Süs Köpeği cinsleri üretim çiftliği

süs köpeği cinsleri

Süs Köpeği Cinsleri

Süs köpeği cinsleri üretim ve satış çiftliğinden, safkan ırk garantili microchipli ve sözleşmeli süs köpeği cinsleri yavrularımız hakkında güncel bilgi almak için bizi arayınız.

süs köpeği cinsleri maltese terrier yorkshire terrier toy poodle fransız bulldog şitsu pug chihuahua cavalier king charles bichon frise cocker papillon pekinez boo süs köpeği cinsleri

Süs köpeği cinsleri herhangi bir iş için değil insanlara dostluk yapmaları için yetiştirilmiş ırkları dır. Süs köpeği fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizde her ırkın kendi sayfasında sahiplenme fiyatları hakkında tahmini fiyatlar yazılmakla beraber büyümeyen köpek fiyatı gibi konularda bizimle iletişime geçiniz.

Ülkemizde süs köpeği olarak adlandırılmış olsalar da dünyanın diğer yerlerinde refakatçi ya da oyuncak ismiyle bilinen bu ırkların büyük kısmı geçmişte soylulara eşlik etmeleri için yetiştirilmiştir ve saraylıların köpeği olmuşlardır. Karşınızda hem dünyada hem de ülkemizde çok popüler olan süs köpeği cinsleri

Süs Köpeği Cinsleri Özellikleri

Toy Poodle Toy Poodle yavruları Dünyada en çok tanınan ırk konumundadır. Toy Poodle yavrusu ilk kez Almanya2da üretmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa'da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle beraber Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler.

Toy Poodle Yavrusu erişkin olması durumunda 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar. toy poodle fiyatları tabanı 9.000 TL den başlamakla beraber şecere ve rengine göre yukarı yönde seyretmektedir. suskopegi.com üretim çiftliğimizde toyu poodle üretimi yapılmaktadır.

Yorkshire Terrier İngiltere kökenli cins olan yorkshire teriyeri hem en popüler süs köpeğinden biri hem de en küçük cinsleri arasında yer alıyor. Yükseklikleri ortalama 18 santim, ağırlıkları en fazla 3,5 kilo olan bu yavrunun tüyleri ise kelimenin tam manası ile ipek gibidir. Alerjiye neden olma riskinin düşük olmasıyla da tanınan Yorkshire terrier karakterleri süs köpeği cinslerinin geliştirilme amacına yani insana dostluk etmeye ve hep insanların yanında olmaya da çok uygun.

Bu ufak cinsler sahiplerine inanılmaz bağlıdırlar, küçük olmaları sayesinde sahipleriyle beraber her yere gidebilmeleri de yorkshire terrier yavru cinsinin en önemli artıların dan biridir, yorkshire terrier fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz. yorkshire terrier fiyatları 2000 TL den başlamaktadır. yorkshire terrier teacup

Maltese Terrier: Beyaz tüyleriyle tanınan Maltese terrier de çok eski süs köpeği cinsleri arasında en popüler olan süs köpeği cinsidir. Maltese terrier fiyatları diğer ırklara göre daha uygun konumdadır. Bazıları 1 kilodan daha hafif olan maltese terrier yavruları için kucak köpeği tanımı tam uyuyor, zira bu ufaklıklar da sahipleriyle beraber her yere gidebilen cinslerdir.

Sadece küçük boyutu değil yumuşak ve uyumlu karakteri de maltese terrier teacup köpekler her yere gidebilmeyi kolaylaştırıyor. Ancak bu cins çocuklarla anlaşma konusunda pek başarılı değildirler, yani Malta terrieri de aslında tek insana bağlanıp onunla yaşamaya daha uygun ırk. maltese terrier yavrusu fiyatları 1800 TL den başlamaktadır.

Fransız Bulldog ırkı çok kaslı ırk kaslı ve yüz ve burun basık yapıya sahip olan kısa tüylü cins konumundadır. Fransız Bulldog ırkı ne çok sıcağı ne çok soğuk iklimi sevmezler. Apartman daireleri için son derece uygun bir ırk konumundadırlar.

Fransız Bulldog ırkında, siyah beyaz, mavi, siyah, beyaz, black and tan, çikolata gibi çok renkli bir tüy rengi bulunmaktadır. Fransız bulldog yavruları çocuklarla herhangi bir problemi olamamasının yanında diğer ırklarla aralarının çok iyi olduğu söylenemez. Fransız Bulldog ırkı 10 - 12 sene arasında ömürleri bulunmakla beraber, deri hastalıklarına karşı hassas durumdadır.

Fransız Bulldog ırkı inatçı bir yapıya sahip olmasının yanında itaat eğitimlerine son derece olumlu cevap vermekle beraber, öz güveninden dolayı bulunduğu bölgeyi son derece koruma meyillidir. fransız bulldog yavrusu fiyatları 1800 TL den başlamaktadır. Fransız bulldog fiyatları

Shih Tzu Shih Tzu ırkı boyutu itibariyla dairede bakmak için son derece uygundur. Shih Tzu Yavrusu sevimli görünümü ve cana yakınlığı her zaman etrafına olumlu bir  hava vermektedir. Shih Tzu Yavrusu küçük ve dayanıklı bir cinstir. Shih Tzu çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptir.

Son derece vakur bir görünümü olan Shih Tzu yavrunun burun üzerinden yukarı doğru büyüyen tüyleri ırka özgü yüz ifadesini ve saç şeklini oluşturur. Yüzün ortasından başlayıp her yöne doğru uzayan bu tüyler nedeniyle "krizantem (kasımpatı) suratlı olarak da adlandırılır. şitsu ırkının kafatası yuvarlaktır, belirgin bıyık ve sakal oluşumu gözlenir. Shih Tzu fiyatları ülkemizde 1800 TL den başlamakla birlikte şecere durumuna ve renk albenisine göre 4000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Pug: Pekinez yavru gibi Çin kökenli bir ırk olan pug yavru burunları da aynı Pekinez ırkı gibi basık ve gözleri kocamandır. Ağırlıkları 6,5-8 kilo arasında, yükseklikleriyse 25-33 santim arasında değişen pug yavruları listemizdeki diğer süs köpeği cinslerinden farklı olarak çocuklarla kurdukları harika ilişkiler sayesinde aile köpeği olmaya çok pug köpek uygundurlar.

Mops sülalesinde pug siyah renkli olan diğer renge göre pug fiyatı yüksektir. Son derece uyumlu olan bu cinsler sadece çocuklarla değil diğer süs köpeği cinsleri ile ve kedilerle de çok iyi anlaşırlar. Tembel olarak tanımlanabilecek yapıları olan pug yavrusu insanları ile beraber her yere gidebilecek birer dostturlar. Bu köpeğinde basık burunları sebebiyle sağlık sorunlarına yatkınlığı vardır ne yazık ki. pug fiyatları 1800 TL den başlamaktadır.

Chihuahua Şivava Ülkemizde bilinen diğer ismi ile şivava yavrusu elma biçimli kafası ve küçük çıkık burnu ile ufak cinsleridir. Şivava köpeğ yavru yuvarlak, büyük ve çok koyu bazen de koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renkte gözleri vardır. şivava yavru köpeği ırkının ayırt edici özelliği olan kulakları dik taşınır. 

Chihuahua kafa taslarında yumuşak nokta veya molera bulunur. Bu boşluk erişkinliğe ulaşıldığında kendiliğinden kapanır. Vücut, yüksek olmaktan çok hafifçe daha uzun ve tıknazdır. Kuyruk sırtta orak biçiminde taşınır. Yaygın kısa tüylü tipinin yanı sıra uzun tüylüsü de vardır chihuahua yavru

Chihuahua Şivava köpeği ırkının açık kahve, sarı, kestane rengi, gümüş rengi ve çelik grisi başta olmak üzere her renk olabilir. Chihuahua yavrusu düz sırtı ve yere dik basan bacakları ile göründüğünden daha dayanıklıdır. Chihuahua fiyatları 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Minyatür Schnauzer kare şeklinde küçük vücudu, uzun dikdörtgen şeklinde kafatası, belirgin sakal, bıyık ve kaş oluşumu ile karakterize ve farklı kürk yapısı ile dikkat çeken ırktır. Minyatür Schnauzer kalın, çıkıntılı kaşlar ve bıyıklar genellikle kafatasının şeklini vurgulayacak biçimde kesilerek şekillendirilir, Minyatür Schnauzer ön bacakları oldukça düzdür. Genellikle kuyruk kısa kesilir.

Kulaklar doğal bırakıldığında öne doğru kıvrılarak düşer. Kesileceği zaman dik duracak şekilde olması tercih edilir. Uzun burun yapısı vardır, burun ucu siyah renktedir. Minyatür schnauzer fiyatları

Cavalier king charles spaniel Küçük ve güzel süs köpeği Cavalier King Charles düz kafatasına ve konik burun yapısına sahiptir. Gözleri yuvarlak ve canlı, fakat dışa çıkıntılı değildir. Cavalier King Charles Spaniel Kulakları uzun, düşük ve tüylüdür. Uzun, ipeksi güzel kürke sahiptir.

Tüy yapısı uzun, ince, düz veya hafif dalgalıdır. Kürk rengi siyah-ten, tricolor (üç renk) veya Blenheim denen inci beyazı üzerine koyu kestane renklerde olabilir. Blenheim köpeklerde baş üzerinde kulakların arasında koyu kestane renk olması arzu edilir. Kuyruk isteğe bağlı olarak kısaltılabilir, fakat normal uzunluğun 1/3 ünden kısa olmamalıdır. King charles fiyat skalası ile ilgili bilgi almak için bizimle lütfen iletişime geçiniz. cavalier king charles fiyatları

Amerikan Cocker Cocker orta uzun, ipeksi, bol tüylere sahip güzel uzun kulakları olan ırktır. Baş sanki heykeltıraşın elinden çıkmış gibi keskin hatlarla bellidir. Cocker ağız ve çene yapısı derin, biraz uzuncadır. Üst dudaklar aşağı doğru sarkarak alt çeneyi olduğu gibi kapatır. Cocker Yavrusu dişler güçlü ve görüntüsü hoştur.Fakat diğer renklerde burun siyah veya kahverengi olabilir.

Gözler hep ileriye bakar gibidir ve göz kenarları hafifçe ovaldir. Cocker ırkı vücudu kompakt yapıda, arka tarafı kısa görünüşlü ve ön tarafa göre biraz daha aşağıya meyillidir. Cocker Yavru ırkında ön bacaklar uzun ve kemikli görünüşlüdür. Amerikan cocker yavrusu, arka bacakların, ön bacaklardan bağımsız, meyilli güzel duruşu vardır. cocker fiyat bilgisi ile ilgili bizimle iletişime geçiniz lütfen. Cocker fiyatları

Papillon Papillon, sırtta kıvrık taşınan uzun ve tüylü kuyruğu vardır. Bu nedenle Papillon köpeği ırkına bir zamanlar Sincap Spaniel denirdi. Papillon ırkı, uzun gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülür. Beyaz kürkün üzerindeki lekeler her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplamalıdır.

Papillon, kelebek benzeri kulakları ya dik ya da düşük taşınır. Bu tür kulaklara Phalene denir. Belirgin beyaz burun bandı vardır. Zeki ve dikkatli ifadeye sahiptir. Papillon ırkının burun kısmı kısa ve çok az sivridir. Papillon köpeği ırkına bazen kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği de denir. Göründüğü kadar narin olmayan bu ırk zeki, canlı ve sevgi doludur.

Dışarıda oyun oynamaya bayıldığı gibi ev içinde de sessizce sahibine eşlik eder. Sahibini çok sahiplenip yabancılara karşı korumacı davranabilir, Papillon fiyatları bilgisi hakkında bizimle iletişime geçiniz.

Bichon Frise Bichon Frise ev ortamında tüye alerjisi olanlar için son derece uygun köpek cinsidir. Bichon Frise Yavrusu 7-10 cm uzunluğundaki yumuşak ipeksi alt kürk ve çok sıkı olmayan kıvırcık dış kürkü ile çifte kürke sahip sevimli tüy yumağı köpektir. Bichon Frise Yavrusu ırkının bu tüyleri alerjik değildir. Bichon Frise genellikle tamamen beyazdır, fakat gri ya da kayısı rengi tüyler de kabul edilir.

Bichon Frise Yarışmalarda poodle kesimli ya da sadece yüz ve ayaklarda kesimin yapıldığı uzun tüylü köpek olarak sergilenebilir. Bichon Frise tüy bakımı ona yuvarlak görüntü verecek şekilde yapılır. Bichon Frise Yavrusu ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta yüze sahiptir. Bichon Frise yavrusunun alın çıkıntısı belli belirsiz göze çarpar. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Bichon Frise fiyatları süs köpeği cinsleri arasında normal seviyedir.

Pekinez Pekinez köpek ırkı ülkemizde gri siyah gibi renklerinin olmasının yanında, popüler olan beyaz renkli Pekinez ırkıdır. Pekinez Beyaz rengi en fazla talep gören renktir. Pekinez ırkı Çin ırkından gelmektedir. Pekinez ilk üretildiği zamanlarda sadece imparator ailesi beslemesine müsaade edilmiştir.

Pekinez ırkı yoğun e uzun tüy yapısına sahiptir. grubunda Pekinez ırkında imperial Pekinez olarak adlandırılan grupta hiç burun yok denilecek kadar az görülmekle beraber Pekinez fiyat bu cinste bir miktar daha yüksektir. Pekinez ırkı biraz sert mizaca sahiptir, özellikle sahibini sahiplendikten sonra boyuna posuna bakmadan sahibinin yüksek derece korumaya çalışan cins konumundadır. Pekinez ırkı özellikle çok küçük yaşlarda çocukları bulunan ailelerde özellikle dikkatli seçilmesi gereken ırktır. Pekinez fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçiniz.

Pincher Pincher yavru köpek küçük, kompakt, adaleli ancak zarif köpek cinsidir. Sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimlidir. Ön bacaklar yere dik basar ve birbirine paraleldir. Patiler küçük ve kedi varidir. Çeneler güçlü ve bedenin kalanı ile orantılıdır. Dişler makas ısırışı ile kapanır. Parlak koyu renkli gözler ovaldir.

Minyatür Pincher köpek ırkının kısa ve bakımı kolay kürkü siyah ve ten rengi ya da kahverengi olabilir. Köpek kendine has şekilde adımlarını yüksek atar. Pincher köpek ırkı kendine güvenen ve başına buyruk küçük köpektir. Pincher, bu mağrur ve aşırı cesur köpek havlamayı sever. Sahibine çok sadıktır. Zeki, yaşam dolu ve cesurdur. Küçük köpek vücudunda büyük köpek kalbi taşır, minyatür pincherorta derecede koruma güdüsü vardır. Pincher fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Boo Günümüzün fenomen köpeği pomeranian boo. Son zamanlarda herkesin özellikle de bayanların ve çocukların hayalini süsleyen teddy bear teacup pomeranian boo halk dilinde boo köpek olarak daha yaygın bilinen süs köpeği ırkı. Oyuncaktan farksız sevimli, derece şirin ve güzel mi güzel Pomeranian boo yavruları. İnternette görselinin bile sizi ne derece heyecanlandırdığını tahmin edebiliyorum.

Son zamanların en çok tercih edilen ve bir o kadar da orijinallerinin rakamı maalesef ki yüksek boo fiyatları tabiri caizse dudak uçuklatmak tadır. Netice olarak, safkan pomeranian yavrusu edinme hayalimiz var ise, araştırmamız gereken önemli konu, boo köpek fiyatları araştırmak yerine pomeranian boo ırkının erişkin olması durumunda elde edeceği görsellik olmalıdır.

Tüysüz Çin Köpeği Çin creste cinsi köpek cinsleri ev ortamına oldukça uygun olduklarından dolayı aşırı sıcak havalara oldukça dayanıklı olabilme özelliklerinin tam tersine soğuk havalarda da o kadar dayanıksız köpek ırkıdır. Öte yandan her ne kadar küçük ve evcil hayvanlar olsalar bile bekçi köpekliği yapma konusunda da içgüdüsel yetenekleri bulunmaktadır.

Tüysüz köpek ırkının bakımları konusunda en çok dikkat edilmesi gereken durum soğuk havalara karşı oldukça fazla hassasiyetlerinin olmasıdır. Olabildiği kadar sıcak ortamda yaşam standartları sunulması onlar için son derece olumlu olacaktır.  İnsanlar ile 7 den 70 e her yaş grubu ile iletişim kurmayı ve onlar ile vakit geçirmeyi severler.

Sosis Köpek Literatürde tanınan ismi ile Dachshund köpek ırkı alışılmışın çok dışında anatomik yapıya sahip olmakla beraber, duygusallığı ve insanlar ile iletişiminde bir çok köpek ırkını geride bırakmaktadır. Dachshund, daksund, porsuk köpeği ya da sosis av köpeği ırkı olmasının yanı sıra, ilk kez Almanya'da porsuk avı için yetiştirildiğinden bu ismi almış bulunmaktadır. Uygun vücut yapısı ve toprağı sürekli kazma güdüsüyle porsuk yuvalarını açığa çıkarmaktaki başarısı kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir noktadadır. Sosis köpeği fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.

Süs Köpeği Fiyatları

Ülkemizde Süs köpeği fiyatları 2.500.- TL ile 30.000.- TL arasında değişiklik göstermektedir. Süs köpeği fiyatları arasındaki 10 kata yakın bir farklılık bulunmasının nedenleri, bazı ırkların özelliklerinin diğerlerine göre çok farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Şöyle ki, bazı süs köpeği ırklarının özellikleri arasında anti alerjik olmaları, tüy dökmüyor olmaları, koku yapmıyor olmaları gibi özelliklerin yanında erişkin oldukları ulaşabilecekleri boyutları da fiyat skalalarını etkilemektedir.Bursa Köpek Çiftliği

İletişim

Süs köpeği cinsleri üretim çiftliği

Bursa

05323438041

Tayfun Hoca

intagram süs köpekleri  facebook süs köpeği  twitter süs köpekleri  süs köpeğibyoutube kanalı  süs köpeği pinterest kanalı