Shih Tzu Yavruları

shih tzu yavrusu

Shih Tzu şitsu yavruları | fiyat

Shih Tzu (şitsu) yavru fiyatları,  Shih Tzu ırkı boyutu itibari ile dairede bakmak için son derece uygundur. Shih Tzu Yavrusu sevimli görünümü ve cana yakınlığı ile her zaman etrafına olumlu bir  hava vermektedir. Shih Tzu Yavrusu küçük ve dayanıklı bir köpektir. Shih Tzu çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptir. Son derece vakur bir görünümü olan Shih Tzu yavrunun burun üzerinden yukarı doğru büyüyen tüyleri ırka özgü yüz ifadesini ve saç şeklini oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne doğru uzayan bu tüyler nedeniyle "krizantem (kasımpatı) suratlı köpek" olarak da adlandırılır.

Şitsu ırkının kafatası yuvarlaktır, belirgin bıyık ve sakal oluşumu gözlenir. Shih Tzu yavru (Şitsu) Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. Küçük ve düşük yapıda kulakları da uzun tüylerle kaplıdır, bu nedenle vücudun geri kalanındaki tüylerle karışarak kulakları gizler. Shih Tzu yavru sırt seviyesi düz, vücudu yüksekliğine göre uzundur. Uzun tüylerle kaplı kuyruğu vücut üzerine geriye doğru katlanır. Shih Tzu yavru için bütün renk seçenekleri kabul edilmektedir.

Satılık Shih Tzu Yavrusu

shih-tzu yavru  şitsu yavru

shih-tzu yavru  şitsu yavru

Shih Tzu Yavruları  shih-tzu

shih-tzu yavrusu  shih tzu yavrusu

shih-tzu  shih-tzu yavrusu

shih-tzu  shihtzu

Shih Tzu özellikleri

shih tzu yavru

Shih Tzu Yavru, Küçük ve dayanıklı bir köpektir. Shih Tzu yavru çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptir. Son derece vakur bir görünümü olan Shih Tzu Yavrunun burun üzerinden yukarı doğru büyüyen tüyleri ırka özgü yüz ifadesini ve saç şeklini oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne doğru uzayan bu tüyler nedeniyle "krizantem (kasımpatı) suratlı köpek olarak da adlandırılır. Kafatası yuvarlaktır, belirgin bıyık ve sakal oluşumu gözlenir.

Shih Tzu yavru ırkının uzun tüylü kısa bir burnu ve minik siyah bir burun ucu vardır. Kızıl renklilerde burun ucu kahverengi olabilir. Shih Tzu yavruları Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden uzaktır. Küçük ve düşük yapıda kulakları da uzun tüylerle kaplıdır, bu nedenle vücudun geri kalanındaki tüylerle karışarak kulakları gizler. Sırt seviyesi düz, vücudu yüksekliğine göre uzundur. Shih tzu yavru uzun tüylerle kaplı kuyruğu vücut üzerine geriye doğru katlanır. Shih Tzu yavruları için bütün renk seçenekleri kabul edilmekle birlikte, alın bölgesindeki ve kuyruktaki tüylerin beyaz olması tercih edilir.

Shih Tzu Fiyatları, Shih Tzu yavrusunun,  yavruluk ve erişkin olma durumuna göre fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Shih Tzu yavru satış fiyatları üretici, petshop ve köpek üretim merkezlerinde farklılık gösterse de ortalama 1.500 ₺ ile 3.000 ₺ arasındadır.

Şitsu karakteri
Shih Tzu yavrusu uyanık ve cesur bir köpektir. Zeki ve inatçı bir karaktere sahiptir. Neşeli, dayanıklı, bazen küstah ve kibirlidir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşmakla birlikte, sinirlendirildiğinde veya şaşırtıldığında ısırabilir. Oyuncu, canlı bir yapısı vardır. Yabancılara çabuk ısınır ve her zaman insanlarla birlikte olmak ister. Genellikle diğer petlerle de iyi geçinir. Ev içinde tuvalet eğitiminin verilmesi biraz zaman alabilir ama Shih-Tzu kararlı ve sabırlı bir eğitime yanıt verir. İyi bekçilik yapar ve havlamayı sever. Shih Tzu yavrusu ancak ev içinde genellikle sessizdir.

Shih Tzu yaşam ortamı

Shih Tzu yavru apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar hareketli olduğundan bahçesiz bir evde bakılması problem yaratmaz. Shih Tzu ırkı ısıya karşı hassastır.

Shih Tzu egzersiz ihtiyacı
Normalde aktif bir köpektir, fakat izin verilirse bütün gün sevdiği noktalarda yatıp tembellik yapabilir. Formunu koruması için dışarı çıkıp hareket etmesi teşvik edilmelidir. Günlük kısa yürüyüşler yeterli olur. Kilo almaya yatkın olduğundan fazla beslenmemelidir.

Shih Tzu Yavru Bakımı
Shih Tzu yavrusu ırkının, günlük en az yarım saat süren bir tüy bakımına ihtiyacı vardır. Başın üzerindeki tüyler iyi görebilmesi için genellikle bir toka yardımıyla bağlanır. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta, tüylerin çok sıkı lastik tokalarla tutturulmamasıdır. Fazla sıkı veya gereğinden uzun süre bırakılan tokalar kıl diplerinde ve deride problemlere neden olabilir.

Şitsu yavru sahiplerinin bir kısmı kürkün bakımının daha kolay olması ve daha az zaman gerektirmesi açısından tüyleri tıraş ettirmektedir. Kulak girişi ve gözlerin çevresi temiz ve bakımlı tutulması gereken bölgelerdir. Özellikle gözlerde hassasiyet olanlarda düzenli olarak veteriner hekimlerin tavsiye edeceği damlaların kullanılması gerekli olabilir. Bu ırk hemen hemen hiç tüy dökmez ve yeterli bakımı yapıldığında alerji problemi olan kişiler için tavsiye edilebilir.

Shih Tzu Kökeni
Shih Tzu Yavru, 17. yy.da Tibet'ten yasak şehir Pekin'e getirilen muhtemelen Tibetan Lhasa Apso ırkı köpekler ile yerli Pekingese ırkı köpeklerin çaprazlanması sonucu elde edilmiştir. Çin'deki İmparatorluk döneminde Shih-Tzu oldukça popülarite kazanmıştır. Çin'den Avrupa'ya ticaretin başladığı yıllarda bile satılması veya ülke dışına çıkarılması kesinlikle yasaklanmıştır. 1930 yılında İngiltere'ye ilk çift Shih-Tzu  getirilmiştir. Günümüzde popüler bir pet ve show köpeği olan Shih-Tzu İngiltere'de 1946 yılında ırk olarak tanınmış, AKC tarafından ise 1969'da kayıtlara geçmiştir.

shih-tzu fiyatları

Shih Tzu fiyatları 1800 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

shih tzu yavru    shih tzu yavru

İletişim

Shih Tzu Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri facebook    süs köpekleri instagram    süs köpekleri twitter    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa