Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.
Toy Poodle

toy poodle

Toy Poodle Fiyat Köpek Yavru Özellikleri

Toy Poodle yavru meslek hayatımda hayran kaldığım sayılı ırklardan bir tanesi olduğunu söylemek istiyorum. Bazı köpek ırklarında belirttiğim gibi onu anlayabilmek adına onunla vakit geçirmenin doğru olacağı kanısındayım. Dünyada en çok tanınan ırk konumunda olup, tüy dökmeyen, koku yapmayan özelliklerinden dolayı bahçesiz ve tüye karşı alerjisi olan evlerde beslenmesi uygundur.

Lakin sevimli ve anti alerjik olması büyük dezavantaj sağlamasının yanında yavru fiyatları diğer süs köpeklerine nazaran yüksek olduğu halde tercih edilen ırktır. İlk kez Almanya da üretilmekle beraber ilerleyen dönemde Fransa da da üretilmiş ve bu iki ülkenin ortak cinsi durumundadır.

Toy Poodle Fiyat

Toy Poodle fiyat ülkemizdeki pandemi dönemi öncesi toy poodle fiyat skalası 4.000 TL 9.000 TL arasında değişmekte iken, Tüm dünyada insanların evlerine zorunlu hapsolunmaları ve ülkelerin sınır kapılarını kapatmalarından dolayı fiyatları maalesef ki arz talep dengesinden kaynaklı % 100 oranından fazla artış görmüştür.

Toy poodle fiyat konusu maalesef ki ülkemizde son zamanlarda tartışmalara neden olmakla birlikte pandemi öncesi ve sonrası fiyatları skalası üzülerek belirtmek isterim ki olmasından yüksek bir şekilde seyretmektedir. Özellikle tüm dünyanın malum hastalıktan kaynaklı evlerine kapanmalarından ötürü, bahçesiz evlerde bakılabilecek köpek ırkları arasında tüy dökmemesi, koku yapmaması ve antialerjik olmalarından dolayı talebi en yüksek köpek cinsi konumunda olup, fiyatları bu eksende diğer köpek cinslerine istinaden yüksek seyretmektedir.

Toy Poodle Köpek

Toy poodle köpek Avrupa da ve FCI ırk standartları belirleme federasyonu bu ırkın 4 boyutunu kabul etmekle beraber Amerika ve diğer kulüplerin bu ırkın 3 boyutunu kabul etmektedirler. Toy Poodle köpek erişkin olması durumunda 24-28 cm. arası Minyatür ırkı 25-45 cm. arasında, Standart ırkı ise 45-60 cm arasında bulunmaktadırlar.

Toy poodle köpek fiyatları güncel skalasını öğrenmek için iletişime geçiniz.

Kaniş kaniş köpek

toy poodle fiyatları toy poodle fiyatları

Toy Poodle fiyatları 9.000 TL - 20.000 TL arasında değişmektedir. Tüy dökmeyen ve koku yapmayan süs köpeği ırkının red renklisi diğer renklere göre fiyat en yüksek renk seçeneğidir. Farklı minyatür ırklara nazaran fiyatları yüksek olmasının nedenlerini anlatabildiğimi düşünüyorum. Toy poodle fiyatları pandemi dönemi sonrası, sınır kapılarının açılmasıyla eski toy poodle fiyat skalasına döneceğini düşünüyorum.

toy poodle fiyat toy poodle fiyat

Toy Poodle Yavru

Toy Poodle yavru sahiplenirken özellikle bu cinsin minyatür cinslere göre daha hassas ve daha ilgi isteyen yapısı olduğunu unutmamak gerekir. Kaniş yavru döneminde özellikle aşılama müfredatına, beslenmesine bakımına hassasiyet göstermek gerekir.

toy poodle yavru toy poodle yavruları

Toy Poodle özelliklerinin başında anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmıyor olmalarıdır. Apartman dairesinde beslemek için gayet uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar için sorun yaratmamaktadır. Aynı zamanda minyatür kaniş olarak ta anılmakla beraber kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı cinstir. Standart ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında kaniş ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip varyasyondur.

Tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin görüntü kazanır, kafa şekli ve burnu olmakla birlikte gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir.

Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır.

Kaniş her şeyden önce dahil olduğu ailenin tüm fertleriyle uyum içerisinde anlaşabilme özelliği beni son derece mutlu etmiştir. Her ne kadar ülkemizde sahiplenme fiyatları yüksek olsa da, bu sevimli süs köpeği yaşamaya başladıktan sonra sahiplenme maliyetinin neden bu kadar yüksek olması noktasında anlaşılır olduğunu sanırım göreceksiniz.

Diğer ırklara nazaran daha kaliteli kürk yapısına ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri pelüş görüntüye sahip olup, kaniş cinsinin en küçük üyeleri olan bu ırk oyuncak boylarında kıvırcık tüy yapısı çok ön planda sosyal ırktır. Standart ve minyatür türleri kadar buruna sahip olmasalar da diğer oyuncak ırklar arasında uzun burunları hemen fark ediliyor. Uzun burunlarının görüntüsünü engellemek için burunlarının sağ ve sol yanındaki tüyleri tıraş ettirmemek burun uzunluğu görüntüsünün kaybolmasına neden olacaktır. Cins uzun bacak yapısına sahip olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü ile dikkat çekmektedir.

Bu sevimli köpek cinsinin özelliklerinin en başında, şahsi görüşüm tüy dökmemesi ve köpek tüyü ve kokusuna alerjik reaksiyon verenler için son derece olumlu ilişkileridir.

Özellikleri

Üç farklı boyda olan bu köpeklerin standart boyları birçok görevde yer alması ile bilinirlik kazanmıştır. Bu köpek cinsi ile ilgili kaynaklarda yer alan bilgilere göre ilk üretim yerleri Almanya olarak belirtilse de bu köpekler aslında Fransız kökenli köpeklerdir. Standart boyda olanları bekçi köpeği, askeri hizmetler, vagon çekme, rehber köpek ve bir sirk oyunculuğu gibi birçok görevde kullanılmış ve tüm görevlerde de başarılarını göstermişlerdir.

Kaniş ismini, bacakları sayesinde suda rahat yüzebildikleri için “su birikintisi” anlamına gelen Pudel kelimesinden almıştır. Fransa’da ördek avında çok başarılı sonuçlar sergilediği için onlara “chien canard” denmektedir. Fransız aristokrasisi tarafından bir hayli tercih edilen kaniş köpeği, Fransa’nın ulusal köpeği olarak kabul edilmiştir. 19. Yüzyılın sonlarına gelindiğinde oyuncak boylarının üretimi daha da artmış ve gösteri köpekleri olarak ortaya çıkmışlardır.

İletişim

Toy Poodle üretim çiftliği

05323438041

Tayfun Hoca

facebook toy poodle toy poodle instagram

Ana Sayfa