Sosis Köpek Dachshund üretim çiftliği

dachshund

Sosis Köpek Dachshund Fiyatları Yavruları

Sosis Köpek, Literatürde tanınan ismi ile Dachshund köpek ırkı alışılmışın çok dışında bir anatomik yapıya sahip olmakla birlikte, duygusallığı ve insanlar ile iletişiminde bir çok köpek ırkını geride bırakmaktadır.

Dachshund, daksund, porsuk köpeği ya da sosis bir av köpeği ırkı olmasının yanı sıra, ilk kez Almanya'da porsuk avı için yetiştirildiğinden bu ismi almış bulunmaktadır. Uygun vücut yapısı ve toprağı sürekli kazma güdüsüyle porsuk yuvalarını açığa çıkarmaktaki başarısı kesinlikle göz ardı edilemeyecek bir noktadadır.

Sosis Köpek Dachshund Yavruları

sosis köpek fiyatları

dachshund köpek

sosis köpek

Sosis köpek fiyatları

Sosis köpek fiyatları şecere durumu ve renklerine göre 3.000.- TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Dachshund

Dachshund kısa bacakları ve uzun gövdesi ile sosis köpek olarak da adlandırılan Dachshund, kalabalık bir av köpeği grubu olan tazıların üyesidir. Tazı denilince aklımıza ince köpekler gelse de aslında tazı köpek ailesi çok geniştir. Bu grupta da Dachshund gibi köpekler, aklımızdaki tazı biçimine aykırı bir fiziki görünümü bulunmaktadır. Dachshund köpek ırkı oldukça sevimli görünüme sahip olup, ülkemizde fazla tanınmaması ile birlikte, bu ırkı bakmaya başlayanlar için son derece olumlu geri yansımalar bildirilmektedir.
Özellikleri
Sosis köpek özellikleri Kısacık bacakları ve uzun gövdesi sebebiyle “sosis köpek" olarak da tanınan Dachshund kalabalık bir av köpeği gurubu olan tazıların üyesidir. Evet, tazı denilince çoğumuzun gözünün önüne uzun, ince köpekler gelse de aslında tazı köpek grubu çok geniştir ve bu grupta Dachshund gibi aklımızdaki tazı imgesinden çok farklı görünüme sahip birçok köpek ırkı yer alır. Sosis köpek inanılmaz sevimli görünümü ve neşeli karakteri ile ülkemizde de çok sevilen köpek cinslerinden biri.
Standartları
Dachshund uzun vücudu ve kısa bacakları ile dikkat çeken, kaslı ve güçlü bir köpektir. Vakur bir duruşu ve zeki bir ifadesi vardır. Uzun ve hafifçe kubbeli bir kafatası, üçgen şeklinde büyük ve düşük kulakları, uzun bir burnu ve oldukça güçlü dişleri vardır. (Dachshund'da genellikle 42 diş bulunur). Gözleri oval, koyu kızıl veya kahverengi-siyahtır. Boyun uzun, kaslı yapıdadır ve kavis yapmadan omuzlarla birleşir.Göğüs yapısı geniş, göğüs kemiği çıkıntılı, karın içe doğru gergindir. Kuyruğu uzundur ve sırtla aynı hizada taşınır.

Dachshund köpek ırkı Smooth Dachshund, Wirehaired Dachshund,  Longhaired Dachshund olmak üzere üç farklı yapısı bulunmaktadır. Bu alt tipler kendi içinde boyut olarak standart, minyatür ve toy olarak üç alt sınıfa ayrılırlar. Smooth Dachshund kürkü kısa, parlak ve düz tüylüdür. Bu türler tekrenkli, iki renkli veya benekli olmak üzere üç farklı görünüme sahiptirler. Tek renkli Dachshund kızıl veya krem rengi olup, göğüs bölgesinde küçük bir miktar beyaz renk kabul edilir.

Ayrıca düz renkli Dachshund ırkının siyah veya koyu renkte bantlı olanları da kabul edilmektedir. İki renkliler, temel renk olarak siyah, çikolata, gri veya açık kahverengi olup, gözlerin üzeri, çene kenarları, alt dudak, kulakların iç köşesi, göğüs, ön bacakların içi ve arkası, patiler, anüs, ve kuyruğun ilk yarısının alt yüzü ten rengidir. Göğüste aynı şekilde beyaz renk görülebilir. Benekli Dachshund köpek ırkı kabul edilen her renkte olabilir, koyu ton üzerine açık tonda benekler vardır. Beneklilerin bir çeşidi de benekli desene ek olarak değişen miktarlarda beyaz renklerin olmasıdır.

Wirehaired Dachshund çene, kaşlar ve kulaklar dışında vücudun tamamı kaba, sert, kısa ve sık tüylerden oluşan bir dış tabakaya sahiptir. Alt tabaka ise yumuşak tüylerden oluşur. Kaşlar ve çenede belirgin aksesuar tüyler vardır. Kulaklarda tüyler daha kısa ve yumuşaktır. Renk olarak genellikle yabandomuzu rengi sık görülse de, siyah-beyaz, kızılın tonları, ve diğer tüm renkler kabul edilir. Göğüste bir miktar beyaz kabul edilir fakat arzu edilmez. Longhaired (uzun tüylü) Dachshund, parlak ve hafif dalgalı yapıda tüylere sahiptir.

Bu tüyler boyun altı, göğüs, karın, bacak arkaları ve kulaklarda daha uzundur. Tüm vücutta uzun tüylerin olması istenmez. Kuyruktaki tüyler çok uzundur ve bayrak görüntüsü oluşturur. Renk seçenekleri kısa tüylü Dachshund ırkında olduğu gibidir.

İletişim

Dachshund sosis köpek üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter süs köpekleri  süs köpekelri youtube kanalı  bursa köpek çiftliği

Ana Sayfa

süs köpeği