Pug

pug köpek

Pug köpek fiyatları pug yavru özellikleri

Pug yavru köpek literatürde Irk ismi "Mops" olarak geçmektedir. Kökeni Çin ülkesine ait olup, 5 - 8 Kg. arası ağırlığa sahip olup, basık burunlu olmasından dolayı yaşam süresi 10 - 12 yıl arasındadır. Diğer petlerle ve insanlarla arası son derece iyi sayılmaktadır.

Pug köpek eğitile bilirlik seviyesi farklı eğitim yapısına sahip olup, eğitim müfredatında değişken aralıklı eğitim müfredatı uygulanması halinde başarı seviyesi yüksektir. Tüy dökümü orta derecededir. Köpek ırkı renkleri Gri, Siyah ve ülkemizde az bulunan Beyaz renkleridir. Eğitile bilirlik seviyesine dikkat edilmesi durumunda ilk defa köpek besleyecekler için de ideal sayılır. Apartman dairesinde beslenmesi uygundur. Renkleri arasında fiyat farklılıkları yaşanmakla beraber, siyah rengi fazla talep görmektedir.

pug köpek

Pug köpek fiyat

Pug köpek fiyat sevimli, pörtlek gözlü köpek ırkını ırkını ülkemiz TV kanalında yayınlanan dizide "rıfkı" isimli pug köpek yavrusuyla tanımaya başlamıştır.

Pug köpek fiyat skalası renkleri ve şecere durumuna göre 4000 TL ile 7000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

pug fiyatları

Pug köpek yavru

Pug köpek yavru sahiplenme düşüncesine girdiğinizi görebiliyorum, aslında güzel bir düşünce tasarrufu. Pug uluslararası literatürde geçen ismi ile mops köpek ırkı özellikle bakımı konusunda hassasiyet gerektiren bir süs köpeği cinsidir.

Unutulmaması gereken evrensel bir deyiş vardır, en güzeli hak etmek için fedakarlık kesinlikle kaçınılmazdır gerçeğinden yola çıkarak pug köpek yavru cinsine sahip olup onu beslemek ve bakmak adına da bir hayli hassasiyet göstermeniz son derece önemlidir.

pug yavru  

özellikleri

Karakteri, küçük pakette büyük köpek olarak bilinir. Mutlu, hareketli ve sadık köpeklerdir. Oyun oynamayı dolayısıyla da yaramazlık yapmayı severler. Biraz inatçıdırlar. Zeki olsalar da tekrar içeren eğitim rutinlerinden çabuk sıkılırlar. Ses tonunuza karşı duyarlı olduğundan sert cezalara gerek yoktur. Bu köpek ya çok heyecanlı ya da donuk karakterli olabilir. İyi bekçi köpeğidir, ancak gereksiz havlamaz. Diğer köpekler ve ev hayvanları ile iyi geçinir.

Pug köpek çocuklar ve eve gelen ziyaretçilerle de arası iyidir. Yoğun ilgi istediğinden kıskanç olabilir. Apartman için uygun köpektir. Ev içinde pek hareketli olmamakla beraber bahçesiz evde rahatlıkla yaşayabilir. Aşırı sıcağa ve soğuğa dayanamaz.

satılık pug siyah

Pug köpek geçmişi hakkında aslında resmi net veri yok gibi. MÖ. 400 yılında Asya'da ortaya çıktıklarına inanılmaktadır.Kısa tüylü Pekingese ırkından türemesi ihtimal dahilindedir,ancak başka farklı senaryoya göre küçük bulldog ırkından türemişlerdir, başka inanışa göre de nadir Fransız Mastiffi Dogue de Bordeaux'nun minyatürü olduğu da düşünülmektedir.

Özellikle sahibine karşı sevecen,duyguludurlar. İngiliz ressam William Hogarth bu ırk köpekleri çok severdi o'nun sayesinde İngiltere ve Avrupa saraylarında popüler hale geldiler.

Ayrıca Tibet manastırlarında pet olarak beslendi ve oradan da Japonya ülkesine götürüldüler. Tarihi olaylarda da rol oynamışlardır Pompey adlı köpek 1572'de Prens William'a yaklaşan suikast çiye karşı uyarmıştır. Ayrıca Napolyon hapisteyken karısı Josephine Pug köpek ırkının tasmasına sakladığı gizli mektuplar gönderiyordu.

AKC federasyonu bu ırkı 1885'de kabul etti ve ırk popüler bir eşlik köpeği haline geldi. Pug köpek bugün koruma özelliği ve küçük numaralar öğrenmek konusunda yetenekli olduğunu kanıtlamıştır.

pug yavru

Köpeğinizin cildinin tahriş olmuş ya da kızarmışsa köpekler için olan nemlendirici kremleri yavaşça yüzündeki kıvrımlara uygulayın. Hafif nemli bir pamukla kıvrımları yavaşça içindeki kirleri alarak temizleyin. Haftada bir düzenli olarak bu kıvrım ve katmanları temizleyin. Eğer koktuğunu düşünürseniz daha kısa zaman içinde de temizleyebilirsiniz. Burun deliklerine ve gözlerine kirlerin buluşmamasına dikkat edin. Su İçeriğinin Sağlıklı Olduğundan Emin Olun.

Bu cinsin su ihtiyacı diğer ırklara göre fazladır. Havanın kuru olduğu kış aylarında ve yaz aylarında özellikle su ihtiyacına dikkat edilmeli. İçirdiğiniz su musluk (şebeke) suyu olmamalıdır. Şebeke sularının içinde zararlı bakterileri ve hastalıklarından korunmak için bulunan bazı maddeler köpeğiniz için sağlıklı değildir. Mide ağrısı, ishal veya kabızlık gibi bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir. Diğer zarar verecek maddeler arasında Krom, kanserojen etkisi olabilir Flor, köpekler için toksit maddedir, Klorit, merkezi sinir sistemi hastalıklarına neden olabilir, HCB karaciğer hastalığına ve cilt lezyonlarına neden olabilir, ve ağır metaller organların işlevlerinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle hazır su kullanarak ve içeriğine dikkat ederek su içimi kontrol edilmeli. Kilo başı 1,5-2 litre günde su içmeleri gerekir.

Pug köpek cinsinin yüz hatları oldukça kıvrımlı haldedir. Bundan dolayı aralarında yiyecek kırıntıları, tükürük ve kir birikir göz enfeksiyonları ve mantarlara sebebiyet verebilir. Kötü koku oluşumu olabilir. Tahriş ve kızarma olup köpeğinizin canı yanabilir. Bu nedenle yüz kıvrımlarının temizlenmesi gerekir.

İletişim

Pug Köpek üretim çiftliğii

05323438041

Tayfun Hoca

facebook pug köpek süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği instagram pug köpek

Ana Sayfa