Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Toy Poodle

toy poodle

Toy Poodle Fiyatları Red Yavru

Toy poodle Dünyada en çok tanınan bir ırk konumunda olup, tüy dökmeyen, koku yapmayan ve anti alerjik özelliklerinden dolayı bahçesiz ve köpek kılına karşı alerjisi olan evlerde beslenmesi son derece uygundur. Lakin son derece sevimli ve anti alerjik olması büyük dezavantaj sağlamasının yanında toy poodle fiyatları diğer süs köpeklerine nazaran yüksek olmasına nazaran toy poodle red en tercih edilenidir.

ilk kez Almanya da üretilmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle birlikte Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler. Erişkin olması durumunda 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar.

Toy Poodle fiyat, ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde maalesef ki Pandemi sürecinde ülkeler arası ticaretlerin durma noktasına gelmesi, evcil hayvanların ithalat ve ihracatının salgın hastalıklardan dolayı yok denecek derecede azalması toy poodle fiyatlarının alışılmış sahiplenme değerlerinin üzerinde seyretmesine neden olmuştur.

Meslek hayatım boyunca ırk ve karakteristik yapısını hayranlıkla seyrettiğim süs köpeği ırklarından bir tanesidir. Tüy dökmeyen ve anti alerjik poodle ırkı her şeyden önce dahil olduğu ailenin tüm fertleri ile son derece uyum içerisinde anlaşabilme özelliği beni son derece mutlu etmiştir. Her ne kadar ülkemizde sahiplenme fiyatları yüksek olsa da, bu sevimli süs köpeği ırkı ile yaşamaya başladıktan sonra sahiplenme maliyetinin neden bu kadar yüksek olması noktasında anlaşılır olduğunu sanırım göreceksiniz.

toy poodle yavru

Toy Poodle Fiyatları

toy poodle fiyatları

 

Toy poodle fiyatları 9.000.- TL ile 25.000.- TL arasında değişmekte olup, fiyat skalasını belirleyen faktörler rengine ve şecere durumuna göre değişiklik göstermektedir. Toy poodle red olarak nitelendiren koyu kırmızı görünümlü olanı en fazla tercih edileni ve fiyatı da yüksek olandır.

Toy poodle tüm dünyada yaşanan Pandemi öncesi fiyat tabanı 4.000 TL 9.000 TL arasında olmakla birlikte Pandemi sonrası, toy poodle fiyatları 9.000 TL. den başlayarak şecere, renk ve erişken olması durumunda ulaşacağı yüksekliğe göre (toy, mini, standart), 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Toy poodle red fiyatları ülkemizde sahiplenme talebinin yeteri kadar karşılanamamasının yanında, özellikle Pandemi sürecinde evlere kapandığımız bu dönemde talebini yükseltmiş durumdadır. Çocukların internet ve televizyon bağımlılığı yaşamamaları için aile hekimleri tarafından evlerde çocukların sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi içinde tavsiyeleri bu tür köpek ırklarına talebi yükseltmiştir.

Toy poodle red fiyat skalasını maalesef tüy dökmeme ve koku yapmama özeliğinden dolayı sahiplenme fiyatlarını maksime etmiş durumdadır. Bu konu sadece ülkemize mahsus olmamakla birlikte bir çok dünya ülkelerinde toy poodle fiyatları olumsuz yönde etkilenmiştir.

Özellikleri

Özelliklerinin başında anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmıyor olmalarıdır. Apartman dairesinde beslemek için son derece uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar içinde her hangi bir sorun yaratmamaktadır.

Aynı zamanda minyatür poodle olarak ta anılmakla birlikte kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur.

Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır, uzun bir bir kafa şekli ve uzun bir burnu olmakla birlikte gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir.

Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır.

toy poodle fiyat

Diğer köpek ırklarına nazaran daha kaliteli bir kürk yapısına ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri ile pelüş bir görüntüye sahip. Poodle cinsinin en küçük üyeleri olan bu ırk oyuncak boylarında kıvırcık tüy yapısı ile çok ön planda sosyal bir cins. Standart ve minyatür türleri kadar uzun buruna sahip olmasalar da diğer oyuncak ırklar arasında uzun burunları hemen fark ediliyor.

Uzun burunlarının görüntüsünü engellemek için burunlarının sağ ve sol yanındaki tüyleri tıraş ettirmemek bir miktar burun uzunluğu görüntüsünün kaybolmasına neden olacaktır. Cins uzun bacak yapısına sahip olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları ile atletik bir görünümü ile dikkat çekmektedir.

Bu sevimli köpek ırkının özelliklerinin en başında, şahsi görüşüm tüy dökmemesi ve köpek tüyü ve kokusuna alerjik reaksiyon verenler için son derece olumlu ilişkileridir.

Diğer özellikleri

Enerji Düzeyi   Orta
Egzersiz İhtiyacı   Düşük
Oyunculuk   Çok Oyuncu
Başka Köpeklerle Geçinme   İyi
Başka Petlerle Geçinme   İyi
Çocuklarla Anlaşma   Çok İyi
Yabancılara Davranış   İyi
Koruma   İyi
Eğitilebilirlik Düzeyi   Yüksek

toy poodle yavrusu

İletişim

Toy Poodle üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 - 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa