Tarayiciniz JavaScript desteklemiyor.

Yorkshire Terrier

yorkshire terrier

Yorkshire Terrier Teriyer Fiyatları Yavruları

Yorkshire Terrier sahiplenirken, ufacık bir süs köpeği hayal ederek ve onu her gittiğimiz yere çantamızda götürecekmiş gibi hayal ederiz. Bundan dolayı teacup yavru sahiplenmeye niyetlenirken, yavru köpeğin maliyetinden daha çok erişkinliğe ulaştığında ulaşacağı standartlar olmalıdır.

Apartman dairesinde bakılabilecek süs köpeği ırkları başında gelmektedir. Yorkshire teriyeri Yavru küçük ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece ideal bir süs köpeği ırkıdır, Yavru özellikle bayanların ülkemizde talep gösterdikleri süs köpeği ırkları arasındadır. Meslek hayatımda tanıdığım bir çok minyatür süs köpeği ırkları arasında beğeni ile takip ve tavsiye ettiğim bir süs köpeği ırkı konumundadır.

Yorkshire Terrier Fiyat

Yorkshire terrier fiyatları Ülkemizde Yorkshire ırkının satış fiyatları, erişkin olduklarında ulaştıkları ağırlıklarına göre 3500 ₺ ile 7000 ₺ arasında fiyat aralığı bulunmaktadır. Yorkshire terrier fiyat konusundan evvel dikkat edilmesi gereken husus bu sevimli süs köpeği ırkının safkanlığı, şeceresi anatomik yapısı ve erişkin olması halinde ulaşacağı ebatlar olmalıdır.

Yorkshire Terrier Yavruları

Yorkshire Terrier Fiyatları

Özellikleri

Yorkshire Teriyeri ülkemizde maltese terrier ırkından sonra en fazla talep gören süs köpeği ırkı konumdadır. Bu sevimli ve şirin süs köpeği ırkının özellikle bayanlar tarafından tercih görmesinin nedeni tamamen cana yakınlığı, sadakati ve en önemlisi de bir bayan nidasında süslenmesi ve süslendiğinde zarif bir bayan görünümünde olmasıdır. Küçük ve sevimli görünümüyle özellikle bahçesiz evler için son derece ideal bir süs köpeği ırkıdır. Özellikle hanımefendilerin talep gösterdikleri süs köpeği ırkları arasındadır. Çok uzun, ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına dökülür. Yavruların vücutta ve kuyruğunda çelik mavisi diğer yerlerinde ten rengidir, siyah ve ten rengi doğar. Teacup yorkiler düz bir kafaya, orta uzunlukta burun yapısına, siyah bir buruna ve düzenli dişlere sahiptir.

Gözler mutlu bir ifadeyle bakar. Kulaklar "V" şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Bacaklar yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Yorkshire ırkının baştaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve mama kabına girmesini engellemek için tepede toplanmasını gerektirecek kadar sık ve uzundur.

Karakteri :  Yorki içinde olduğu küçük boyutlarının farkında değil gibi yaşar. Her zaman maceraya ve belaya hazırdır. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Sahibine karşı sevgi dolu ancak bazen yabancılara karşı mesafelidir. Küçük hayvanlar ve yabancı köpeklere karşı saldırgan olabilir. Onun boyutlarına saygı duyacak olgun çocuklarla arası daha iyidir, bazen inatçı olsa da eğitimi kolaydır. Irk insana fazla bağlıdır ve bol sevgi ve ilgi ister. Mükemmel bir bekçi köpeğidir, her ne kadar boyutu itibari ile ufak tefek olsa da bir kapı zilli gibidir. Şaşırdığında, korkutulduğunda ya da kızdırıldığında ısırabilir. Yine de genelde şirin ve tatlı bir köpek olmakla birlikte tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilir. Bu küçük köpekler aşırı korumacı bir havayla büyütülmemelidir, teacup yorkshire terrier yavrusu aksi halde nevrotik olabilirler. Yorkshire havlamayı sever; fakat tersi de kolaylıkla öğretilebilir.

yorkshire terrir yavru

Yaşam Ortamı :  Yorkshire teriyer apartman hayatı için iyi bir seçenektir. Evde oldukça aktiftir. Soğuğa karşı hassastır.

Egzersiz İhtiyacı : Yorki yavrusu fazla egzersize gereksinim duymaz. Yine de düzenli egzersizin keyfini çıkarmaktan da geri durmayacaktır.

Bakımı : Yorkshire düzenli bakım gereklidir. Kürkün günlük taranmaya ihtiyacı vardır. Baştaki tüyler tokayla toplanabilir. Dişleri düzenli olarak temizlenmelidir. Bu ırk neredeyse hiç tüy dökmez.

Irk Kökeni : Yaklaşık yüz yaşındadır; ancak madenlerdeki sıçanların yanı sıra çiftlik çevresindeki porsuk ve tilki avı için geliştirilen yorkshire terrier yavrusu üreticisi Kuzey İngiltereli işçiler ırkın gelişiminde kullandıkları köpekler konusunda kayıt tutmamışlardır. Yine de Yorkshire'daki yün atölyelerinde çalışmaya gelen İskoçyalılar görünüşe bakılırsa Skye ve Clydesdale başta olmak üzere çeşitli terrierleri ile birlikte gelmişlerdir.

Bu köpekler uzun tüylü Leeds Terrieri gibi bölgesel tiplerle çiftleştirilmiştir. Malta Terrieri, Siyah & Ten Rengi Manchester ve Dandie Dinmont Terrierleri de bu kanlara katkıda bulunmuş olabilir. Başta, bugünkünden çok daha büyük bir köpekti. Seçici üretimle bugünkü boyutlarına düşürülmüştür. İlk Yorkshire, bugünkü standardıyla, 1870'de köpek yarışmalarına çıkarılmıştır.

yorkshire terrier teacup fiyatları

İletişim

Yorkshire Terrier üretim ve satış merkezi

İzmir

0232 487 0149 - 0532 343 8041

Bizi Takip Edin
facebook

Şubelerimizde Kredi Kartı geçerlidir

Ana Sayfa