Toy Poodle Yavru

TOY POODLE YAVRU

Ana Sayfa

toy poodle yavrusu - red toy poodle

TOY POODLE YAVRU; Toy Poodle yavru anti alerjik, tüy dökmeme ve koku yapmama özellikleri ile Toy Poodle Yavruları apartman dairesinde beslemek için son derece uygundur. Anti alerjik özelliklerinden dolayı da alerjisi olanlar içinde her hangi bir sorun yaratmamaktadır. Toy Poodle aynı zamanda minyatür poodle olarak ta anılmakla birlikte kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Uzun bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle ırkında gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır.Toy Poodle yavruları için olabilecek bütün düz renkler kabul edilir. 

SATILIK TOY POODLE YAVRULARI

toy poodle yavru toy poodle toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru
     
toy poodle yavru toy poodle yavru toy poodle yavru

Toy Poodle yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Toy Poodle sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Toy Poodle Özellikleri : 

Toy Poodle Yavru; Minyatür Poodle olarak ta anılan bu süs köpeği ırkı kare şeklinde vücut yapısına sahip, orantılı bir köpektir. Standart poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün tıraşı geleneksel biçimde yapıldığında daha da zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Uzun bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodle lar da gözler koyu amber, kayısı renklilerde ise amber renkli olabilir, ancak koyu renkte göz karakteristik bir ırk özelliğidir. Sırt seviyesi omuzların hemen gerisinin hafif alçak oluşu dışında düz ve aynı hizadadır. Kalça bölgesi yuvarlak, ayaklar kompakt, küçük ve ovaldir. Kuyruk geleneksel olarak yarı boyuna kısaltılır. Toy Poodle için olabilecek bütün düz renkler kabul edilir. Toy poodle neşeli, çok zeki, hassas ve eğitime son derece yatkın bir ırktır. Çeşitli numaralar öğrenme konusunda oldukça yeteneklidir. Sahibine çok düşkün, sadık ve koruyucudur. İyi bekçilik yapar. Yabancılara karşı temkinlidir, küçük yaşta doğru şekilde sosyalleştirilmesi gerekir. Kızdırıldığında veya şaşırtıldığında ısırabilir. Bu nedenle çok küçük çocuklarla yalnız bırakılması tavsiye edilmez. Bazı soylar daha inatçı ve ısrarcı olabilir. Eğitilmediği sürece çok fazla havlamaya eğilimlidir. Poodle lar köpeklerle ve diğer petlerle iyi anlaşır. 

Toy Poodle Yaşam Ortamı
Toy Poodle apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktif olduğundan bahçesiz bir evde bakılması kolaydır. 

Toy Poodle Egzersiz İhtiyacı
Uzun yürüyüşlerden hoşlanır. Düzenli olarak güvenli bir alanda serbest koşmasına ve oynamasına izin verildiğinde psikolojik olarak ve kondisyon açısından daha iyi durumda olur. 

Toy Poodle Bakımı
Toy Poodle Yavru ciddi bakım gerektiren bir ırktır. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir tıraş ettirilmesi gerekir. Kulakları devamlı parazitler yönünden muayene edilmeli, kulak girişindeki tüyler düzenli olarak uzaklaştırılmalıdır. Dişlerin düzenli olarak tartardan arındırılması gerekir. Toy Poodle hemen hemen hiç tüy dökmez, alerji problemi olan kişiler için idealdir. 

Toy Poodle Kökeni
toy Poodle ırkı Batı Avrupa' da yaklaşık 400 yıldan bu yana bilinmektedir. Avrupa ülkelerinden kesin olarak hangisinden köken aldığı tam olarak bilinmese de, günümüzde Fransa' dan köken aldığı kabul edilmiş, hatta Fransa' nın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçmiştir. Ataları Fransa' nın hemen hemen nesli tükenmiş su köpeği olan Barbet ırkı ve Belçika su tazısıdır. Poodle ismi muhtemelen Almanca "suda oynayan" anlamına gelen "pudel" kelimesinden gelmektedir. Poodle geçmişte av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Fransızlar ise daha sonra ırkın zekası, öğrenme kapasitesi ve showlarda kullanılması üzerine yoğunlaşarak poodle' ın bir sirk köpeği haline gelmesini sağlamıştır. Ülkedeki yüksek popülaritesi nedeniyle ırkın "Fransız poodle" olarak anılmasına yol açmıştır, ancak Fransa' da poodle "Canishe" olarak adlandırılır. Toy ve Minyatür Poodle ırkları, Standart Poodle ırkından boyutlarına göre seçici yetiştirilme yapılması ile elde edilmiştir. Üç boyut tek ırk olarak kabul edilir ve boyut dışında hepsi için aynı kriterler geçerlidir. Günümüzde poodle daha çok pet veya show köpeği olarak yetiştirilmektedir.

 

                 


Süs Köpekleri 

TOY POODLE ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

 (0532) 343 80 41