Toy Poodle

toy poodle

toy poodle yavru fiyat

Dünyada en çok tanınan bir ırk konumunda olup, tüy dökmemesi, koku yapmaması ve anti alerjik olmasından dolayı bahçesiz ve köpek kılına karşı alerjisi olan evlerde beslenmesi son derece uygundur. Toy poodle yavru ilk kez Almanya da üretilmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak ırkı durumundadır.  Poodle ırkı Avrupa da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle birlikte Amerika ve diğer köpek kulüpleri bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler.  Erişkin olması durumunda 24-28 cm. arası Minyatür Poodle ırkı 25-45 cm. arasında, Standart Poodle ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar.

toy poodle yavru

Dünyanın en zeki ikinci sırasındaki köpek ırkıdır. Toy Poodle yavrusu hibrit ırklar olarak bilinen Maltipoo gibi ırkların çiftleşmesinde dominant bir ırk olan Toy Poodle her zaman sabit kalıp diğer ırklar sürekli olarak değişmektedirler.

Bu ırkın en önemli özelliği tüy dökmemesi, koku yapması ve anti alerjik olasından dolayı dünyanın en iyi aile köpeği konumundadır. Poodle ırkının renk çeşitliliği bir hayli fazladır, kızıl, siyah, apricot (portakal), beyaz, silver (gümüş) ve siyah beyaz olarak geniş bir renk skalasına sahiptirler. Poodle ırkının görsel bir avantajı da çok faza tıraş şeklinin olmasıdır.

satılık toy poodle yavruları

toy poodle yavru     toy poodle yavru

toy poodle yavru

Irk özellikleri

Köpek ırkı anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri ile apartman dairesinde beslemek için son derece uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar içinde her hangi bir sorun yaratmamaktadır. Aynı zamanda minyatür poodle olarak ta anılmakla birlikte kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart Poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır.

Uzun bir bir kafa şekli ve uzun bir burnu olmakla birlikte gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır.

Diğer köpeklere göre daha kaliteli bir kürke ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri ile pelüş bir görüntüye sahip. Poodle cinsinin en küçük üyeleri olan bu ırk oyuncak boylarında kıvırcık tüy yapısı ile çok ön planda sosyal bir cins. Standart ve minyatür türleri kadar uzun buruna sahip olmasalar da diğer oyuncak ırklar arasında uzun burunları hemen fark ediliyor. Uzun burunlarının görüntüsünü engellemek için bazı toy Poodle sahipleri burunlarını sağ ve sol yanındaki tüyleri tıraş etmiyorlar. Cins uzun bacak yapısına sahip olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları ile atletik bir görünümü ile dikkat çekiyor.

toy poodle yavru   toy poodle yavru fiyat

Diğer özellikleri

Enerji Düzeyi   Orta
Egzersiz İhtiyacı   Düşük
Oyunculuk   Çok Oyuncu
Başka Köpeklerle Geçinme   İyi
Başka Petlerle Geçinme   İyi
Çocuklarla Anlaşma   Çok İyi
Yabancılara Davranış   İyi
Koruma   İyi
Eğitilebilirlik Düzeyi   Yüksek

toy poodle fiyatları

Bu ırkın rengine ve şecere durumuna göre, 3.500 TL ile 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir,  Yavru alırken fiyatı ve renginden daha önemlisi sizin kanınızın ısınması ve sevmenizdir.

toy poodle

İletişim

Süs Köpekleri üretim ve satış çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Tayfun Hoca

Ana Sayfa