek seviyelere ulaşmıştır.

pug fiyatları

Pug Köpek Yavruları

pug yavrusu  Pug Fiyatları

Özellikleri

Pug ırkının karakteri, küçük pakette büyük köpek olarak bilinir. Mutlu, hareketli ve sadık köpeklerdir. Oyun oynamayı dolayısıyla da yaramazlık yapmayı severler. Biraz inatçıdırlar. Çok zeki olsalar da tekrar içeren eğitim rutinlerinden çabuk sıkılırlar. Pug yavrusu ses tonunuza karşı duyarlı olduğundan sert cezalara gerek yoktur. Bu köpek ya çok heyecanlı ya da donuk karakterli olabilir. İyi bir bekçi köpeğidir; ancak gereksiz havlamaz. Pug diğer köpekler ve ev hayvanları ile iyi geçinir.

Çocuklar ve eve gelen ziyaretçilerle de arası iyidir. Çok fazla ilgi istediğinden kıskanç olabilir. Pug yavrusu apartman için uygun bir köpektir. Ev içinde pek hareketli değildir ve bahçesiz bir evde de yaşayabilir. Aşırı sıcağa ve soğuğa dayanamaz. Siyah pug yavrusu ile diğer renkler arasında karakter olarak her hangi bir farklılık bulunmamaktadır.

satılık pug siyah

Geçmişi  hakkında aslında resmi net bir veri yok gibi. MÖ. 400 yılında Asya'da ortaya çıktıklarına inanılmaktadır.Kısa tüylü Pekingese ırkından türemesi ihtimal dahilindedir,ancak başka bir senaryoya göre küçük bulldog ırkından türemişlerdir,başka bir inanışa göre de nadir Fransız Mastiffi Dogue de Bordeaux'nun minyatürü olduğu da düşünülmektedir. Özellikle sahibine karşı sevecen,duyguludurlar.

Isırma eğilimli olmalarına karşın iyi huyludurlar. Apartmanlar için uygun köpeklerdir.Ev içinde çok hareketli değillerdir,bahçesiz evlerde yaşayabilirler.Aşırı sıcak ve soğuklara dayanamazlar.Pug ırkı düz bacaklı kısa ve güçlü köpeklerdir,bol hareketli oyunları severler,sağlıklarını korumak için düzenli egzersize gereksinimleri vardır.

İnsana arkadaşlık eden köpektirler ve daha çok bayanlar tarafından tercih edilirler.Son derece mutlu, hareketli, yaramazlık yapmayı seven biraz inatçı köpeklerdir. Çok zeki olmalarına karşın eğitilmekten çabuk sıkılırlar. Pug köpek ırkı sahiplerinin ses tonuna duyardılar bu sebeple ceza vermeye gerek yoktur,gereksiz havlamazlar,diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinirler,eve gelen misafirlerle iyi anlaşabilirler ancak ilgi istediklerinden kıskanç olabilirler.

İngiliz ressam William Hogarth bu ırk köpekleri çok severdi o'nun sayesinde İngiltere ve Avrupa saraylarında popüler bir hale geldiler. Ayrıca Tibet manastırlarında pet olarak beslendi ve oradan da Japonya'ya götürüldüler. Pug köpek ırkı tarihi olaylarda da rol oynamışlardır bir Pompey adlı Pug köpeği 1572'de Prens William'a yaklaşan suikast çiye karşı uyarmıştır. Ayrıca Napolyon hapisteyken karısı Josephine Pug ırkının tasmasına sakladığı gizli mektuplar gönderiyordu.

AKC ırkı 1885 'de kabul etti ve ırk popüler bir eşlik köpeği haline geldi. Pug köpek bugün bekçi köpeği ve küçük numaralar öğrenmek konusunda yetenekli olduğunu kanıtlamıştır.

pug yavrusu

 

Köpeğinizin cildinin tahriş olmuş ya da kızarmışsa köpekler için olan nemlendirici kremleri yavaşça yüzündeki kıvrımlara uygulayın. Hafif nemli bir pamukla kıvrımları yavaşça içindeki kirleri alarak temizleyin. Haftada bir düzenli olarak bu kıvrım ve katmanları temizleyin. Eğer koktuğunu düşünürseniz daha kısa zaman içinde de temizleyebilirsiniz. Burun deliklerine ve gözlerine kirlerin buluşmamasına dikkat edin. Su İçeriğinin Sağlıklı Olduğundan Emin Olun

Bu cinsin su ihtiyacı diğer köpeklere göre fazladır. Havanın kuru olduğu kış aylarında ve yaz aylarında özellikle su ihtiyacına dikkat edilmeli. Pug’ınıza içirdiğiniz su musluk(şebeke) suyu olmamalıdır. Şebeke sularının içinde zararlı bakterileri ve hastalıklarından korunmak için bulunan bazı maddeler köpeğiniz için sağlıklı değildir. Mide ağrısı, ishal veya kabızlık gibi bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir.
Diğer zarar verecek maddeler arasında Krom, kanserojen etkisi olabilir Flor, köpekler için toksit maddedir, Klorit, merkezi sinir sistemi hastalıklarına neden olabilir, HCB karaciğer hastalığına ve cilt lezyonlarına neden olabilir, ve ağır metaller organların işlevlerinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle hazır su kullanarak ve içeriğine dikkat ederek su içimi kontrol edilmeli. Kilo başı 1,5-2 litre günde su içmeleri gerekir.

Pug köpek cinsinin yüz hatları oldukça kıvrımlı haldedir. Bundan dolayı aralarında yiyecek kırıntıları, tükürük ve kir birikir göz enfeksiyonları ve mantarlara sebebiyet verebilir. Kötü koku oluşumu olabilir. Tahriş ve kızarma olup köpeğinizin canı yanabilir. Bu nedenle yüz kıvrımlarının temizlenmesi gerekir.

İletişim

Pug üretim ve satış merkezi

İstanbul / Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa