Tüysüz Çin Köpeği Chinese Crested Dog üretim çiftliği

tüysüz çin köpeği

Tüysüz Köpek Fiyatları Yavruları

Çin Creste, Ülkemizde bilinen ismi ile tüysüz çin köpeği olarak isimlendirilen bu ırk, tamamen ev içerisinde beslenmesi için üretilmiş nazik yapılı bir köpek ırkı olup anavatanı ile ilgili net bulgular olmaması ile birlikte, Etiyopya ve Anadolu kökenli olduğu ileri sürülmektedir.

Tüysüz Köpek olarak ta yoğun şekilde isimlendirilen süs köpeği ırkı, emsal köpek ırklarına nazaran beslenmesi ve bakımı hususlarında azami hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Tüysüz Köpek Yavruları

tüysüz çin köpeği fiyatları

 

tüysüz köpek

 

Chinese Crested özellikleri

Çin creste cinsi köpekler ev ortamına oldukça uygun olduklarından dolayı aşırı sıcak havalara oldukça dayanıklı olabilme özelliklerinin tam tersine soğuk havalarda da bir o kadar dayanıksız köpek ırkıdır. Arkadaş canlısı ve evcil olmaları sebebi ile yabancı insanlarla dostluk bağlantıları, çocuklara karşı yaklaşımı ve diğer petler ile arkadaşlık seviyelerini geliştirmişleridir.

Öte yandan her ne kadar küçük ve evcil hayvanlar olsalar bile bekçi köpekliği yapma konusunda da içgüdüsel yetenekleri bulunmaktadır. Bakımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken durum soğuk havalara karşı oldukça fazla hassasiyetlerinin olmasıdır. Olabildiği kadar sıcak bir ortamda yaşam standartları sunulması onlar için son derece olumlu olacaktır.  İnsanlar ile 7 den 70 e her yaş grubu ile iletişim kurmayı ve onlar ile vakit geçirmeyi severler. Enerjileri orta düzeyde olan Çin creste cinsi köpeklerin egzersiz yapma ihtiyacı neredeyse yok denecek kadar az bir seviyededir. Köpekler aleminin en ilginç köpek ırkı olan tüysüz köpek, ilk etapta görenleri hayrete ve hayranlığa düşürmektedir.

tüysüz köpek

 

Tüysüz Çin Köpeği fiyatları

Ülkemizde sahiplenme tüysüz köpek fiyatları 4.000.- TL ile 8.000.- TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu değişken fiyat skalasının en önemli nedeni bu sevimli köpek ırkının ülkemizde tam anlamı ile bilinmiyor olmasının yanında bakımı açısından tamamen özel iklimlere mahsus olmasından kaynaklanmaktadır.

Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan Pandemi sürecinin nihayetlenmesinden sonra chinese crested ırkının tüysüz köpek fiyatları % 50 ye yakın düşeceği kanaatindeyim.

tüysüz köpek yavruları

 

Chinese Crested Özellikleri

Çin creste cinsi köpeklerini herhangi bir sınırı olmadan her türlü renk kombinasyonlarında görebilirsiniz. Küçük yapısı ile beraber Çin creste cinsi köpeklerin sadece kuyruklarında, patilerinde ve kafalarında tüyler vardır.

Tüysüz Köpeklerin vücutlarının gövde kısmında ise Dalmaçyalı köpeklerde olduğu gibi benekler yer almaktadır. Erkek olan Çin creste cinsi köpeklerin yaklaşık ağırlıkları 2 kilo ile 5 kilo arasında değişkenlik göstermektedir. Dişi Çin creste cinsi köpeklerin ağırlıkları ise erkek olanlardan pek farklı değildir ve onlarda yine 2 kilo ile 5 kilo arasında değişkenlik göstermektedir.

Erkek Çin creste cinsi köpeklerin boyları 28 cm ile 33 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Dişi Çin creste cinsi köpeklerin boyları da aynı erkek olanlardaki gibi pek farklılık göstermez ve onların da 28 cm ile 33 cm arasında değişkenlik gösterir.

Ülkemizde pek bilinmeyen bu sevimli köpek ırkı, bir çok dünya ülkesinde son derece fenomen bir yapıya sahip bukunmaktadır.

Tüysüz Köpek Bakımı

Tüysüz Köpek bakımı, Çin creste cinsi köpeklerin vücudunda tüy olmadığı için oldukça temizdir ve diğer köpek cinslerinde olduğu gibi köpek kokusu yoktur. Tüyleri olan türün ise daha fazla bakıma ihtiyacı vardır; onun için de günlük fırçalama yapmanız yeterli olacaktır. Tüylü olan türünün kene kapma ihtimali vardır.Fakat tüyleri çok sık olmadığı için kenelerin görülüp temizlenmesi düşünüldüğünden daha kolay olur. Diğer yandan tüylü olan türünün aslan yelesini andıran kafa tüylerinin düzenli olarak bakılması gerekmektedir. Bu yele misali tüyler çok uzun oldukları için dökülme, kırılma gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali olacaktır.

İletişim

Çin Creste üretim ve satış merkezi

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

intagram alman kurdu  facebook alman kurdu  twitter süs köpekleri  süs köpekelri youtube kanalı

Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa