Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Süs Köpeği Cinsleri

süs köpeği cinsleri

Süs Köpeği Köpekleri Cinsleri ve Fiyatları

Süs Köpeği Cinsleri. Dünya üzerinde 500 e yakın olarak bilinmektedir. Literatürde birçok ırkın kendine münhasır görevleri bulunmakla beraber (av köpekleri gibi), Süs köpeği cinslerini ve süs köpeği fiyatlarını her ırkın kendi sayfasında bulabileceksiniz. Süs köpeği cinsleri herhangi bir iş için değil insanlara dostluk yapmaları için yetiştirilmiş köpek ırkları dır. Süs köpekleri fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizde her ırkın kendi sayfasında sahiplenme fiyatları hakkında tahmini fiyatlar yazılmıştır.

Ülkemizde süs köpeği olarak adlandırılmış olsalar da dünyanın diğer yerlerinde refakatçi köpekler ya da oyuncak köpekler ismiyle bilinen bu ırkların büyük kısmı geçmişte soylulara eşlik etmeleri için yetiştirilmiştir ve saraylıların köpekleri olmuşlardır. Karşınızda hem dünyada hem de ülkemizde çok popüler olan süs köpekleri

Süs Köpeği Cinsleri

Toy Poodle : Toy Poodle yavruları Dünyada en çok tanınan bir ırk konumundadır. Toy Poodle yavrusu ilk kez Almanya2da üretmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa'da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle birlikte Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler. Toy Poodle Yavrusu erişkin olması durumunda 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar. toy poodle fiyat tabanı 3500 TL den başlamakla birlikte şecere ve rengine göre yukarı yönde seyretmektedir. suskopegi.com üretim çiftliğimizde toyu poodle üretimi yapılmaktadır.
 
Yorkshire Terrier İngiltere kökenli bir köpek cinsi olan yorkshire teriyeri hem en popüler süs köpeklerinden biri hem de en küçük köpek cinsleri arasında yer alıyor. Yükseklikleri ortalama 18 santim, ağırlıkları en fazla 3,5 kilo olan bu minik köpeklerin tüyleri ise kelimenin tam manası ile ipek gibidir. Alerjiye neden olma riskinin düşük olmasıyla da tanınan Yorkshire terrier köpeklerin karakterleri süs köpeklerinin geliştirilme amacına yani insana dostluk etmeye ve hep insanların yanında olmaya da çok uygun. Bu ufak köpekler insanlarına inanılmaz bağlıdırlar, küçük olmaları sayesinde sahipleri ile birlikte her yere gidebilmeleri de yorkshire terrier yavru köpeklerin en önemli artıların dan biridir, yorkshire terrier fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz. yorkshire terrier fiyatları 2000 TL den başlamaktadır. yorkshire terrier teacup
 
Maltese Terrier özellikleri : Beyaz tüyleri ile tanınan Maltese terrier de çok eski bir köpek ırkı ve süs köpeği cinsleri arasında en popüler olan köpek ırkıdır. Maltese terrier fiyatları diğer süs köpekleri ırklarına göre daha uygun bir konumdadır. Bazıları bir kilodan bile daha hafif olan maltese terrier yavruları için kucak köpeği tanımı tam uyuyor, zira bu ufaklıklar da insanları ile birlikte her yere gidebilen köpekler. Sadece küçük boyutu değil yumuşak ve uyumlu karakteri de maltese terrier teacup köpekler ile her yere gidebilmeyi kolaylaştırıyor. Ancak bu süs köpekleri de çocuklarla anlaşma konusunda pek başarılı değiller, yani Malta terrieri de aslında tek bir insana bağlanıp onunla yaşamaya daha uygun bir ırk. maltese terrier yavrusu fiyatları 1800 TL den başlamaktadır. süs köpekleri
 
Fransız Bulldog özellikleri : Fransız bulldog ırkı çok kaslı bir ırk kaslı ve yüz ve burun basık bir yapıya sahip olan kısa tüylü bir süs köpeği ırkıdır. Fransız Bulldog ırkı ne çok sıcağı ne çok soğuk iklimi sevmezler. Apartman daireleri için son derece uygun bir ırk konumundadırlar. Fransız Bulldog ırkında, siyah beyaz, mavi, siyah, beyaz, black and tan, çikolata gibi çok renkli bir tüy rengi bulunmaktadır. Fransız bulldog yavruları çocuklarla herhangi bir problemi olamamasının yanında diğer ırklarla aralarının çok iyi olduğu söylenemez. Fransız Bulldog ırkı 10 ile 12 sene arasında ömürleri bulunmakla beraber, deri hastalıklarına karşı hassas durumdadır. Fransız Bulldog ırkı inatçı bir yapıya sahip olmasının yanında itaat eğitimlerine son derece olumlu cevap vermekle beraber, öz güveninden dolayı bulunduğu bölgeyi son derece koruma meyillidir. fransız bulldog yavrusu fiyatları 1800 TL den başlamaktadır. Fransız bulldog fiyat
 
Shih Tzu : Shih Tzu ırkı boyutu itibari ile dairede bakmak için son derece uygundur. Shih Tzu Yavrusu sevimli görünümü ve cana yakınlığı ile her zaman etrafına olumlu bir  hava vermektedir. Shih Tzu Yavrusu küçük ve dayanıklı bir köpektir. Shih Tzu çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptir. Son derece vakur bir görünümü olan Shih Tzu yavrunun burun üzerinden yukarı doğru büyüyen tüyleri ırka özgü yüz ifadesini ve saç şeklini oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne doğru uzayan bu tüyler nedeniyle "krizantem (kasımpatı) suratlı köpek olarak da adlandırılır. şitsu ırkının kafatası yuvarlaktır, belirgin bıyık ve sakal oluşumu gözlenir. Shih Tzu fiyat ülkemizde 1800 TL den başlamakla birlikte şecere durumuna ve renk albenisine göre 4000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 
Pug : Pekinez gibi Çin kökenli bir ırk olan pug yavru burunları da aynı Pekinez ırkı gibi basık ve gözleri kocamandır. Ağırlıkları 6,5-8 kilo arasında, yükseklikleriyse 25-33 santim arasında değişen pug yavruları listemizdeki diğer süs köpeklerinden farklı olarak çocuklarla kurdukları harika ilişkiler sayesinde aile köpeği olmaya çok uygundurlar. Mops sülalesinde pug siyah renkli olan diğer renge göre pug fiyatı yüksektir. Son derece uyumlu olan bu köpekler sadece çocuklarla değil diğer köpeklerle ve kedilerle de çok iyi anlaşırlar. Tembel olarak tanımlanabilecek bir yapıları olan pug yavrusu insanları ile birlikte her yere gidebilecek birer dostturlar. Bu köpeklerin de basık burunları sebebiyle sağlık sorunlarına yatkınlığı vardır ne yazık ki. pug yavrusu fiyatları 1800 TL den başlamaktadır.
 
Chihuahua (Şivava:) : Ülkemizde bilinen diğer ismi ile şivava yavrusu elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak bir köpektir. Şivava köpek yavrusu yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. şivava yavru köpek ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. Chihuahua yavrularının kafa taslarında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır. Chihuahua Şivava köpek ırkının açık kahve, sarı, kestane rengi, gümüş rengi ve çelik grisi başta olmak üzere her renk olabilir. Chihuahua yavrusu düz sırtı ve yere dik basan bacakları ile göründüğünden daha dayanıklıdır. chihuahua yavrusu fiyatları 2000 TL den başlamaktadır.
 
Minyatür Schnauzer : Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken bir ırktır. Minyatür Schnauzer kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir, Minyatür Schnauzer ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir. Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir. Uzun bir burun yapısı vardır, burun ucu siyah renktedir.
 
Cavalier king charles spaniel: Küçük ve güzel bir köpek olan Cavalier King Charles düz bir kafatasına ve konik bir burun yapısına sahiptir. Gözleri yuvarlak ve canlı, fakat dışa çıkıntılı değildir. Cavalier King Charles Spaniel  Kulakları uzun, düşük ve tüylüdür. Uzun, ipeksi güzel bir kürke sahiptir. Tüy yapısı uzun, ince, düz veya hafif dalgalıdır. Kürk rengi siyah-ten, tricolor (üç renk) veya Blenheim denen inci beyazı üzerine koyu kestane renklerde olabilir. Blenheim köpeklerde baş üzerinde kulakların arasında koyu kestane renk olması arzu edilir. Kuyruk isteğe bağlı olarak kısaltılabilir, fakat normal uzunluğun 1/3 ünden kısa olmamalıdır.
 
Amerikan Cocker : Cocker orta uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan bir ırktır. Baş sanki bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir. Cocker ağız ve çene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Cocker Yavrusu, dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir. Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir. Cocker ırkı vücudu kompakt bir yapıda, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre biraz daha aşağıya meyillidir. Cocker Yavru ırkında ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür. Amerikan cocker yavrusu, arka bacakların, ön bacaklardan bağımsız, meyilli güzel bir duruşu vardır.
 
Papillon : Papillon, sırtta kıvrık taşınan uzun ve tüylü bir kuyruğu vardır. Bu nedenle Papillon köpek ırkına bir zamanlar Sincap Spaniel denirdi. Papillon ırkı, uzun gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülür. Beyaz kürkün üzerindeki lekeler her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplamalıdır. Papillon, kelebek benzeri kulakları ya dik ya da düşük taşınır. Bu tür kulaklara Phalene denir. Belirgin bir beyaz burun bandı vardır. Papillon yavrusu zeki ve dikkatli bir ifadeye sahiptir. Papillon ırkının burun kısmı kısa ve çok az sivridir. Papillon köpek ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur. Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir.
 
Bichon Frise : Bichon Frise ev ortamında köpek tüyüne alerjisi olanlar için son derece uygun bir köpektir. Bichon Frise Yavrusu 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı bir köpektir. Bichon Frise Yavrusu ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir. Bichon Frise Yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frise tüy bakımı ona yuvarlak bir görüntü verecek şekilde yapılır. Bichon Frise Yavrusu ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta bir yüze sahiptir. Bichon Frise yavrusunun alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Bichon Frise fiyatları süs köpekleri ırkları arasında normal bir seviyedir.
 
Pekinez : Pekinez köpek ırkı ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz renkli Pekinez ırkıdır. Pekinez Beyaz rengi en fazla talep gören renktir. Pekinez ırkı Çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir. Pekinez ırkı yoğun e uzun bir tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial Pekinez olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmekle birlikte pekinez fiyat bu cinste bir miktar daha yüksektir. Pekinez ırkı biraz sert bir mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan bir ırk konumundadır. Pekinez ırkı özellik le çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken bir ırktır. Pekinez Yavru
 
Pincher : Pincher yavru köpek küçük, kompakt, adaleli ancak zarif bir köpektir. Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir. Ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Patiler küçük ve kedi varidir. Çeneler güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir. Minyatür Pincher köpek ırkının kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Köpek kendine has bir şekilde adımlarını yüksek atar. Pincher köpek ırkı kendine güvenen ve başına buyruk küçük bir köpektir. Pincher, bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük bir köpek vücudunda büyük bir köpek kalbi taşır, minyatür pincher orta derecede bir koruma güdüsü vardır. Minyatür Pinscher
Boo : Günümüzün fenomen köpeği pomeranian boo. Son zamanlarda herkesin özellikle de bayanların ve çocukların hayalini süsleyen teddy bear teacup pomeranian boo halk dilinde BOO olarak daha yaygın bilinen süs köpeği ırkı. Bir oyuncaktan farksız sevimli, derece şirin ve güzel mi güzel Pomeranian boo yavruları. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandırdığını tahmin edebiliyorum. Son zamanların en çok tercih edilen ve bir o kadar da orijinallerinin rakamı maalesef ki yüksek Boo fiyatları tabiri caizse dudak uçuklatmak tadır. Netice olarak, safkan bir pomeranian yavrusu edinme hayalimiz var ise, araştırmamız gereken önemli konu, Pomeranian boo köpek fiyatları araştırmak yerine pomeranian boo ırkının erişkin olması durumunda elde edeceği görsellik olmalıdır.
 
 Tüysüz Çin Köpeği : Çin creste cinsi köpekler ev ortamına oldukça uygun olduklarından dolayı aşırı sıcak havalara oldukça dayanıklı olabilme özelliklerinin tam tersine soğuk havalarda da bir o kadar dayanıksız köpek ırkıdır. Öte yandan her ne kadar küçük ve evcil hayvanlar olsalar bile bekçi köpekliği yapma konusunda da içgüdüsel yetenekleri bulunmaktadır. Tüysüz Çin Köpeği ırkının bakımları konusunda en çok dikkat edilmesi gereken durum soğuk havalara karşı oldukça fazla hassasiyetlerinin olmasıdır. Olabildiği kadar sıcak bir ortamda yaşam standartları sunulması onlar için son derece olumlu olacaktır.  İnsanlar ile 7 den 70 e her yaş grubu ile iletişim kurmayı ve onlar ile vakit geçirmeyi severler.
 

Sosis Köpek, Literatürde tanınan ismi ile Dachshund köpek ırkı alışılmışın çok dışında bir anatomik yapıya sahip olmakla birlikte, duygusallığı ve insanlar ile iletişiminde bir çok köpek ırkını geride bırakmaktadır. Dachshund, daksund, porsuk köpeği ya da sosis bir av köpeği ırkı olmasının yanı sıra, ilk kez Almanya'da porsuk avı için yetiştirildiğinden bu ismi almış bulunmaktadır. Uygun vücut yapısı ve toprağı sürekli kazma güdüsüyle porsuk yuvalarını açığa çıkarmaktaki başarısı kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir noktadadır.

Süs Köpekleri Fiyatları

Süs köpekleri fiyatları ülkemizde 2.500.- TL ile 30.000.- TL arasında değişiklik göstermektedir. Süs köpekleri fiyatları arasındaki 10 kata yakın bir farklılık bulunmasının nedenleri, bazı ırkların özelliklerinin diğerlerine göre çok farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Şöyle ki, bazı süs köpeği ırklarının özellikleri arasında anti alerjik olmaları, tüy dökmüyor olmaları, koku yapmıyor olmaları gibi özelliklerin yanında erişkin oldukları ulaşabilecekleri boyutları da fiyat skalalarını etkilemektedir.

süs köpeği

Süs Köpeği sitemizde her ırka ait süs köpekleri fiyatını bulabileceksiniz.

süs köpeği

İletişim

Süs Köpekleri üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 - 0532 343 8041

Bizi Takip Edin

facebook twitter instagram

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa