Pug Köpek

pug köpek

pug köpek yavrusu

Mops, Pug köpek ırkı ülkemizde Pug olarak bilinse de literatürde Irk ismi Mops olarak geçmektedir. Kökeni Çin ülkesine ait olup, 5 ile 8 Kg. arası bir kütleye sahip olup, basık burunlu olmasından dolayı yaşam süresi 10 ile 12 yıl arasındadır. Pug Köpek diğer petlerle ve insanlarla arası son derece iyi sayılmaktadır.

Pug ırkının eğitilebilirlik seviyesi farklı bir eğitim yapısına sahip olup, eğitim müfredatında değişken aralıklı eğitim müfredatı uygulanması halinde başarı seviyesi yüksektir. Pug yavrusunun tüy dökümü orta derecededir. Pug Irkı renkleri Gri, Siyah ve ülkemizde az bulunan Beyaz Pug rengi bulunmaktadır. Eğitilebilirlik seviyesine dikkat edilmesi durumunda ilk defa köpek besleyecekler için de ideal sayılır. Pug Yavru apartman dairesinde beslenmesi uygundur.

pug fiyat

satılık pug köpek yavruları

pug yavru  Pug Yavru

satılık pug yavru  pug yavrusu

siyah pug yavru

Pug yavrusu özellikleri

Pug köpek ırkının karakteri, küçük pakette büyük köpek olarak bilinir. Mutlu, hareketli ve sadık köpeklerdir. Oyun oynamayı dolayısıyla da yaramazlık yapmayı severler. Biraz inatçıdırlar. Çok zeki olsalar da tekrar içeren eğitim rutinlerinden çabuk sıkılırlar. Pug yavrusu ses tonunuza karşı duyarlı olduğundan sert cezalara gerek yoktur. Bu köpek ya çok heyecanlı ya da donuk karakterli olabilir. İyi bir bekçi köpeğidir; ancak gereksiz havlamaz. Pug diğer köpekler ve ev hayvanları ile iyi geçinir.

Çocuklar ve eve gelen ziyaretçilerle de arası iyidir. Çok fazla ilgi istediğinden kıskanç olabilir. Pug apartman için uygun bir köpektir. Ev içinde pek hareketli değildir ve bahçesiz bir evde de yaşayabilir. Aşırı sıcağa ve soğuğa dayanamaz.

pug siyah

Pug fiyatlarının ülkemizde sahiplenme fiyatları maalesef ki, eşleşmesindeki ve doğum sürecindeki zorluklardan dolayı olması gerekenden yüksek seyretmektedir.

Geçmişi  hakkında aslında resmi net bir veri yok gibi. MÖ. 400 yılında Asya'da ortaya çıktıklarına inanılmaktadır.Kısa tüylü Pekingese ırkından türemesi ihtimal dahilindedir,ancak başka bir senaryoya göre küçük bulldog ırkından türemişlerdir,başka bir inanışa göre de nadir Fransız Mastiffi Dogue de Bordeaux'nun minyatürü olduğu da düşünülmektedir.

Özellikle sahibine karşı sevecen,duyguludurlar.Isırma eğilimli olmalarına karşın iyi huyludurlar. Apartmanlar için uygun köpeklerdir.Ev içinde çok hareketli değillerdir,bahçesiz evlerde yaşayabilirler.Aşırı sıcak ve soğuklara dayanamazlar.Pug ırkı düz bacaklı kısa ve güçlü köpeklerdir,bol hareketli oyunları severler,sağlıklarını korumak için düzenli egzersize gereksinimleri vardır.

İnsana arkadaşlık eden köpektirler ve daha çok bayanlar tarafından tercih edilirler.Son derece mutlu, hareketli, yaramazlık yapmayı seven biraz inatçı köpeklerdir. Çok zeki olmalarına karşın eğitilmekten çabuk sıkılırlar. Pug köpek ırkı sahiplerinin ses tonuna duyardılar bu sebeple ceza vermeye gerek yoktur,gereksiz havlamazlar,diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinirler,eve gelen misafirlerle iyi anlaşabilirler ancak ilgi istediklerinden kıskanç olabilirler.İngiliz ressam William Hogarth bu ırk köpekleri çok severdi o'nun sayesinde İngiltere ve Avrupa saraylarında popüler bir hale geldiler.

Ayrıca Tibet manastırlarında pet olarak beslendi ve oradan da Japonya'ya götürüldüler. Pug köpek ırkı tarihi olaylarda da rol oynamışlardır bir Pompey adlı Pug köpeği 1572'de Prens William'a yaklaşan suikast çiye karşı uyarmıştır. Ayrıca Napolyon hapisteyken karısı Josephine Pug ırkının tasmasına sakladığı gizli mektuplar gönderiyordu.

AKC ırkı 1885 'de kabul etti ve ırk popüler bir eşlik köpeği haline geldi. Pug bugün bekçi köpeği ve küçük numaralar öğrenmek konusunda yetenekli olduğunu kanıtlamıştır.

pug siyah  pug yavrusu

pug yavrusu  pug yavruları

pug fiyat

Pug fiyatları, Bu sevimli ve pörtlek gözlü ve son derece sevimli köpek ırkını ülkemiz bir TV kanalında yayınlanan dizide "RIFKI" isimli Pug yavru tanımaya başlamıştır. Pug Köpek fiyatları renkleri ve şecere durumuna göre 1.500 TL ile 4.000 TL arasında satış fiyatları görülmektedir. pug fiyatı eşleşme ve doğum zorluklarından dolayı yüksektir. Siyah pug ırkının fiyatları açık renkli olanına göre bir miktar daha fazladır.

 

İletişim

Pug Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa