Yorkshire Terrier

yorkshire terrier yavrusu

Teacup Yorkshire Terrier

TEACUP YORKSHİRE: Yorkshire Terrier yavru sahiplenirken, ufacık bir süs köpeği hayal ederek ve onu her gittiğimiz yere çantamızda götürecekmiş gibi hayal ederiz. Teacup Yorkshire Terrier Yavrusu sahiplenirken hayalimizin erişkin bir boyuta ulaştığında ufak tefek bir köpek kalması arzusudur. Bundan dolayı teacup yorkshire terrier yavrusu sahiplenmeye niyetlenirken, araştırmamızın yavru köpeğin maliyetinden daha çok erişkinliğe ulaştığında yakalayacağı standartların ne şekilde olacağıdır. Yorkshire Terrier Yavru apartman dairesinde bakılabilecek süs köpeği ırkları başında gelmektedir. Yorkshire Terrier Yavru küçük ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece ideal bir süs köpeği ırkıdır. Teacup yorkshire Terrier Yavru özellikle bayanların ülkemizde talep gösterdikleri süs köpeği ırkları arasındadır.

 

yorkshire terrier yavrusu

Yorkshire Terrier Yavrusu çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Teacup Yorkshire Terrier Yavru vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir. Yorkshire Terrier Yavru siyah ve ten rengi doğar. Yorkshire Terrier Yavru düz bir kafaya, orta uzunlukta burun yapısına, siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiptir. Teacup Yorkshire Terrier Yavrusu gözleri mutlu bir ifadeyle bakar, Yorkshire Terrier Yavru kulakları V şeklinde dik yada yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Yorkshire Terrier Yavru ırkının bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Yorkshire Terrier Yavru baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar uzundur.

Satılık Yorkshire Terrier Yavruları

 Yorkshire Terrier Yavrusu /Yorkshire Terrier Yavrusu
   
 Yorkshire Terrier Yavrusu  Yorkshire Terrier Yavrusu

Yorkshire Terrier Yavrusu küçük ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece ideal bir süs köpeği ırkıdır. Yorkshire Terrier Yavru özellikle hanımefendilerin talep gösterdikleri süs köpeği ırkları arasındadır. Yorkshire Terrier Yavrusu çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Yorkshire Terrier Yavrularının vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir. Teacup Yorkshire Terrier Yavrusu siyah ve ten rengi doğar. Yorkshire Terrier Yavru düz bir kafaya, orta uzunlukta burun yapısına, siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiptir. Yorkshire Terrier Yavru gözler mutlu bir ifadeyle bakar. Kulaklar "V" şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Yorkshire Terrier Yavru ırkının bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Teacup Yorkshire Terrier Yavrusu baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar sık ve uzundur.

Yorkshire Terrier Yavrusu Karakteri : Teacup Yorkshire Terrier yavrusu, küçük boyutlarının farkında değil gibi yaşar. Her zaman maceraya ve belaya hazırdır. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Sahibine karşı sevgi dolu ancak bazen yabancılara karşı mesafelidir. Küçük hayvanlar ve yabancı köpeklere karşı saldırgan olabilir. Onun boyutlarına saygı duyacak olgun çocuklarla arası daha iyidir. Yorkshire bazen inatçı olsa da eğitimi kolaydır. Irk insana fazla bağlıdır ve bol sevgi ve ilgi ister. Teacup yorkshire terrier yavrusu mükemmel bir bekçi köpeğidir, her ne kadar boyutu itibari ile ufak tefek olsa da bir kapı zilli gibidir. Şaşırdığında, korkutulduğunda ya da kızdırıldığında ısırabilir. Yine de genelde şirin ve tatlı bir köpektir, teacup yorkshire terrier yavrusu tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilir. Bu küçük köpekler aşırı korumacı bir havayla büyütülmemelidir, teacup yorkshire terrier yavrusu aksi halde nevrotik olabilirler. Yorkshire havlamayı sever; fakat tersi de kolaylıkla öğretilebilir.

yorkshire terrier 0 numara yorkshire terrier teacup
   
teacup yorkshire terrier yorkshire terrier
   
yorkshire terrier yavru yorkshire terrier yavrusu

Yorkshire Terrier Yavrusu fiyatları : Ülkemizde Yorkshire Terrier Yavrularının satış fiyatları, Yorkshire terrier yavrusunun erişkin olduklarında ulaştıkları ağırlıklarına göre 1500 ₺ 3500 ₺ arasında fiyat aralığı bulunmaktadır.

Yorkshire Terrier Yavrusu Yaşam Ortamı : Yorkshire Terrier Yavru apartman hayatı için iyi bir seçenektir. Evde oldukça aktiftir. Soğuğa karşı hassastır.

Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı : Yorkshire Terrier Yavrusu fazla egzersize gereksinim duymaz. Yine de düzenli egzersizin keyfini çıkarmaktan da geri durmayacaktır.

Yorkshire Terrier Yavru Bakımı : Yorkshire Terrier Yavru düzenli bakım gereklidir. Kürkün günlük taranmaya ihtiyacı vardır. Baştaki tüyler tokayla toplanabilir. Dişleri düzenli olarak temizlenmelidir. Bu ırk neredeyse hiç tüy dökmez.

Yorkshire Terrier Yavrusu Kökeni : Yorkshire Terrier Yavru ırkı yaklaşık yüz yaşındadır; ancak madenlerdeki sıçanların yanı sıra çiftlik çevresindeki porsuk ve tilki avı için geliştirilen yorkshire terrier yavrusu üreticisi Kuzey İngiltereli işçiler ırkın gelişiminde kullandıkları köpekler konusunda kayıt tutmamışlardır. Yine de Yorkshire'daki yün atölyelerinde çalışmaya gelen İskoçyalılar görünüşe bakılırsa Skye ve Clydesdale başta olmak üzere çeşitli terrierleri ile birlikte gelmişlerdir. Bu köpekler uzun tüylü Leeds Terrieri gibi bölgesel tiplerle çiftleştirilmiştir. Malta Terrieri, Siyah & Ten Rengi Manchester ve Dandie Dinmont Terrierleri de bu kanlara katkıda bulunmuş olabilir. Başta, bugünkünden çok daha büyük bir köpekti. Seçici üretimle bugünkü boyutlarına düşürülmüştür. İlk Yorkshire, bugünkü standardıyla, 1870'de köpek yarışmalarına çıkarılmıştır.

yorkshire terrier yavrusu

İletişim

Yorkshire Terrier üretim çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

süs köpekleri instagram    süs köpeği pinterest

Ana Sayfa