Toy Poodle

toy poodle

Toy poodle fiyat yavru özellikleri

Toy poodle köpek cinsinin öncelikle neden talebinin bu derece yüksek olduğunu araştırmak lazım. Toy poodle ırkının özelliklerini görmek gerekiyor sanırım. Bu muhteşem süs köpeği cinsi sevimli ve şirin olmasının yanında Dünyanın en akıllı 2. köpek cinsi olduğunu ve koku yapmıyor olması ve kıl yapısındaki protein değerlesinden kaynaklı antialerjik olması sanıyorum ki talebinin neden bu kadar yüksek olduğunu anlatacaktır.

Toy poodle pandemi süreci ile birlikte tüm dünyada değeri net olarak algılanan köpek cinsidir. Pandemi sürecinde insanların evlerine zorunlu hapsedilmelerinden kaynaklı, evcil dostlar hakkında net olarak düşünme, araştırma ve özellikleri yönünden seçilme konularından kaynaklı TOY POODLE cinsine olan talebi yükseltmiştir.

Toy poodle köpek cinsi bahçesiz evlerde beslenmesi yönünden köpek ırkları arasında özellikleri nedeni ile son derece yüksek talep gören süz köpeği cinsleri arasında yer almıştır.

Tüy dökmemesi bahçesiz evlerde beslenmesi gereken can dostları açısından popülaritesinin son derece yüksek olmasına neden olmakla birlikte, özellikle ev hanımları yönünden tercih konusunda öncelik sahibi olmuştur.

Antialerjik olma özelliği, özellikle köpek tüylerine ve kokusuna allerjisi olan insanlar için sahiplenme konusunda karar verilmesi noktasında ömcelik elde etmiştir.

Bu özelliklerinin yanında dünyanın en zeki 2. sırada olan köpek cinsi olması ve özellikle kapalı ortamlarda yani evlerimizde koku yapmıyor olmasu da bir çok süs köpeği cinsleri arasında talebinin ve popülaritesinin yükselmesine neden olmuştur.

Toy poodle yavru dairelerde beslenen can dostlarından her ne kadar onları çok seviyor olsak ta evin içinde nahoş koku olmasını istemeyiz. Bu nedenle koku yapmamasından kaynaklı kendisinin ilk sırada tercih ediliyor olması sanıyorum ki haklı talep gören köpek ırkıdır.

toy poodle toy poodle toy poodle toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle fiyat toy poodle yavru toy poodle yavru

Toy poodle fiyat

Toy poodle fiyat toy poodle yavru ırkının ülkemizde sahiplenme toy poodle fiyat rengine, şeceresine ve cinsiyetine göre farklılıklar yansıtmaktadır. Ortalama olarak toy poodle fiyat skalası 12000 TL ile 20000 TL fiyat arasında renklerine göre değişmektedir.

Özellikle tercih nedeni olan Red ve Red Brown renkleri, toy poodle yavru fiyat ortalaması yüksek pozisyonda seyretmektedir. Toy poodle fiyat skalası tamamen sek törel yaklaşık sahiplenme maliyetleridir. Fiyatlarında aşağı ve yukarı yönde fiyatları değişikliği görülebilir.

Tüm dünyada ve ülkemizde bahçesiz evlerde beslenme tercihi en fazla olan toy poodle yavru cinsi Dünyanın en zeki 2. köpeği sıralamasında olan Poodle cinsi fiyat skalası ile emsal ırklara nazaran son derece iyi bir konumda olup tercih edilme nedenlerinden diğeri, tüy dökmeme özellikleridir. Toy poodle fiyat ortalaması sektörde derin farklılıklar yansıtabilmekte olup bunun başlıca nedeni renk skalası ikinci nedeni de satıcı arkadaşların kar marjlarından kaynaklanmakta olup, yavru toy poodle fiyat araştırmasında hassasiyet göstermek yerinde ir karar olacağı düşüncesindeyim.

Toy Poodle Yavruları

Toy poodle yavru gözleri oval ve genellikle koyu renklidir. Kahverengi olanında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır, toy poodle yavru seçiminde tercih edilen renk red toy yavrulardır. Sahiplenme maliyet fiyatlarını etkileyen özellikleri biliyoruz, bunun yanında aşağıda belirttiğim bazı özelliklerini okuyup düşündüğünüzde toy poodle fiyat skalasının yüksek olma nedenlerinin daha anlaşılır olacağı düşüncesindeyim.

Benzer ırklara göre oldukça kaliteli kürk yapısına sahiptir. Diğer yavru ırklara nazaran border collie hariç, zekaya sahiptir. Tüyleri kıvırcıktır, bu da pelüş görüntüye sahip olmasını sağlar. Diğer minyatür ırklara göre burun yapıları uzundur. Minyatür boyutu 28 – 45 cm aralığındadır. Ağırlığı 1,8 ila 2,8 kilogram arasında değişmekle beraber obezite edilenler bu standartlar dışındadır.

Agresif tavrı yoktur, çok üzerine gidilmesi durumunda havlayabilir. Sürekli oyun oynamak isterler, enerjisi uyku esnasında olmadığı süre zarfında oldukça fazladır. Toy poodle fiyat ortalaması ülkemizde bilinen büyümeyen süs köpekleri ırkları arasında Pomeranian cinsinden sonra ikinci sırada seyretmektedir.

Yaşam ortamı, sahiplenme konusunda apartman yaşamı yönünden maximum ideal olmasının yanında, algılama eşiğinin fazla olması, modern yaşamda kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostudur.

Apartman yaşamında sahiplenme düşüncesi yerinde karar olmasının yanında, yavru algılama eşiğinin yüksek olması, modern yaşamda etkili olan kurallara adaptasyonu ve her yaş grubuyla iletişim kurmaya çalışmasından dolayı bahçesiz evlerde beslenmesi son derece uygun can dostlarıdı. Ev içerisinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz evde bakılması kolaydır.

Ciddi bakım gerektirdiği unsurunun göz ardı edilmemesi düşüncesindeyim. Düzenli banyo yaptırılması ve 6 haftada 1 tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli şekilde uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin tartardan arındırılması gerekir, hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler açısından idealdir.

Toy poodle yavru bacak yapısında olduğundan oyuncak türünde de boyutlarına nazaran uzun bacakları atletik görünümü dikkat çekmektedir. Zeki olmasıyla tanınan bu ırk yeni insanlara dengeli tutuma sahip. Karşı taraftan olumsuz durum görmediği sürece örneğin oyuncağını alma, yemeğine müdahale ya da sahibine sert tavır olmadığı sürece tanışmaya eğilimi meraklı cins şeklinde bilinir.

Başka ırklara ve evcil hayvanlara agresif tavır sergilemeyen ırkı, zaman zaman havlama davranışı yansıtabilir, bu hareketin davranış kalıbına dönmemesi adına temel eğitim verilmesi uygun olacaktır. Aksi takdirde şımarmaya açık ve kendi bildiğini okumayı seven yapısı olduğunu bu nedenlede eğitimi kolay olduğundan eve girmesiyle beraber eğitimine başlanması şarttır. Atletik fiziğe sahip bu sevimli ve şirin köpek ırkı oyuncak boyutlardaki diğer köpeklerin aksine hareket etmeyi sever ve sürekli oyun oynama isteğine sahiptir. Bu sebepten mutlaka günlük köpeğe zaman ayrılıp üzerindeki bu enerji alınmalı.Bu şekilde sakin yapıda kalacaktır.

İletişim

Toy Poodle

05323438041

Tayfun Hoca

facebook süs köpekleri süs köpeği instagram sayfası süs köpeğibyoutube kanalı süs köpeği süs köpeği

Ana Sayfa