Şivava
şivava

Şivava köpek yavruları fiyatları

Şivava ülkemizde bilinen diğer ismi ile Şivava elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak köpektir, şivava köpek yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. Köpek ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır.

Şivava köpek yavruları

Şivava köpek kafa taslarında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır. Açık kahve, sarı, kestane rengi, gümüş rengi ve çelik grisi başta olmak üzere geniş renk skalasına sahip bulunmaktadır. Şivava köpek düz sırtı ve yere dik basan bacakları ile göründüğünden daha dayanıklıdır.

Şivava fiyatları

şivava fiyat

Şivava fiyatları ülkemizde erişkin olduğunda ulaşacağı ebatlar, yavruluk durumu ve şecere durumuna göre şivava fiyatları   4.500 TL ile 9.000 TL arasında değişiklikler gösterebilmektedir.

şivava şivava şivava şivava şivava şivava şivava şivava köpek şivava köpek şivava köpek şivava köpek şivava köpek şivava köpek şivava fiyat şivava fiyat şivava fiyat şivava fiyat

Özellikleri

Karakteri, genel anlamda iyi eşlik köpeğidir. Cesur, hayat dolu, kibirli ve atılgan bu köpek verdiği sevginin karşılığını ister. Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına imkân verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister. Bazıları için eğitimi biraz zor olsa da zeki, öğrenmeye açık ve pozitif pekiştirmeye dayanan kibar eğitime iyi yanıt verir. Bu ırk, kızdırılırsa çocukları ısırmayı seçebilir.

Mizacı, Çevik oluşu ayak altında kalmadan seri manevralar yapmasına fırsat verir. İnatçıdır ve kıskanacak kadar ailesine bağlanır. Sahiplerinin yüzlerini yalamaktan hoşlanırlar. Sahibi dışında yabancılara şüpheci yaklaşır. Yabancılar varken her adımında sahibini takip eder ve ona yakın olmak ister.

Kızdırılırsa çocukları ısırmayı seçebilir. Sonuçta kaçamayacak kadar küçüktür. Chihuahua savunma için keskin dişlerine güvenmek zorundadır. Kısaca çocuklara uygun değildir. Gürültücü olmakla beraber tuvalet eğitimi biraz sabır isteyebilir. Diğer köpeklerden hoşlanmama eğilimi vardır, hatta Chihuahualar kendi ırklarını diğerlerinden ayırabilir. Yine de iyi sosyalleştirilmiş Her ırktan köpekle anlaşabilir. Soğuktan etkilenir. Serin havalarda kazak giydirilmesi faydalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Bu şirin küçük köpekleri kucakta taşımak kolay olsa da düzenli olarak yürütülürse çok daha sağlıklı ve zinde olacaklardır.

Sağlık, romatizma, soğuk algınlığı ve diş eti sorunları yaşayabilir. Ayrıca, çıkıntılı gözleri nedeniyle gözlerde problem olabilir, örneğin kornea kuruluğu ve glokom karşılaşabileceği göz hastalıklarıdır. Kilo almaya yatkındır. Bu nedenle, beslenmesine özen göstermek gerekir. beslenmesinin özenli yapılmasını gerektiren diğer neden ise bu köpeğin çabuk zehirlenebiliyor olmasıdır.

Özellikle çikolata ve gübre gibi toksin içeren ürünlere karşı tedbirli olunmalıdır. Genellikle sezer yanla doğdukları için yeni doğduklarında vücutları oldukça hassas olur ve ilk yıllarında dikkat edilmezse kırıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yavruların kafa taslarında yumuşak nokta veya "molera" bulunur. Bu çoğu zaman büyüdükçe sertleşmez ya da kapanmaz. Bu nedenle, Kafaları oldukça hassastır ve zedelenmeye müsaittir. Bu nedenle, Chihuahua yavrusuna hayat boyu özen göstermeniz gerekir.

Bakımı, Düz ve kısa tüylü olanı haftalık bakımla temiz tutulabilir. Uzun kürklü olanlar yumuşak tarakla hergün fırçalanmalıdır. Her iki tipte kulak ve gözlerine su kaçırmamaya hassasiyet gösterilme ayda bir yıkanmalıdır. Kulaklar düzenli olarak kontrol edilmeli ve tırnaklar kısa tutulmalıdır. Irk orta derecede tüy döker.

Kullanımı, gürültücü bir köpek olduklarından ve yabancılardan hoşlanmadıklarından doğru eğitimle bekçi köpeği olarak da kullanılabilirler. Lakin popüler ve ekonomik kucak köpeğidir.

Can dostunuzdan zorunlu bir sebepten kaynaklı ayrı kalmanız durumunda, aile ortamında sizi beklerken strese girmeden sizi bekleyecek dönemi psikolojik anlamda yıpranmadan geçirebileceği otel hizmeti konusunda bursa köpek oteli ekibimiz, köpek eğitimi konularında yarıma ihtiyaç duyduğunuz istenmeyen davranış kalıplarının düzeltilmesi sürecinde bursa köpek eğitimi ekibimiz, can dostunuzun ve sizin yanınızda olmaya çalışacaktır.

İletişim

Şivava üretim çiftliği

0532 343 8041

Tayfun Acar

facebook süs köpekleri süs köpeği youtube kanalı süs köpeği

Ana Sayfa

Toy Poodle | Maltese Terrier | Cane Corso | Alman Kurdu | Border Collie | Labrador